Honda crf250l ή Honda crf250 rally

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θάνο ελπίζω να μη σε πάρει στο λαιμό του ο Μιχάλης...
Στην άσφαλτο μέχρι τα μέρη μας π.χ πως θα την παλεύεις...?
Και το έτερον ήμισυ τι γίνεται...?
Δεν ξαναέχει βόλτα...?
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ναι Σωτήρη...το crf250l. Και μου άρεσε πολύ!
Τοτε go ahead! :)
@thenos o katemis: Τα περιπου 100(+100) χιλιομετρα Λαρισα-Κοζιακας γινονται, για πιο μακρια εχει θεμα.


ΥΓ Να προσθεσω παντως οτι, σε εξαρτηση και με την χρηση που θελει/κανει καποιος, ο "χρονος του μελιτος" με ενα μικρο μηχανακι περναει. Μεταξυ καλοκαιρι 2010 και 2012, οταν και ειχα παρει το "ελληνικο" Τρανσαλπ στο Νησι, ειχα βγαλει απο τη ναφθαλινη το αρχαιο XLR250 που εχω τωρα σε κουτες και το ειχα χρησιμοποιησει σε πολλες κοντινες και μακρινες χωματαδες. Θυμαμαι καποτε ειχαμε παει διημερο σε Παρνασσο/Βαρδουσια και ειχαμε γυρισει απο Αθανασιο Διακο - Αθηνα μονοκοπανια, παρεα με τον Γιαννη @tiflaeisai (που εχει χαθει ο Γιανναρας??) και το DakarStrom που ειχε τοτε. Αφου δεν μου πεταξε το μηχανακι καμια μπιελα στη μαπα οπως το πηγαινα με συνεχη 120+χμω παλι καλα :rolleyes: Παντως μετα τον πρωτο χρονο αποφασισα οτι καλυτερα με 200 κιλα στα χωματα παρα 200χμ ασφαλτο προς/απο τα χωματα με το μικρο, οποτε και εφερα πισω το Τρανσαλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
με αφορμη το θεμα κ μια δικη μου παρομοια ''ανησυχια'' σταμτησα σημερον σε μια αντιπροσωπεια κ το χαζεψα ολιγον...
αυτο το κοκκινο της μαμα Χοντα ειναι χρονια τωρα αξεπεραστο κ αιτια ''διαζυγιου''.
το μηχανακι ειναι κουκλι απο κοντα ενω ειναι ψηλο κ δεν του φαινεται.
οδηγικα δεν το ξερω αλλα κατι σε τραβαει πανω του...



δεν ξερω αν εχω τοσο διλλημα οσο ο Θανος αλλα αν εμενα καπου κεντρικη Ελλαδα -ισως- να το ειχα ηδη αγορασει.
εδω,απο Αττικη θες αρκετα ''τζουφια χιλιομετρα'' ωσπου να βρεις επαρχια κ η πορεια δεν θα ειναι το φορτε του...
επισης το κοστος αποκτησης (αυτα τα παιρνεις κουτα,ποτε Β' χερι) ειναι ενα θεμα διοτι το μοτορι κανει περι τα 5400.
δλδ ακομα κ αν πουληθει καλα το μικρομεσαιο ΟΝ-ΟΦ παλι υπαρχει μια διολου ευκαταφρονιτη διαφορα την οποια ευλογα αναρωτιεσαι ΑΝ αξιζει να την πλερωσεις η΄να την εξαργυρωσεις σε ταξιδια/βολτες με αυτο που ηδη εχεις..?
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Θα στο ξαναπω και ας γινω γραφικος οπως σου τα λεω απο κοντα.
Μην το πουλησεις το αφρικανακι σου αλλοι γυρνανε ολο τον πλανητη περναει απο παντου αλλοι ψαχνουν να αγορασουν να κανουν την τρελα τους μεγαλα ταξιδια. Οκ συμφωνω το μικρο για τις κοντινες χωματαδες ειναι καλο αλλα......?
Στο τελος φυσικα θα κανεις αυτο που λεει η καρδια σου εμεις απλα λεμε τη γνωμη μας.
 
Top Bottom