Honda crf250 rally

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
σκεφτομαι να ειναι η επομενη μηχανη μου για κοντινα ταξιδακια ασφαλτινα αλλα και βατα χωματινα. αξιζει η αγορα της την οδηγησα και μου αρεσε και το γκαζακι της μου εφτανε για την χρηση που το θελω μιας και ποτε δεν ημουν της ταχυτητας ακομη και με περισσοτερα αλογα.. με δικαβαλο πως τα παει
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
με δικαβαλο πως τα παει
Δυστυχως δεν τα παει
Εκτος και αν ο συνεπιβατης ειναι κατηγοριας φτερου και αρκετα ευκινητος ωστε να μπορει να αντεξει για ωρα με υπρβολικα διπλωμενα γονατα
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
με απογοητευσες...ειμαι ενα βημα πριν το παρω στη φαση να ψαχνω αντιπροσοπεια να το δοκιμασω μαζι με την γυναικα..γιατι σε ολα τα αλλα με καλυπτει
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ίσως το νέο που βγαίνει στα 300κ.εκ να είναι λιιιγο πιο δυνατό αλλά κ πάλι δύσκολο να σε πάει άνετα..
Βέβαια τώρα έχουμε καλομάθει είναι η αλήθεια..
Καποτε μενα ΧΤ250Τ πηγαιναμε Ναύπλιο 2καβαλο με 90χ/ω...:UH: κ ειμασταν ευτηχισμενοι..

Μάλλον ένα μεταχειρω μεσαίο ΟνΟφ να σε καλύψει καλύτερα.
Από κει κ πέρα άμα σε αρέσει γιατί είναι πολύ κούκλι το άτιμο όρμα κ πάρτι...
Κ γω το ίδιο θα εκανα!
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Τα χαρτιά το καινούργιο είναι λίγο πιο δυνατό στο δρόμο βέβαια οι διαφορές δεν είναι τόσο έντονος διότι έχω οδηγήσει και τα δύο αλλά μόνος μου. Τις ανάγκες μου είναι ακριβώς αυτό που ζητάω ένα ελαφρύ μηχανάκι με λεπτή σιλουέτα να πηγαίνω εντός και εκτός δρόμου μία με δύο Κυριακές το μήνα όλες οι άλλες μου ανάγκες καλύπτονται με άλλα μέσα το μηχανάκι θα είναι καθαρά για αναψυχή,και να πηγαίνει και δικάβαλο φυσικά για να κάνω και κανένα κοντινό ταξιδάκι με τη γυναίκα μου. Δεν με ενδιαφέρει να πηγαίνει η εθνική με 120 γιατί δεν πηγαίνω από εθνική πηγαίνω από επαρχιακό με 70-90..κάποιος που να το έχει ρε παιδιά έχει πάει δικάβαλο;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα χαρτιά το καινούργιο είναι λίγο πιο δυνατό στο δρόμο βέβαια οι διαφορές δεν είναι τόσο έντονος διότι έχω οδηγήσει και τα δύο αλλά μόνος μου. Τις ανάγκες μου είναι ακριβώς αυτό που ζητάω ένα ελαφρύ μηχανάκι με λεπτή σιλουέτα να πηγαίνω εντός και εκτός δρόμου μία με δύο Κυριακές το μήνα όλες οι άλλες μου ανάγκες καλύπτονται με άλλα μέσα το μηχανάκι θα είναι καθαρά για αναψυχή,και να πηγαίνει και δικάβαλο φυσικά για να κάνω και κανένα κοντινό ταξιδάκι με τη γυναίκα μου. Δεν με ενδιαφέρει να πηγαίνει η εθνική με 120 γιατί δεν πηγαίνω από εθνική πηγαίνω από επαρχιακό με 70-90..κάποιος που να το έχει ρε παιδιά έχει πάει δικάβαλο;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σου απάντησε ο jimmatas
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Τότε το ξεχνάω θα κοιτάξω για versys μου αρέσει στη γυναίκα μου αλλά δεν αρέσει εμένα....

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τότε το ξεχνάω θα κοιτάξω για versys μου αρέσει στη γυναίκα μου αλλά δεν αρέσει εμένα....

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συγνώμη δεν γνωριζόμαστε, αλλά αφού έθεσες δημόσια το ερώτημα και ειδικά το παραπάνω θα μου επιτρέψεις. Μέγα λάθος πας να κάνεις. Θα αγοράσεις μηχανή με βάσει αλλουνού κριτήρια που δεν θα την χρησιμοποιεί κιόλας (ας είναι και η σύζυγος). ..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ίσως το νέο που βγαίνει στα 300κ.εκ να είναι λιιιγο πιο δυνατό αλλά κ πάλι δύσκολο να σε πάει άνετα..
Βέβαια τώρα έχουμε καλομάθει είναι η αλήθεια..
Καποτε μενα ΧΤ250Τ πηγαιναμε Ναύπλιο 2καβαλο με 90χ/ω...:UH: κ ειμασταν ευτηχισμενοι..

Μάλλον ένα μεταχειρω μεσαίο ΟνΟφ να σε καλύψει καλύτερα.
Από κει κ πέρα άμα σε αρέσει γιατί είναι πολύ κούκλι το άτιμο όρμα κ πάρτι...
Κ γω το ίδιο θα εκανα!
Δεν ειναι που δεν εχει δυναμη και γι αυτο δεν παει δικαβαλο Ειναι που ειναι μικρη σε μηκος η σελα του και οτι τα μασπιε του συνεπιβατη ειναι πολυ ψηλα (και μικρα) Τα γονατα του στις μασχαλες του οδηγου ενα πραγμα δηλαδη Καιστο 300αρι το ιδιο

Το ΧΤ250 ειχε σελαρα για τα δεδομενα της τοτε κατηγοριας Ασε που τοτε που ηταν γεματο οι δρομοι με αυτο και εμεις ειμασταν κατι δεκαετιες μικροτεροι και αντεχαμε
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Συγνώμη δεν γνωριζόμαστε, αλλά αφού έθεσες δημόσια το ερώτημα και ειδικά το παραπάνω θα μου επιτρέψεις. Μέγα λάθος πας να κάνεις. Θα αγοράσεις μηχανή με βάσει αλλουνού κριτήρια που δεν θα την χρησιμοποιεί κιόλας (ας είναι και η σύζυγος). ..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Με προλαβες!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν ειναι που δεν εχει δυναμη και γι αυτο δεν παει δικαβαλο Ειναι που ειναι μικρη σε μηκος η σελα του και οτι τα μασπιε του συνεπιβατη ειναι πολυ ψηλα (και μικρα) Τα γονατα του στις μασχαλες του οδηγου ενα πραγμα δηλαδη Καιστο 300αρι το ιδιο

Το ΧΤ250 ειχε σελαρα για τα δεδομενα της τοτε κατηγοριας Ασε που τοτε που ηταν γεματο οι δρομοι με αυτο και εμεις ειμασταν κατι δεκαετιες μικροτεροι και αντεχαμε
Μήπως υπάρχει δυνατότητα να μπουν κανονικά φιαχτά μαρσπιε?

Δεν είναι κάτι φοβερό. Και η σέλα διορθώνεται
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Συγνώμη δεν γνωριζόμαστε, αλλά αφού έθεσες δημόσια το ερώτημα και ειδικά το παραπάνω θα μου επιτρέψεις. Μέγα λάθος πας να κάνεις. Θα αγοράσεις μηχανή με βάσει αλλουνού κριτήρια που δεν θα την χρησιμοποιεί κιόλας (ας είναι και η σύζυγος). ..
Σωστός!
Αλλά η μουρμούρα δεν αντέχεται... και ξέρεις τι λένε:



Εγώ τον κατανοώ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σωστός!
Αλλά η μουρμούρα δεν αντέχεται... και ξέρεις τι λένε:



Εγώ τον κατανοώ
Να μπω car να βρω ένα σούπερ σπορ τότε, έχει καιρό που το ζητάει.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μήπως υπάρχει δυνατότητα να μπουν κανονικά φιαχτά μαρσπιε?

Δεν είναι κάτι φοβερό. Και η σέλα διορθώνεται
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να μπουν νεα φτιαχτα μασπιε Μου φαινεται οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο υποπλαισιο Και η σελα πως θα μακρυνει γιατι αυτο ειναι κυριως το προβλημα με αυτην (για τον δικα μου και της συζηγου μου οπισθια βεβαια)?
Αν ειχα σιγουρες λυσεις για αυτα τα δυο τοτε θα το ειχα παρει ηδη Ετοιμος ημουν εξαλου οταν βρηκα ενα με μπολικα εξτρα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να μπουν νεα φτιαχτα μασπιε Μου φαινεται οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο υποπλαισιο Και η σελα πως θα μακρυνει γιατι αυτο ειναι κυριως το προβλημα με αυτην (για τον δικα μου και της συζηγου μου οπισθια βεβαια)?
Αν ειχα σιγουρες λυσεις για αυτα τα δυο τοτε θα το ειχα παρει ηδη Ετοιμος ημουν εξαλου οταν βρηκα ενα με μπολικα εξτρα
Αν το έχετε ψάξει τότε δυστυχώς δεν...

Για τη σέλα φίλος είχε φτιάξει πρόσθετο σελακι για συνεπιβάτηδα σε XR 400 και έβγαινε λίγο πιο πίσω αλλα επηρεαζε το φόρτωμα.

Για τα μαρσπιε θέλει ψάξιμο.

Κρίμα.
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
ο χρόνος μου πλέον είναι περιορισμένος δυστυχώς φυσικά και δεν κοιτάω μηχανή με βάση τα κριτήρια της γυναίκας μου αλλά όταν πριν κάποια χρόνια πριν κάνουμε παιδιά είχαμε γυρίσει τα μισά Βαλκάνια μαζί θεωρώ λάθος να αγοράσω μηχανή που να μην μπορεί να ανέβει να κάνουμε ένα ταξιδάκι μαζί κοντινό αυθημερόν για αυτό και στα κριτήρια μου είναι να μπορεί να ταξιδέψει με συνεπιβάτη όχι πάντα αλλά όσες φορές χρειαστεί..απλά επειδή θέλω να ερχισω και λίγο χώμα νομίζω πως υπερκαλύπτει της ανάγκες μου στο χώμα γι'αυτό και έχω κλειδώσει εκεί... Θα μου πεις πήγαινε σε τενερε 700 μου τα κάνει όλα απλά εκεί ανεβαίνω και σε κόστος κτήσης συντήρησης πάω σε 200 + κιλά μηχανάκι κάτι το οποίο εγώ θεωρώ πως δεν μπορώ να το πάω σε χώμα...γι'αυτό και η επιλογή του ράλλυ φαίνονταν μονόδρομος...ειδωνεν

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
ο χρόνος μου πλέον είναι περιορισμένος δυστυχώς φυσικά και δεν κοιτάω μηχανή με βάση τα κριτήρια της γυναίκας μου αλλά όταν πριν κάποια χρόνια πριν κάνουμε παιδιά είχαμε γυρίσει τα μισά Βαλκάνια μαζί θεωρώ λάθος να αγοράσω μηχανή που να μην μπορεί να ανέβει να κάνουμε ένα ταξιδάκι μαζί κοντινό αυθημερόν για αυτό και στα κριτήρια μου είναι να μπορεί να ταξιδέψει με συνεπιβάτη όχι πάντα αλλά όσες φορές χρειαστεί..απλά επειδή θέλω να ερχισω και λίγο χώμα νομίζω πως υπερκαλύπτει της ανάγκες μου στο χώμα γι'αυτό και έχω κλειδώσει εκεί... Θα μου πεις πήγαινε σε τενερε 700 μου τα κάνει όλα απλά εκεί ανεβαίνω και σε κόστος κτήσης συντήρησης πάω σε 200 + κιλά μηχανάκι κάτι το οποίο εγώ θεωρώ πως δεν μπορώ να το πάω σε χώμα...γι'αυτό και η επιλογή του ράλλυ φαίνονταν μονόδρομος...ειδωνεν

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
KLR 650. Και χώμα και πόλη και δικάβαλο και ταξίδι και φτηνό και kawasaki.
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Ψάχνω κάτι πιο καινούργιο και με ABS

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom