Honda CRF300L

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι. Είναι πολύ ωραίο το 300ρακι και κάνει πολλά ζητώντας λίγα.

Όταν το στρώσεις πρόσεχε, να ανοίγεις σιγά σιγά το γκάζι μέχρι να το συνηθίσεις.
Δεν έχει και traction control :friend:
Ενα δίκιο το 'χεις...... Η πρώτη εντύπωση ήταν τρομακτική....
Μετά το ψοφίμι το 520 με άφησε κάγκελο η ιπποδύναμη του Χόντα...... :D:D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδο/λάσπωτο!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ενα δίκιο το 'χεις...... Η πρώτη εντύπωση ήταν τρομακτική....
Μετά το ψοφίμι το 520 με άφησε κάγκελο η ιπποδύναμη του Χόντα...... :D:D
Αν χρειαστείς ψυχίατρο να αντιμετωπίσεις το μετατραυματικό στρες που σίγουρα σου άφησε η κτηνώδης δύναμη του CRF ζήτα το! Καλοτάξιδο να ναι. Είναι πάντως ομορφούλι το άτιμο.
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Λαθος αγορα;
Γιατι εγω σαν τετοια θα την εβλεπα αν σε μενα στο ομορφουλι σταματαγαν ολα τα καλα
Η αγορα της συγκεκριμενης μοτοσυκλέτας ήταν απόλυτα συνειδητοποιημένη. Ηξερα τι αγόραζα.....
Φτηνό κόστος χρήσης (τελη κυκλοφοριας, ασφαλεια, σερβις, αναλώσιμα κλπ)
φτηνα περιφεριακα (αναρτήσεις, τρόμπα φρένου, τιμόνι μανέτες φλας -απο που ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις........)
Πιστεύω όμως όταν πηγαίνω μια βόλτα, να έρχομαι την ώρα που θέλω σπίτι μου, ενα ζητουμενο δηλαδη από εμένα είναι το
''γυριζω το κλειδι και φεύγω΄΄ η αξιοπιστία και η απλότητα συντήρησης....και εύκολα παραβλέπω τα μαρκούτσια του ΑΒΣ που
δεσπόζουν στον πινακα οργάνων.......
Και βέβαια ενα ακόμα υπερ τα κιλά της που ακόμα μπορω και τα κουλαντρίζω εύκολα.....
Και δυστυχως στην κατηγορια αυτή δεν υπάρχει αντίπαλο δεος, παιζει μπάλα μόνη της η χόντα........
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L

Στην Ιαπωνία μου κάνει εντύπωση ότι δεν βγαίνει το 300αρι, αλλά το 250αρι με την νέα εμφάνιση και το led μπροστά (όπως το 300αρι στην Αυστραλία). Και από τιμή... ούτε 4μισι χιλιάρικα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Η αγορα της συγκεκριμενης μοτοσυκλέτας ήταν απόλυτα συνειδητοποιημένη. Ηξερα τι αγόραζα.....
Φτηνό κόστος χρήσης (τελη κυκλοφοριας, ασφαλεια, σερβις, αναλώσιμα κλπ)
φτηνα περιφεριακα (αναρτήσεις, τρόμπα φρένου, τιμόνι μανέτες φλας -απο που ν' αρχίσεις και που να τελειώσεις........)
Πιστεύω όμως όταν πηγαίνω μια βόλτα, να έρχομαι την ώρα που θέλω σπίτι μου, ενα ζητουμενο δηλαδη από εμένα είναι το
''γυριζω το κλειδι και φεύγω΄΄ η αξιοπιστία και η απλότητα συντήρησης....και εύκολα παραβλέπω τα μαρκούτσια του ΑΒΣ που
δεσπόζουν στον πινακα οργάνων.......
Και βέβαια ενα ακόμα υπερ τα κιλά της που ακόμα μπορω και τα κουλαντρίζω εύκολα.....
Και δυστυχως στην κατηγορια αυτή δεν υπάρχει αντίπαλο δεος, παιζει μπάλα μόνη της η χόντα........
Για τους ιδιους λογους και απολυτως συνειδητοποιημενα το αγορασα και εγω!
Aρα λοιπον δεν σταματανε στο ομορφουλι ολα τα καλα οπως εγραψες Υπαρχουν κι αλλα ...Και ακομα περισσοτερα απο αυτα που εγραψες (εργονομια, φιλικοτητα, λειτουργεια κινητηρα και σασμαν κ.α.)

Το μεγαλο μειον σε αυτη τη μοτοσυκλετα ειναι οι αναρτησεις και φυσικα η τιμη της Με κανα 700αρι-1000ρικο κατω θα ηταν ΟΚ

Το μαρκουτσι του φρενου στο δικο μου περιεργως δεν εμποδιζει τις ενδειξεις του οργανου Παντως αν στο δικο σου ενοχλει φτιαχνεται ευκολα και ανεξοδα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Το ιαπωνικο 250αρι:

...Δεν τα πουλανε τα χερια ρε γμτ...
Το φοβερό είναι ότι στο παραδεισένιο site της Honda στην Ιαπωνία, πουλάνε ακόμη μέχρι και το στρογγυλοφάναρο το C50 με λαϊκό ταμπούρο μπρος πίσω.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Αφού έχουμε δικούς μας ανθρώπους και πιο καλά και πιο φθηνά ....λυσσαξατε με τους εξω
Άμα πάει κανένας συμφορουμίτης προς Bangkok μπορεί να πάρει το επίσημο μασκάκι με το led.

 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Αφού έχουμε δικούς μας ανθρώπους και πιο καλά και πιο φθηνά ....λυσσαξατε με τους εξω
Για στείλε κάποια πληροφορία. Ετοιμάζομαι και εγώ για 300l


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom