Honda CRF300L

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Επειδή ήρθε ο καιρός να αλλαχτούν τα κινέζικα τα λάστιχα, έχετε υπόψη κάποιο λάστιχο που να είναι ικανοποιητικό σε off road και να έχει καλή συμπεριφορά σε βρεγμένη άσφαλτο για το CRF; Από όλα τα βίντεο που βλέπω έχω καταλήξει στα Michelin Anakkee Wild ή στα Continental TKC 80, αλλά θα εκτιμούσα τη γνώμη σας, ιδιαίτερα αν έχετε εμπειρία σε βρεγμένο οδόστρωμα.
Μια διορθωση μονο
Τα IRC δεν ειναι κινεζικα αλλα γιαπωνεζικα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τα Dunlop d952 πως σου φάνηκαν που είχες βάλει;
Στη λασπη σουπερ! Σε σαθρο ετσι κι ετσι Σε στεγνο στερεο χωμα παρα πολυ καλα
Στην ασφαλτό υπαρχει μια ασαφεια απο το μπροστινο μετα τα 100-110 Σε στροφες μια χαρα πλαγιαζει χωρις δραματα Σε βρεγμενη ασφαλτο χαλια
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Να ρωτήσω, την διαφορά ανάμεσα στο crf και το voge των σχεδόν 2000€ που ακριβώς την βρίσκουμε; Είναι και αλλού πέραν των αναμενόμενων όπως πλαστικά, βαφές και το σήμα της εταιρείας;
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Να ρωτήσω, την διαφορά ανάμεσα στο crf και το voge των σχεδόν 2000€ που ακριβώς την βρίσκουμε; Είναι και αλλού πέραν των αναμενόμενων όπως πλαστικά, βαφές και το σήμα της εταιρείας;
3000 χιλιάρικα !! πρέπει να το συγκρίνουμε με το crf 300 rally :wacky:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Να ρωτήσω, την διαφορά ανάμεσα στο crf και το voge των σχεδόν 2000€ που ακριβώς την βρίσκουμε; Είναι και αλλού πέραν των αναμενόμενων όπως πλαστικά, βαφές και το σήμα της εταιρείας;
Η συγκριση του voge πρεπει να γινεται με το crf 300 rally και οχι με το crf 300l
Και βεβαια τοτε η διαφορα τιμης ειναι ακομα μεγαλυτερη
Και ακομα και αν υποθεσουμε οτι το voge ειναι υποδεεστερο ποιοτικα (που δεν ειναι και σιγουρο...) ακομα και τοτε το voge ειναι καλυτερη αγορα για καποιον που θελει να γυρισει την Ελλαδα απο ακρη σε ακρη απο χωμα και επαρχιακους
Και φυσικα στην μεγαλη διαφορα τιμης πρεπει να προστεθει και το οποιο αναγκαιο καποια στιγμη κοστος για αναβαθμιση των αναρτησεων

Εγω προτιμησα το crf 300l λογω της τιμης πραγματικης ευκαιριας που το πηρα συν του πιο "σπαρτιατικου" χαρακτηρα του ελλειψει πλαστικων κοι μπουγιου
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Να ρωτήσω, την διαφορά ανάμεσα στο crf και το voge των σχεδόν 2000€ που ακριβώς την βρίσκουμε; Είναι και αλλού πέραν των αναμενόμενων όπως πλαστικά, βαφές και το σήμα της εταιρείας;
Να προσθέσω ότι μια διαφορά ακόμη είναι στην θεωρητικά μακροπρόθεσμη αξιοπιστία του κινητήρα της Honda εν αντίθεση με αυτόν της Voge που μένει ακόμα να αποδείξει την αξία του. Επίσης στο δίκτυο ανταλλακτικών και third party support παγκοσμίως, καθώς για το crf θα βρίσκεις ανταλλακτικά για πολλά χρόνια ακόμη, ενώ για το Voge θα πρέπει το brand εδραιωθεί στις προτιμήσεις των καταναλωτών για να έχει μακροπρόθεσμο όφελος. Πάντως όπως λέει και Konkost, το Voge μόνο καλά δείγματα έχει μέχρι τώρα, και σε κάποια σημεία όπως οι αναρτήσεις είναι "καλύτερο" από το crf. Δεδομένου και της γενικότερης ακρίβειας της εποχής που ζούμε, τα τρία χιλιάρικα διαφορά (συν ένα 500ρικο τουλάχιστον για πίσω ανάρτηση μετά από κάποιο καιρό), είναι πολλά και δεν ξέρω αν τα αξίζει το rally της Honda.

Sent from my RMX3393 using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μέχρι και τα παγώνια σου λένε τι ανάρτηση είναι αυτή.



Μόνο στην Σπάρτη φαντάρος έχω δει τόσα παγώνια o_O:laugh:
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Μόνο στην Σπάρτη φαντάρος έχω δει τόσα παγώνια o_O:laugh:
Δάσος της Πλάκας στην Κω. Δυστυχώς τα παγώνια που ζουν εκεί είναι τόσο εξαρτημένα πλέον από τον άνθρωπο, που πρέπει να είχαν μέρες να τα ταίσουν και τα είχε ταράξει η πείνα. Είχα μία τυρόπιτα μαζί και μόλις άκουσαν τον ήχο της σακούλας έκαναν έφοδο. Πρέπει να μαζεύτηκαν πάνω από 50.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δάσος της Πλάκας στην Κω. Δυστυχώς τα παγώνια που ζουν εκεί είναι τόσο εξαρτημένα πλέον από τον άνθρωπο, που πρέπει να είχαν μέρες να τα ταίσουν και τα είχε ταράξει η πείνα. Είχα μία τυρόπιτα μαζί και μόλις άκουσαν τον ήχο της σακούλας έκαναν έφοδο. Πρέπει να μαζεύτηκαν πάνω από 50.
Τα παγώνια είναι σαν τις κότες!
Μόλις ακούσουν "γνώριμο" ήχο, μαζεύονται!
Δεν νομίζω να πεινούν!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
το γκρι του μπετόν θα μπει στο βουνό θέλετε δεν θέλετε, μετά τα αυτοκίνητα περνάει και στα μηχανάκια.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Χαλι το γκρι
Μου αρεσει ομως το μαυρο πλαισιο και ψαλιδι και το πισω ασπρο φτερο

...Ελπιζω μονο κατι να αλλαξαν στην πισω αναρτηση
 
Top Bottom