Honda CRF300L

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πάντως έκανε και κάποιες άλλες αναβαθμίσεις στις οποίες δεν αναφέρθηκε, πρόσεξα ας πούμε ότι πρόσθεσε έξτρα ντεπόζιτο στο πίσω αριστερό πλαϊνό καπάκι.
Το ανέφερε αυτό Στέφανε και το έδειξε μάλιστα!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είχε βάλει καινούρια ανάρτηση πίσω καπου στην Αμερική ανεβαίνοντας για Αλασκα.
Δεν θυμάμαι αν ήταν ολόκληρη ή ήταν μόνο το αμορτισέρ. Ήταν τότε που την μάζεψε ο c50adventures αν θυμάμαι καλά, και πήγαν και συνεργείο για επισκευές μέχρι να φτιάξει το πόδι της.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ολοκλκηρη πισω αναρτηση ειχε βαλει (αμορτισερ+ελλατηριο) της rally raid αν δεν κανω λαθος
Η αλήθεια είναι ότι μου έκανε εντύπωση ότι έβγαλε ελατήριο που ήταν 85 και έβαλε 100. Είχα την αντύπωση πως από το εργοστάσιο είχε 63, τουλάχιστον το L.
Εγώ θυμάμαι το παρακάτω βίντεο που άλλαξε ελατήριο (βλ. 23:05). Τώρα αν είχε αλλάξει νωρίτερα κομπλέ το αμορτισέρ δεν θυμάμαι να το είδα, πιθανά να μου ξέφυγε το επεισόδιο εκείνο.

 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Εντάξει έγραψε 43k τουριστικά χλμ χωρις να ανεβάζει στα κόκκινα, δεν περιμένεις να ταλαιπωρηθεί το πιστόνι.

Από το μοτερ το μόνο που θέλει προσοχή είναι η τροφοδοσία γιατί το παρατεταμένο χώμα σε συνδυασμό με όχι σφουγγάρενιο(αν δεν κάνω λάθος) φιλτρο μπορεί να στουμπώσει την εισαγωγή αν δεν μπορεί να φιλτραριστεί καλά ο αέρας εισαγωγής

Το κυριότερο στην ανακατασκευή αλλαξε τόσα πράγματα, αναρτήσεις που είναι η κυριότερη αναβάθμιση σε αυτό το μοντέλο ΔΕΝ άλλαξε
Την πίσω την έχει αλλάξει εδώ και καιρό, και νομίζω κάτι είχε κάνει και στις μπροστά γιατί δεν της είχαν βάλει καλά τις τσιμούχες του πιρουνιού και της έφυγαν στο δρόμο.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Δεν θυμάμαι αν ήταν ολόκληρη ή ήταν μόνο το αμορτισέρ. Ήταν τότε που την μάζεψε ο c50adventures αν θυμάμαι καλά, και πήγαν και συνεργείο για επισκευές μέχρι να φτιάξει το πόδι της.
Γαμώ τα επεισόδια το συγκεκριμένο. c90 adventures = θρύλος.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

Πεντε κιλα και εκατον σαραντα γραμμαρα Και μαζι με κατι προστατευτικα, βιδες κλπ που λειπουν πες πεντεμιση κιλα!:oops:
Μλκ μου 5μιση κιλα τελικο εξατμισης σε ονοφακι που ζυγισει συνολικα 141;:eek:
:thinking:Ηθελα να ξερα ποσο αραγε πιο αναλαφρη απο την ηδη αναλαφρη αισθηση θα παρω αν διωξω απο κει πισω και ψηλα 2-3 κιλα;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

Πεντε κιλα και εκατον σαραντα γραμμαρα Και μαζι με κατι προστατευτικα, βιδες κλπ που λειπουν πες πεντεμιση κιλα!:oops:
Μλκ μου 5μιση κιλα τελικο εξατμισης σε ονοφακι που ζυγισει συνολικα 141;:eek:
:thinking:Ηθελα να ξερα ποσο αραγε πιο αναλαφρη απο την ηδη αναλαφρη αισθηση θα παρω αν διωξω απο κει πισω και ψηλα 2-3 κιλα;
Πέντε κιλά σκάρτα ήταν η διαφορά στην δικιά μου αλλαγή!!!!
Την έχω κρατήσει την παλιά, για να την κοιτάω και να νευριάζω!!! :laugh:
 

whoisleft

Μέλος
Όνομα
Lefteris
Μοτό
Honda CRF 300L

Ορίστε μία σύγκριση.

Έχει προβεί κάποιος σε αλλαγή εξάτμισης να μας πεις την εμπειρία του;
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L

Πεντε κιλα και εκατον σαραντα γραμμαρα Και μαζι με κατι προστατευτικα, βιδες κλπ που λειπουν πες πεντεμιση κιλα!:oops:
Μλκ μου 5μιση κιλα τελικο εξατμισης σε ονοφακι που ζυγισει συνολικα 141;:eek:
:thinking:Ηθελα να ξερα ποσο αραγε πιο αναλαφρη απο την ηδη αναλαφρη αισθηση θα παρω αν διωξω απο κει πισω και ψηλα 2-3 κιλα;
Για πες-για πες,τί έχεις κατα νού;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οπως καπου εχω αναφερει (νομιζω) το μασπιε του συνεπιβατη ειναι πολυ κοντα στην εξατμιση και τον καταλυτη με αποτελεσμα το καλοκαιρι με χαμηλο παπουτσι ο αστραγαλος κυριως να ζεματιεται κανοντας μη εφιχτη την παραμονη για πανω απο 10 λεπτα
Ετσι καθησ χτες και εκοψα, διαμορφωσα και προσαρμοσα ενα κομματι αλουμινιο σαν
ασπιδα για την ζεστη Το ποσο επιτυχες θα ειναι θα φανει με τις πρωτες ζεστες του καλοκαιριου

Για την κατασκευη εβγαλα το τελικο και χρησιμοποιησα ενα χαρτονι ως πατρον συμφωνα με το οποιο κατοπιν εκοψα το αλουμινιο παχους 1 mm
Στερεωθηκε πολυ καλα με μονο μια βιδα και χρησιμοποιωντας μπρος πισω δυο αλουμινενιες ροδελες οι οποιες προερχονται απο καποιον σκληρο δισκο
Για να προστατεψω το χρωμα χρησιμοποιησα καμματια απο ενα σωληνακι σιλικονης και υφασματινη ταινεια καλωδιων






 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Ωραία δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρειάζεται όμως τα μαρσπιέ του συναναβάτη να πάνε σε μια πιό βολική θέση.....
με κάποια πατέντα φυσικά΄!!!!!!!!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ωραία δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρειάζεται όμως τα μαρσπιέ του συναναβάτη να πάνε σε μια πιό βολική θέση.....
με κάποια πατέντα φυσικά΄!!!!!!!!!!
Εννοειται!
Και δεν πρεπει να ειναι δυσκολο να γινει Εχω σκεφτει μαλιστα κααααποια στιγμη να δοκιμασω να προσαρμοσω τα μασπιε μαλλον απο κανα ΑΧ250 που μου αρεσουν κιολας
 
Reactions: Noe

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Εννοειται!
Και δεν πρεπει να ειναι δυσκολο να γινει Εχω σκεφτει μαλιστα κααααποια στιγμη να δοκιμασω να προσαρμοσω τα μασπιε μαλλον απο κανα ΑΧ250 που μου αρεσουν κιολας
:like::like::like:
 
Top Bottom