Homemade βάσεις και βαλίτσες αλουμινίου για το μικρό.

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Αν ειχε μεγαλη μηχανη δεν θα το ανεφερα καν..Αλλα η μηχανη του ειναι μικρη και σε αυτα τα μεγεθη τα παραπανω κιλα μετρανε...Πάντως η δουλεια που εκανε ειναι πολυ καλη!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν ειχε μεγαλη μηχανη δεν θα το ανεφερα καν..Αλλα η μηχανη του ειναι μικρη και σε αυτα τα μεγεθη τα παραπανω κιλα μετρανε...Πάντως η δουλεια που εκανε ειναι πολυ καλη!
Σωστα.....τον περιορίζει να είναι μονοκαβαλος
Αλλά είναι τρελοκομείο. ..Έτσι και αλλιώς, θα την βρει την ακρη:D

advφον!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

:friendship:

Ηλία δεν θέλω να τις κανώ πολύ γυαλιστερές επειδή θα ενοχλώ τους από πίσω. :)

Zandesiro όπως είπε και ο Κώστας θα ταξιδεύω μονοκαβαλος. Οπότε δεν υπάρχει θέμα. Τώρα άμα ψωνίσω τίποτα στο τουρ θα δούμε που θα το βάλουμε. Όλοι οι καλοί χωράνε! :D
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Συγνώμη για την αναμονή.. Όλα είναι έτοιμα και οι βαλίτσες και τα κάγκελα.. Τα κάγκελα πραγματικά μου έβγαλαν την πίστη.. Τα <<S>> έπρεπε να τα κουρμπάρω επειδή δεν ταίριαζαν.. Δείτε τα αρχικά πως ήταν και δείτε πως έγιναν..

Να τονίσω χωρίς κουρμπαδόρο, μόνο με ζέσταμα και μπόλικη πατέντα προκειμένου να μην τσακίσει..






Τα κάγκελα μαζί με τις βαλίτσες και το μηχανάκι δεν τα έχω βγάλει ακόμα καμια φωτογραφία, οπότε θα τα δείτε στο Τουρ που θα αρχίσω την Τρίτη 18 του μηνος άμα όλα πάνε καλά..
 

nikos79

Μέλος
Περιοχή
Νεα Μουδανια
Όνομα
Νικολας
Μοτό
...BMW R1200GS,GSXR 1000 K7,KTM DUKE,AFRICA TWIN, XT600, DT125
εξερετικη η δουλεια σου... εισαι μαστορας..
βαλε μας καποιες φωτο με τις βαλιτσες πανω στη μηχανη σου..
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Νασε καλά Νίκο!

Μερικές φωτογραφίες πάνω στο μηχανάκι..








Τις βαλίτσες εσωτερικά τις έντυσα με διαφάνεια που τυλίγουμε τα βιβλία για να μην ξεβάφει πάνω στα ρούχα..

Τις βαλίτσες της βολεύτηκα όσο δεν πάει και από θέμα αντοχής και από θέμα χώρου. Παρόλο το έξτρα φόρτωμα από πάνω, και τον κακό χωματόδρομο δεν έπαθαν τίποτα! Και οι δύο κλειδαριές αντί για μεντεσέ πάλι βόλεψαν πάρα πολύ!! Δεν έχω κάποιο παράπονο ή κάτι που θα άλλαζα από πάνω τους..
Το μόνο που θα κάνω μελλοντικά είναι να εκμεταλευτώ τον χώρο που υπάρχει στο εσωτερικό της αριστερή μεριάς (πίσω από την βαλίτσα).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
:yew::friendship::hailbig::hailbig::hailbig:
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
φιλε εισαι μαστορας και πραγματικα ΑΞΙΟΣ!τα κιλα ειναι μια χαρα και βολευουν παρα πολυ καθως μπορουν να γινουν και τραπεζακι κλπ στο καμπινγκ ή ασπιδα απο τον αερα στο γκαζακι που θα μαγειρευεις μεχρι και καθισμα!!! Να εισαι καλα και να παιρνουν ολοι παραδειγματα απο αυτες τισ δουλεις και να επιχειρουν χωρις φοβο!!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
φιλε εισαι μαστορας και πραγματικα ΑΞΙΟΣ!τα κιλα ειναι μια χαρα και βολευουν παρα πολυ καθως μπορουν να γινουν και τραπεζακι κλπ στο καμπινγκ ή ασπιδα απο τον αερα στο γκαζακι που θα μαγειρευεις μεχρι και καθισμα!!! Να εισαι καλα και να παιρνουν ολοι παραδειγματα απο αυτες τισ δουλεις και να επιχειρουν χωρις φοβο!!!
Όχι είμαι,, είμαστε μάστορες ;)
Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι!! Ακριβώς! Δεν χρειάζεται φόβος, μόνο όρεξη και λίγο μεράκι και έχεις καταπληκτικό αποτέλεσμα στο 1/3 της τιμής των επώνυμων..
 
Top Bottom