Honda CRF300L

Giannis223

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
Honda XL20s
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά! Νέος στο forum. Εχω καταλήξει και εγω στο συγκεκριμένο μηχανάκι και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνεται έμπορο απο Αθήνα.Τι ισχύει με τα δώρα και την διαδικασία γενικά γιατι δεν εχω αγοράσει ποτέ ξανά καινούργιο μηχανάκι.
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά! Νέος στο forum. Εχω καταλήξει και εγω στο συγκεκριμένο μηχανάκι και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνεται έμπορο απο Αθήνα.Τι ισχύει με τα δώρα και την διαδικασία γενικά γιατι δεν εχω αγοράσει ποτέ ξανά καινούργιο μηχανάκι.
Για Αθήνα δεν ξέρω. Πάτρα πάντως το κόστος πρίν κάνα μήνα ήταν 6.000 με πινακίδα.
Οπότε δεν ισχύει τόσο το 6200 + πινακίδα που βλέπω στο καρτζιάρ.......κουβεντιασέ το
(πχ, το πλήρωσα μετρητά, δεν με ενδιέφεραν τόσο δώρα κλπ, δεν ασχολήθηκα με έκδοση
πινακίδας, κάτι που δεν ισχύει γιά όλους, Εσένα πχ μπορεί να σ' ενδιαφέρει κάποιο κράνος
μιά κουκούλα ή μια κλειδαριά.......)
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Δηλαδή, δεν κατάλαβες διαφορά;;; :p
Πετώντας την καρέκλα νομίζω το πλοίο κουνήθηκε 1mm... :roflmao:

Στο μηχανάκι επίσης δεν κατάλαβα διαφορά. Ψυχολογικά μόνο στο ότι μπορώ να κουβαλάω 5 κιλά εργαλεία από την άλλη πλευρά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ηρθε η ώρα για προέκταση σταντ. Όσοι έχετε 300ρι ξέρετε γιατί..


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Το ελατήριο γιατί το γέμισες κέρματα; :wacky:
Θα το πας από την εκκλησία να στο διαβάσουν;;; :laugh:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
SRC : SIDE STAND BASE EXTENSION FOR HONDA CRF 300L [H-CRF300-14-01-SL] υπάρχει και κάτι τέτοιο, τα παιδιά που έχουν crf θα ξερουν καλύτερα βέβαια..να σου προτείνουν.
Αυτό μεγαλώνει την επιφάνεια του "πέλματος "και δεν μεγαλώνει το μήκος του σταντ!!!
Μόλις προσθέσει το μήκος που θέλει, δεν θα γέρνει η μηχανή όπως τώρα!!!

Σαν το "μπατάρισμα" όμως που κάνουν τα αγελαδια τα gs, δεν υπάρχουν άλλα μηχανάκια :laugh:!!!
Υπολογισμένο όμως ΚΑΙ αυτό, θα πουν μερικοί :wacky:!!!!
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Αυτό μεγαλώνει την επιφάνεια του "πέλματος "και δεν μεγαλώνει το μήκος του σταντ!!!
Μόλις προσθέσει το μήκος που θέλει, δεν θα γέρνει η μηχανή όπως τώρα!!!
Έχεις δίκιο το διόρθωσα, αλλά 2,5 cm δεν νομίζω να κάνει rise up ούτε το άλλο που βρήκα.
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Το ελατήριο γιατί το γέμισες κέρματα; :wacky:
Θα το πας από την εκκλησία να στο διαβάσουν;;;
Για το μάτι χαχαχ


Είναι ένας εύκολος τρόπος να βγάλεις και να βάλεις το ελατήριο από το σταντ. Την πηρα την ιδέα σε κάποιο βίντεο ονλινε..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχεις δίκιο το διόρθωσα, αλλά 2,5 cm δεν νομίζω να κάνει rise up ούτε το άλλο που βρήκα.
Ναι!!!
Ο μόνος τρόπος για να "σηκωθεί" μια μηχανή είναι, ή βρίσκεις να ταιριάξεις μακρύτερο σταντ από άλλο μηχανάκι, ή το μακραίνεις με "κοψε-ραψε"!!!
Υπάρχει και η επιλογή να βάλεις "πέλμα/παπούτσι", αλλά είναι άσχημο και με το έξτρα βάρος του στην άκρη, σε κάθε λακουβιτσα το ακούς να χτυπάει ανεβοκατεβαίνοντας!!! Δεν προτείνεται!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το έβγαλα σήμερα, θα πάω να το κόψω και θα προσθέσω 2.5cm σωλήνα, ηλεκτροκοληση και μετά βάψιμο με σπρέι.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Αλλαξες αμορτισερ και πλεον γερνει υπερβολικα;

Σαν ενισχυση περαν της ηλεκτροκολλησης ισως να μπορεις να βαλεις εσωτερικα στα τρια κομματια καποια σωληνα καταλληλης διαμετρου

Oταν το κοψεις μετρα σε παρακαλω την εσωτερικη του διαμετρο και πες μου γιατι με ενδιαφερει
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχω κάμποσο καιρό που έχω βάλει την συγκεκριμένη πεπλατυσμένη προέκταση από τη Givi και είδα μικρή αλλά χρήσιμη διαφορά, ειδικά σε χώμα. Αυτό το ενάμισι με δύο εκατοστά που σου δίνει, καθώς και η μεγαλύτερη βάση βοηθάει. Επίσης δεν ενοχλεί όταν είναι σηκωμένο το σταντ, και ούτε χτυπάει.

 
Top Bottom