Honda crf250 rally

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
δεν κοιτάω μηχανή με βάση τα κριτήρια της γυναίκας μου αλλά να ανέβει να κάνουμε ένα ταξιδάκι μαζί κοντινό αυθημερόν
"ταξιδάκι κοντινό" τι εννοείς;

Σε κάθε περίπτωση, γιατί δεν έχεις πάρει την γυναίκα να πάτε να κάτσετε στο Χόνδα να το δείτε; ΟΚ τα παιδιά λένε ότι δεν το βολεύτηκαν ο κάθε ένας για τους λόγους του αλλά ο δικός σας πωπός θα είναι στην σέλα και η δοκιμή στην έκθεση έχει κόστος μηδέν. Για αυτό υπάρχουν οι εκθέσεις δηλαδή, δεν μπορεί να μην έχει κάπου κοντά σας. Αν το καβαλήσετε και είναι όντως άβολο, κοιτάς αλλού χωρίς τύψεις.

Η κατηγορία είναι "λειψή" πάντως. Είδα στο fb ζευγαράκι που πήγε ΣΚ με fantic caballero 500, άρα υπάρχει ελπίδα γενικότερα να βρεις αυτό που θες σε σχετικά μικρό και ελαφρύ μονοκύλινδρο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παρεμπιπτόντως είδα από κοντά το Caballero rally και το ερωτεύτηκα.
Αλλά και τα 8 που θα μου λείψουν πολλά είναι. Ο έρωτας περνάει από την τσέπη δυστηχως.

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
ο χρόνος μου πλέον είναι περιορισμένος δυστυχώς φυσικά και δεν κοιτάω μηχανή με βάση τα κριτήρια της γυναίκας μου αλλά όταν πριν κάποια χρόνια πριν κάνουμε παιδιά είχαμε γυρίσει τα μισά Βαλκάνια μαζί θεωρώ λάθος να αγοράσω μηχανή που να μην μπορεί να ανέβει να κάνουμε ένα ταξιδάκι μαζί κοντινό αυθημερόν για αυτό και στα κριτήρια μου είναι να μπορεί να ταξιδέψει με συνεπιβάτη όχι πάντα αλλά όσες φορές χρειαστεί..απλά επειδή θέλω να ερχισω και λίγο χώμα νομίζω πως υπερκαλύπτει της ανάγκες μου στο χώμα γι'αυτό και έχω κλειδώσει εκεί... Θα μου πεις πήγαινε σε τενερε 700 μου τα κάνει όλα απλά εκεί ανεβαίνω και σε κόστος κτήσης συντήρησης πάω σε 200 + κιλά μηχανάκι κάτι το οποίο εγώ θεωρώ πως δεν μπορώ να το πάω σε χώμα...γι'αυτό και η επιλογή του ράλλυ φαίνονταν μονόδρομος...ειδωνεν

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ψάχνω κάτι πιο καινούργιο και με ABS

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειμαστε σχεδον στην ιδια φαση και ακριβως στο ιδιο αδιεξοδο Η μονη μας διαφορα ειναι οτι εγω εχω ηδη ενα μηχανακι που με αυτο κανω τα παντα (και χωμα) Αλλα ποσο ακομα να το κρατησω το ΤΑ ρε γμτ?
οποτε
αν βρεις κατι οικονομικο σε αγορα και συντηρηση, κατω απο 200 κιλα, που να ταξιδευει αλλα και να μπαινει χωμα, να εχει abs, και να μην χρειαζεται να πληρωσεις αλλο μισο μηχανακι σε βελτιωσεις, τοτε πες το μου και μενα αλλα πλεον νομιζω οτι δεν θα βρεις
Μονο το gs650 dakar εγω μπορω να σκεφτω αλλα δυστυχως δεν μου αρεσει και θελει και πολλες βελτιωσεις για να γινει αξιομαχο στο χωμα (= επιπλεον χρημα)
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Είναι έτσι ακριβώς όπως τα είπες καλό το BMW αλλά παλιό έχει μείνει πίσω στο χρόνο και ψάχνω κάτι σε λιγότερα κυβικά τα λιγότερα κυβικά είναι η χρυσή τομή για μένα γιατί ψάχνω στην ουσία για μότο για μία με δύο Κυριακές το μήνα

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Για κοιτα και το ΚΤΜ 390 , πιστευω ειναι καλη λυση και για χωμα και για δικαβαλα.

Για τα μαρσπιε εχω δει λυση και μαλιστα εδω ντοπια! Τυχαια πετυχα ενα CRF σα το δικο μου στη Μουρουζη και ειδα που ειχε κανει πατεντα για τα μαρσπιε!
Τον βρηκα τον ανθρωπο που ητανε στην πυροσβεστικη τελικα και μου ειπε οτι τα εφτιαξε καποιος μαστορας καπου Ζωγραφου με κοστος κανα 100αρικο.
Μου ειπε ο,τι πλεον δεν παραπονιεται η συζυγος οταν καθεται πισω αλλα εγω βρισκω και αλλο θεμα με τα δικαβαλα στο συγκεκριμενο μοτο, την πισω αναρτηση....
Θελει καινουριο αμορτισερ η εστω πολυ σκληροτερο ελατηριο για να πηγαινει αξιοπρεπως με συνεπιβατη.

Φωτο απο τη μοντα για μαρσπιε.






Βεβαια στο καινουριο 300αρι αυτο ισως δε γινεται επειδη δεν εχει αφαιρουμενο υποπλαισιο για να πιασει η κατω βιδα στην πατεντα αλλα λογικα καπου αλλου θα μπορει να πιαστει.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Για κοιτα και το ΚΤΜ 390 , πιστευω ειναι καλη λυση και για χωμα και για δικαβαλα.

Για τα μαρσπιε εχω δει λυση και μαλιστα εδω ντοπια! Τυχαια πετυχα ενα CRF σα το δικο μου στη Μουρουζη και ειδα που ειχε κανει πατεντα για τα μαρσπιε!
Τον βρηκα τον ανθρωπο που ητανε στην πυροσβεστικη τελικα και μου ειπε οτι τα εφτιαξε καποιος μαστορας καπου Ζωγραφου με κοστος κανα 100αρικο.
Μου ειπε ο,τι πλεον δεν παραπονιεται η συζυγος οταν καθεται πισω αλλα εγω βρισκω και αλλο θεμα με τα δικαβαλα στο συγκεκριμενο μοτο, την πισω αναρτηση....
Θελει καινουριο αμορτισερ η εστω πολυ σκληροτερο ελατηριο για να πηγαινει αξιοπρεπως με συνεπιβατη.

Φωτο απο τη μοντα για μαρσπιε.






Βεβαια στο καινουριο 300αρι αυτο ισως δε γινεται επειδη δεν εχει αφαιρουμενο υποπλαισιο για να πιασει η κατω βιδα στην πατεντα αλλα λογικα καπου αλλου θα μπορει να πιαστει.
Και με το Τ7 παλι θελει πισω αμορτισερ. Εαν ηταν στην λιστα.
Προσωπικα κατω απο 600cc και δικαβαλο, δεν μου κολλάει.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Και με το Τ7 παλι θελει πισω αμορτισερ. Εαν ηταν στην λιστα.
Προσωπικα κατω απο 600cc και δικαβαλο, δεν μου κολλάει.

Πιστευω ειναι αναλογα τι θελει ο καθενας, με τι ταχυτητες θελει να κινειται. Και εγω δικαβαλο για αποσταση με μικρο μηχανακι δυσκολα θα εκανα.
Solo ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο....μπορω να πω οτι δε με ενοχλει καθολου να παω με το 250αρι μακρια αλλα αν ητανε να εχω και συνεπιβατη δε θα πηγαινα ουτε μεχρι την κορινθο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για κοιτα και το ΚΤΜ 390 , πιστευω ειναι καλη λυση και για χωμα και για δικαβαλα.

Για τα μαρσπιε εχω δει λυση και μαλιστα εδω ντοπια! Τυχαια πετυχα ενα CRF σα το δικο μου στη Μουρουζη και ειδα που ειχε κανει πατεντα για τα μαρσπιε!
Τον βρηκα τον ανθρωπο που ητανε στην πυροσβεστικη τελικα και μου ειπε οτι τα εφτιαξε καποιος μαστορας καπου Ζωγραφου με κοστος κανα 100αρικο.
Μου ειπε ο,τι πλεον δεν παραπονιεται η συζυγος οταν καθεται πισω αλλα εγω βρισκω και αλλο θεμα με τα δικαβαλα στο συγκεκριμενο μοτο, την πισω αναρτηση....
Θελει καινουριο αμορτισερ η εστω πολυ σκληροτερο ελατηριο για να πηγαινει αξιοπρεπως με συνεπιβατη.

Φωτο απο τη μοντα για μαρσπιε.






Βεβαια στο καινουριο 300αρι αυτο ισως δε γινεται επειδη δεν εχει αφαιρουμενο υποπλαισιο για να πιασει η κατω βιδα στην πατεντα αλλα λογικα καπου αλλου θα μπορει να πιαστει.
Πατέντα από domi?? :eek:
Βαλε κσι μια πως είναι μαμα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για κοιτα και το ΚΤΜ 390 , πιστευω ειναι καλη λυση και για χωμα και για δικαβαλα.

Για τα μαρσπιε εχω δει λυση και μαλιστα εδω ντοπια! Τυχαια πετυχα ενα CRF σα το δικο μου στη Μουρουζη και ειδα που ειχε κανει πατεντα για τα μαρσπιε!
Τον βρηκα τον ανθρωπο που ητανε στην πυροσβεστικη τελικα και μου ειπε οτι τα εφτιαξε καποιος μαστορας καπου Ζωγραφου με κοστος κανα 100αρικο.
Μου ειπε ο,τι πλεον δεν παραπονιεται η συζυγος οταν καθεται πισω αλλα εγω βρισκω και αλλο θεμα με τα δικαβαλα στο συγκεκριμενο μοτο, την πισω αναρτηση....
Θελει καινουριο αμορτισερ η εστω πολυ σκληροτερο ελατηριο για να πηγαινει αξιοπρεπως με συνεπιβατη.

Φωτο απο τη μοντα για μαρσπιε.






Βεβαια στο καινουριο 300αρι αυτο ισως δε γινεται επειδη δεν εχει αφαιρουμενο υποπλαισιο για να πιασει η κατω βιδα στην πατεντα αλλα λογικα καπου αλλου θα μπορει να πιαστει.

To 390 είναι μια πολύ καλή επιλογή και στο χώμα πάει μια χαρά παρότι χαμηλό και με χυτες ζάντες.

Και έχει ένα σωρό ηλεκτρονικά + cornering abs .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
1063 μίλια (όχι ναυτικά, το λέω για κάποιους από το χωριό με ΚΤΜ που μπερδεύονται) με CRF300Rally.

Ε ναι... Ιδανικό μηχανάκι για πολλά χλμ :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τι να κάνει ο άνθρωπος βρε, να το παρατήσει και να φύγει με ΚΤΕΛ και να το μαζέψει όποτε ξαναπάρει άδεια;
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
1063 μίλια (όχι ναυτικά, το λέω για κάποιους από το χωριό με ΚΤΜ που μπερδεύονται) με CRF300Rally.

Υπάρχουν πολλά αντίστοιχα βιντεάκια στο youtube που κάνουν αντίστοιχα μίλια με την συγκεκριμένη μότο....περί ορεξεως

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom