Honda CRF300L

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L

This is the most comically undersuspended, undersprung bike I have ever ridden of any motorcycle I've ever tested... :ha:ha

Μάλλον εγώ είμαι ανάποδος.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: Noe

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Με τα λεγόμενα του k shock να έχω 1-2 cm ,από ότι κατάλαβα βέβαια μέσω τηλ γίνεται το set up γιατί είμαι επαρχία.
Εχει να κανει σε καθε μηχανακι με την διαδρομη των αναρτησεων (το δυναμικο sag, δηλαδη αυτο που βρισκεις με εσενα καβαλα πληρως εξοπλισμενο,
πρεπει να ειναι τι 1/3, αν θυμαμαι καλα, της συνολικης διαδρομης της αναρτησης). Εχει πολλα διευκρινιστικα βιντεακια στο YouTube, μην δεις μονο ενα
και πεσεις σε κανενα παπατζη... ;). Ειναι σχετικα απλο να το ρυθμισεις, παντως 1-2 cm ακουγεται πολυ λιγο για on off μηχανακι.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Παιδιά το "πράμα" πάει έτσι όντως, έχει ψυχή δηλαδή, ή παίζει το βίντεο σε fast forward? :laugh::roflmao:
Αν είναι έτσι πάντως να το δω με μεγαλύτερη συμπάθεια :Watching:

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

This is the most comically undersuspended, undersprung bike I have ever ridden of any motorcycle I've ever tested... :ha:ha

Μάλλον εγώ είμαι ανάποδος.
Noμιζω μια πολυ αντικειμενικη γνωμη (και οχι μονο για τις αναρτησεις) για την συγκεκριμενη μοτοσυκλετα
Το crf300L ομως διαφοροποιειται σημαντικα απο το rally σε αρκετα σημεια Οχι παντως στις αναρτησεις!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Παιδιά το "πράμα" πάει έτσι όντως, έχει ψυχή δηλαδή, ή παίζει το βίντεο σε fast forward? :laugh::roflmao:
Αν είναι έτσι πάντως να το δω με μεγαλύτερη συμπάθεια :Watching:

Κατα τα γνωστα, αν ο οδηγος "το εχει", κτλ, κτλ, κτλ...

Παντως το μηχανακι αν και φαινονται λιγα τα αλογα του (και ειναι!) μια χαρα εμενα προσωπικα μου φτανουν στο χωμα παντου οπου το εχω παει μεχρι τωρα
Οχι δεν ντριφταρω ατελειωτα με αυτο ουτε σουζες κανω και αλλα εντυπωσιακα, αλλα νομιζω παω οσο σβελτα μου επιτρεπουν οι μετριες ικανοτητες μου σαν οδηγος Και στο τελος της ημερας ειμαι σχετικα ξεκουραστος και εχω περασει απο σημεια που με ενα βαρυ (ακομα και μονοκυλιδρο) ον οφ μαλλον θα ημουν ψοφιος απο την κουραση
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Παντως το μηχανακι αν και φαινονται λιγα τα αλογα του (και ειναι!) μια χαρα εμενα προσωπικα μου φτανουν στο χωμα παντου οπου το εχω παει μεχρι τωρα
Οχι δεν ντριφταρω ατελειωτα με αυτο ουτε σουζες κανω και αλλα εντυπωσιακα, αλλα νομιζω παω οσο σβελτα μου επιτρεπουν οι μετριες ικανοτητες μου σαν οδηγος Και στο τελος της ημερας ειμαι σχετικα ξεκουραστος και εχω περασει απο σημεια που με ενα βαρυ (ακομα και μονοκυλιδρο) ον οφ μαλλον θα ημουν ψοφιος απο την κουραση
Αυτό είναι το σημαντικό θετικό σημείο με την επιλογή σου.. και με τις κατά τόπους βελτιώσεις που κάνεις θα πάρεις αυτό που θες από το μηχανάκι σχεδόν στο 100%.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατα τα γνωστα, αν ο οδηγος "το εχει", κτλ, κτλ, κτλ...

Παντως το μηχανακι αν και φαινονται λιγα τα αλογα του (και ειναι!) μια χαρα εμενα προσωπικα μου φτανουν στο χωμα παντου οπου το εχω παει μεχρι τωρα
Οχι δεν ντριφταρω ατελειωτα με αυτο ουτε σουζες κανω και αλλα εντυπωσιακα, αλλα νομιζω παω οσο σβελτα μου επιτρεπουν οι μετριες ικανοτητες μου σαν οδηγος Και στο τελος της ημερας ειμαι σχετικα ξεκουραστος και εχω περασει απο σημεια που με ενα βαρυ (ακομα και μονοκυλιδρο) ον οφ μαλλον θα ημουν ψοφιος απο την κουραση
ωωωω, μα πόσο σεμνόόόόόός!


και

 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L

Αν ψάχνει κάποιος led φλας που να λυγίζουν χωρίς να σπάνε.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro

Αν ψάχνει κάποιος led φλας που να λυγίζουν χωρίς να σπάνε.
Κωστή, 220 έουρος το ζεύγος ? τσιμπημένα μου φαίνονται ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι τα 4 είναι και περιλαμβάνει και το φλασέρ. Τα βάζεις και δουλεύουν σωστά. Παραμένουν τσιμπημένα.... αλλά αυτές είναι οι τιμές για τα καλά led φλας.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ναι τα 4 είναι και περιλαμβάνει και το φλασέρ. Τα βάζεις και δουλεύουν σωστά. Παραμένουν τσιμπημένα.... αλλά αυτές είναι οι τιμές για τα καλά led φλας.
Μπορει τα επωνυμα φλας να παιζουν σε αυτες τις τιμες αλλα εγω δεν θα εδινα ποτε τοσα λεφτα για φλας αφου την ιδια δουλεια την κανουν και φλας με το 1/10 της τιμης

Εχω φλασερ στο ΤΑ των 3-5 ευρω και φλας λεντ αντιστοιχα χαμηλης τιμης εδω και πανω απο 10 χρονια και δουλευουν αψογα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Wilbers
Χτες το παρελαβα


Σημερα το εβαλα


Και ευκαιριας δοθεισης ελυσα και το μοχλικο για να ελεγξω αν εχει γρασο, γιατι πολλοι εχουν ανακαλυψει οτι ερχεται απο το εργοστασιο στεγνο
Και ω ναι το δικο μου ηταν ενταξει!


Παντως και αφου το ελυσα καθαρισα τα παντα


και πριν μπουν ολα ξανα στη θεση τους τα γρασαρα πλουσια


Η ολη εργασια μου πηρε κανα 2ωρο και για να στηριξω αλλα και να μπορεσω να σηκωσω το ψαλιδι μαζι με τον τροχο ωστε να περασει απο κατω το αμορτισερ χρησιμοποιησα εναν ιμαντα με καστανια


Μενει τωρα μονο τον αξονα του ψαλιδιου να τσεκαρω
Και φυσικα να ρυθμισω το sag
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Wilbers
Χτες το παρελαβα


Σημερα το εβαλα


Και ευκαιριας δοθεισης ελυσα και το μοχλικο για να ελεγξω αν εχει γρασο, γιατι πολλοι εχουν ανακαλυψει οτι ερχεται απο το εργοστασιο στεγνο
Και ω ναι το δικο μου ηταν ενταξει!


Παντως και αφου το ελυσα καθαρισα τα παντα


και πριν μπουν ολα ξανα στη θεση τους τα γρασαρα πλουσια


Η ολη εργασια μου πηρε κανα 2ωρο και για να στηριξω αλλα και να μπορεσω να σηκωσω το ψαλιδι μαζι με τον τροχο ωστε να περασει απο κατω το αμορτισερ χρησιμοποιησα εναν ιμαντα με καστανια


Μενει τωρα μονο τον αξονα του ψαλιδιου να τσεκαρω
Και φυσικα να ρυθμισω το sag
Ταύλα! Περιμένουμε εντυπώσεις.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Επισης ακομα και στην οψη φαινεται ποσο απεχουν ποιοτικα τα δυο αμορτισερ


Και εχουν και μια διαφορα βαρους σχεδον μισο κιλο

Θα ευχαριστηθεις μηχανακι τωρα Κωστα , στο χω ξαναπει ;):ok:

Αυτο με το βαρος ουτε που μου περασε απο το μυαλο , καλη πληροφορια!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Wilbers
Χτες το παρελαβα


Σημερα το εβαλα


Και ευκαιριας δοθεισης ελυσα και το μοχλικο για να ελεγξω αν εχει γρασο, γιατι πολλοι εχουν ανακαλυψει οτι ερχεται απο το εργοστασιο στεγνο
Και ω ναι το δικο μου ηταν ενταξει!


Παντως και αφου το ελυσα καθαρισα τα παντα


και πριν μπουν ολα ξανα στη θεση τους τα γρασαρα πλουσια


Η ολη εργασια μου πηρε κανα 2ωρο και για να στηριξω αλλα και να μπορεσω να σηκωσω το ψαλιδι μαζι με τον τροχο ωστε να περασει απο κατω το αμορτισερ χρησιμοποιησα εναν ιμαντα με καστανια


Μενει τωρα μονο τον αξονα του ψαλιδιου να τσεκαρω
Και φυσικα να ρυθμισω το sag
Ποιο type πήρες συγκεκριμένα;
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
konkost είναι λίγο πιο κοντό σε ύψος το wilbers ή είναι η γωνια της φωτογραφίας που το δείχνει έτσι;
Καλορίζικο! Θα δεις, άλλο μηχανάκι!

#############
#Dirt Alert# youtube channel
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
konkost είναι λίγο πιο κοντό σε ύψος το wilbers ή είναι η γωνια της φωτογραφίας που το δείχνει έτσι;
Καλορίζικο! Θα δεις, άλλο μηχανάκι!

#############
#Dirt Alert# youtube channel
Οχι ειναι ιδια
Και ακριβως η συγκριση ηταν ο λογος που τα κρεμασα ετσι
 
Top Bottom