Honda CRF300L

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαλι το γκρι
Μου αρεσει ομως το μαυρο πλαισιο και ψαλιδι και το πισω ασπρο φτερο

...Ελπιζω μονο κατι να αλλαξαν στην πισω αναρτηση
Έβαλαν στάνταρ τις χούφτες και έβαψαν αυτό το ποντικι χρώμα.
Αυτα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το αγοραζω και με αλλαγμενο.......... ντεποζιτο :p!!!!
Θα κανω την καρδια μου πετρα!!!!! :laugh:
:ha

Δεν αναφαιρόμουν στο δικό μου ρε Νίκο. Απλά όντως η Yamaha κατά καιρούς έχει υιοθετήσει διαφορετικά χρώματα ως "εργοστασιακά". To μπλε βέβαια κατέληξε να έχει τη μακροβιότερη χρήση. Παλιά όμως είχε το τυρκουάζ και μέχρι σήεμρα κρατάει το κίτρινο για τις επετειακές τις εκδόσεις.








Και μπόνους φωτογραφία στους χρωματισμούς που ανέφερες

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Honda- κοκκινο
Kawasaki- πρασινο
Yamaha- μπλε
και ούτω καθεξής!!!!

Δεν θα πάμε κόντρα σε αυτά που μεγαλώσαμε :laugh:!!!
Τα xlr με το στρογγυλό φανάρι στα 80ς έβγαιναν και γκρι-ασημί με λίγο κόκκινο και νομίζω από εκεί εμπνεύστηκαν αλλά δεν έβαλαν κόκκινες πινελιές και είναι κάπως άτονο κυριολεκτικά.

Μου αρέσουν όμως και τα δύο, το γκρι είναι πιο πολιτικό-καθημερινό ώστε να ταιριάζει με την γκριζίλα των πόλεων ενώ το κόκκινο είναι πιο αγωνιάρικο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να ταιριάζει με την γκριζίλα των πόλεων
Αυτό ακριβώς χρειάζεσαι με ένα μηχανάκι, να καμουφλάρεσαι από το περιβάλλον και να ταιριάζεις, εγγυημένο SMIDSY που λένε οι Άγγλοι.


*Sorry Mate I Didn't See You
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τα xlr με το στρογγυλό φανάρι στα 80ς έβγαιναν και γκρι-ασημί με λίγο κόκκινο και νομίζω από εκεί εμπνεύστηκαν αλλά δεν έβαλαν κόκκινες πινελιές και είναι κάπως άτονο κυριολεκτικά.
Μακαρι να ειχαν εμπνευστει απο κεινο Κωστα γιατι θατανε πιο φωτεινο και θαχε και λιγο χρωμα πανω του αντι γι'αυτη την ψοφια κιτρινο-πορτοκαλι πινελια. Για μενα το κοκκινο :ok: αλλά το γκρι :thumbsdown:

Να και το παλιο ασημι-κοκκινο xlr, καμια σχεση :cool:

 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Χαλι το γκρι
Μου αρεσει ομως το μαυρο πλαισιο και ψαλιδι και το πισω ασπρο φτερο

...Ελπιζω μονο κατι να αλλαξαν στην πισω αναρτηση
Mπά,... πρέπει να 'χουν μεγάλο στοκ από δαύτες................
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τα xlr με το στρογγυλό φανάρι στα 80ς έβγαιναν και γκρι-ασημί με λίγο κόκκινο και νομίζω από εκεί εμπνεύστηκαν αλλά δεν έβαλαν κόκκινες πινελιές και είναι κάπως άτονο κυριολεκτικά.
Μακαρι να ειχαν εμπνευστει απο κεινο Κωστα γιατι θατανε πιο φωτεινο και θαχε και λιγο χρωμα πανω του αντι γι'αυτη την ψοφια κιτρινο-πορτοκαλι πινελια.
Εχετε δικιο και τωρα καταλαβα γιατι δεν μου αρεσει το γκρι
Ειναι πολυ φλατ σαν χρωμα και δεν ζωντανευει σχεδον καθολου με την πορτοκαλι λεπτομερεια Επισης θα επρεπε κατα την δικη μου αισθητικη να υπαρχουν και καποιες πινελιες εντονου χρωματος στην μασκα ή/και στο φτερο και κατα προτιμηση κοκκινες
 
Reactions: STF

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πήρα κι' εγώ ένα.........................πρώτη φορά χόντα.................


Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι. Είναι πολύ ωραίο το 300ρακι και κάνει πολλά ζητώντας λίγα.

Όταν το στρώσεις πρόσεχε, να ανοίγεις σιγά σιγά το γκάζι μέχρι να το συνηθίσεις.
Δεν έχει και traction control :friend:
 
Top Bottom