Honda CRF300L

Newbie300L

Μέλος
Όνομα
Newbie300L
Μοτό
Honda crf 300 l 2022
Νομίζω πως θα καταλήξω τελικά στην παρακάτω σχάρα η οποία αισθητικά με ικανοποιεί, φαίνεται γερή και είναι και αρκετά φθηνή. Και από ότι έχω δει εδώ την έχουν τοποθετήσει πολλοί άρα μάλλον θα είναι εύκολη η τοποθέτηση της. Λεω επίσης να πάρω και μια επέκταση σταντ γιατί πολλές φορές νιώθω πως δεν έχει αρκετο πάτημα το σταντ και στον οποιοδήποτε πεζό που θα περάσει δίπλα από το μηχανάκι και ενδεχομένως το ακουμπήσει άθελα του θα πέσει (το μηχανάκι) ή όταν το παρκάρω σε κατηφόρες. Γενικά δεν μου γεννά εμπιστοσύνη το υπάρχον σταντ για αυτό μου έχει γυαλίσει αυτό το προϊόν. Το έχει τοποθετήσει κανένας; Αξίζει τα 40€;
Σχάρα HDP Honda CRF 300cc 2020 | Sxares-Moto.gr
Βάση αλουμινίου ES1191 πλαγιοστάτη_ CRF300L (2021) Honda GIVI - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Νομίζω πως θα καταλήξω τελικά στην παρακάτω σχάρα η οποία αισθητικά με ικανοποιεί, φαίνεται γερή και είναι και αρκετά φθηνή. Και από ότι έχω δει εδώ την έχουν τοποθετήσει πολλοί άρα μάλλον θα είναι εύκολη η τοποθέτηση της. Λεω επίσης να πάρω και μια επέκταση σταντ γιατί πολλές φορές νιώθω πως δεν έχει αρκετο πάτημα το σταντ και στον οποιοδήποτε πεζό που θα περάσει δίπλα από το μηχανάκι και ενδεχομένως το ακουμπήσει άθελα του θα πέσει (το μηχανάκι) ή όταν το παρκάρω σε κατηφόρες. Γενικά δεν μου γεννά εμπιστοσύνη το υπάρχον σταντ για αυτό μου έχει γυαλίσει αυτό το προϊόν. Το έχει τοποθετήσει κανένας; Αξίζει τα 40€;
Σχάρα HDP Honda CRF 300cc 2020 | Sxares-Moto.gr
Βάση αλουμινίου ES1191 πλαγιοστάτη_ CRF300L (2021) Honda GIVI - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα
Για σχάρα οι πιο έμπειροι εδώ θα σε βοηθήσουν. Για την βάση του σταντ προχώρα άφοβα, είναι καταπληκτική και βοηθάει στο στήσιμο της μηχανής. Μόνο μην ξεχνάς που και που να σφίγγεις λίγο τις βίδες της γιατί εμένα πριν λίγες μέρες σε μία χωμάτινη βόλτα μου έφυγε μία μετά από πτώση.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Νομίζω πως θα καταλήξω τελικά στην παρακάτω σχάρα η οποία αισθητικά με ικανοποιεί, φαίνεται γερή και είναι και αρκετά φθηνή. Και από ότι έχω δει εδώ την έχουν τοποθετήσει πολλοί άρα μάλλον θα είναι εύκολη η τοποθέτηση της. Λεω επίσης να πάρω και μια επέκταση σταντ γιατί πολλές φορές νιώθω πως δεν έχει αρκετο πάτημα το σταντ και στον οποιοδήποτε πεζό που θα περάσει δίπλα από το μηχανάκι και ενδεχομένως το ακουμπήσει άθελα του θα πέσει (το μηχανάκι) ή όταν το παρκάρω σε κατηφόρες. Γενικά δεν μου γεννά εμπιστοσύνη το υπάρχον σταντ για αυτό μου έχει γυαλίσει αυτό το προϊόν. Το έχει τοποθετήσει κανένας; Αξίζει τα 40€;
Σχάρα HDP Honda CRF 300cc 2020 | Sxares-Moto.gr
Βάση αλουμινίου ES1191 πλαγιοστάτη_ CRF300L (2021) Honda GIVI - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα
Σχετικα με την σχαρα αν βαζεις δευτερο ατομο κοιτα μην τυχον και τον ενοχλει

Η επεκταση του σταντ λογω μεγαλυτερης επιφανειας επαφης με το εδαφος εξυπηρετει σε σαθρα, λασπωμενα ή αμμωδη εδαφη Δεν προσφερει υψος περαν του περιπου ενος ποντου
Και υπαρχουν πολυ φτηνοτερα Κινεζικα απο αυτο της givi με τιμες απο περιπου 5-15 ευρω
Πχ € 5,75 83%OFF | For HONDA CRF 300L CRF300L CRF300 Rally 2020 2021 2022 Motorcycle CNC Kickstand Extension Foot Side Stand Pad Support Plate https://a.aliexpress.com/_mOVwJJe
ή
€ 12,40 44%OFF | CRF300L Foot Side Stand Extension Kickstand Motorcycle Sidestand Plate Enlarge For Honda CRF 300 L Rally 2021 2022 CRF300 300L https://a.aliexpress.com/_msNWrE8
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για σχάρα οι πιο έμπειροι εδώ θα σε βοηθήσουν. Για την βάση του σταντ προχώρα άφοβα, είναι καταπληκτική και βοηθάει στο στήσιμο της μηχανής. Μόνο μην ξεχνάς που και που να σφίγγεις λίγο τις βίδες της γιατί εμένα πριν λίγες μέρες σε μία χωμάτινη βόλτα μου έφυγε μία μετά από πτώση.
Για τις βιδες που μπορει καποια στιγμη να λασκαρουν αν αυτες δεν ασφαλιζουν με αυτοασφαλιζομενα παξιμαδια βαζουμε λιγη κολλα σπειρωματων Πχ locktite 243
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L



Τοποθέτησα σήμερα και τα rubber footrests, καθώς σε διαδρομές άνω της μισής ώρας, με νορμάλ flat μοτοσυκλετιστικές μπότες, ένιωθα πως με ενοχλούσαν τα σκέτα. Τιμή 42 ευρώ και τα δύο, παραγγελία από τοπική αντιπροσωπεία Honda και χρόνος παράδοσης περίπου μία βδομάδα. Έρχεται το λαστιχένιο κομμάτι, μία μεταλλική πλάκα που το ασφαλίζει στο μαρσπιέ και μία βίδα. Επίσης είδα πως έχασα και 2η βίδα από το stand της Givi :pοπότε θα πάω άμεσα για locktite όπως είπε και ο konkost και ελπίζω να βρω δύο βίδες Μ5Χ10mm.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αν ενδιαφέρεται κανείς, υπάρχει αυτή η αγγελία με διάφορα καλούδια για CRF300


Νομίζω ο ίδιος πουλούσε ολόκληρη τη μηχανη πριν μερικές εβδομάδες γιατι θυμάμαι την ανάρτηση....
 

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
Αν ενδιαφέρεται κανείς, υπάρχει αυτή η αγγελία με διάφορα καλούδια για CRF300


Νομίζω ο ίδιος πουλούσε ολόκληρη τη μηχανη πριν μερικές εβδομάδες γιατι θυμάμαι την ανάρτηση....
Ναι ισχύει , εγώ πήρα τη μηχανή χωρίς τα έξτρα . Μια χαρά και η μηχανή και ο άνθρωπος και τα έξτρα που δίνει .
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ναι ισχύει , εγώ πήρα τη μηχανή χωρίς τα έξτρα . Μια χαρά και η μηχανή και ο άνθρωπος και τα έξτρα που δίνει .
Γιατί δεν άφησες πάνω την άφτερ ανάρτηση? Αργά ή γρήγορα θα την βρεις πάλι μπροστά σου.
 

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
Νέος κάτοχος κ εγώ εδώ και δύο εβδομάδες , έκανα αρκετά χιλιόμετρα και άσφαλτο και χώμα . Έσκασαν και οι πρώτες ανάγκες καθώς είχα μία χαλαρή πτώση σε κάτι λάσπες στο βουνό. Χρειάζομαι λοιπόν χούφτες καλές με σίδερο γιατί εκεί βρίσκει το μηχανάκι στην πτώση. Δεν βρήκε πουθενά αλλού. Μόνο εκεί μπροστά.

Σκέφτομαι να πάρω τις acerbis x-factory (Κοντά στα 100€). Αρκετοί μου λένε να δω και πιο οικονομικές ακόμα και από aliexpress να βάλω .
Επίσης ίσως να έβαζα και πιο κοντές μανέτες σπαστές. Εδώ υπάρχει κάποια πρόταση ?


Γιατί δεν άφησες πάνω την άφτερ ανάρτηση? Αργά ή γρήγορα θα την βρεις πάλι μπροστά σου.
Επειδή είμαι κοντός το φοβήθηκα αρχικά και ήθελα να το μάθω πρώτα με την μαλακή να πατάω καλά . Επίσης εργάζομαι στον χώρο της μοτοσυκλέτας και έχω την δυνατότητα να πάρω με έκπτωση Hyperpro .
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Νέος κάτοχος κ εγώ εδώ και δύο εβδομάδες , έκανα αρκετά χιλιόμετρα και άσφαλτο και χώμα . Έσκασαν και οι πρώτες ανάγκες καθώς είχα μία χαλαρή πτώση σε κάτι λάσπες στο βουνό. Χρειάζομαι λοιπόν χούφτες καλές με σίδερο γιατί εκεί βρίσκει το μηχανάκι στην πτώση. Δεν βρήκε πουθενά αλλού. Μόνο εκεί μπροστά.

Σκέφτομαι να πάρω τις acerbis x-factory (Κοντά στα 100€). Αρκετοί μου λένε να δω και πιο οικονομικές ακόμα και από aliexpress να βάλω .
Επίσης ίσως να έβαζα και πιο κοντές μανέτες σπαστές. Εδώ υπάρχει κάποια πρόταση ?




Επειδή είμαι κοντός το φοβήθηκα αρχικά και ήθελα να το μάθω πρώτα με την μαλακή να πατάω καλά . Επίσης εργάζομαι στον χώρο της μοτοσυκλέτας και έχω την δυνατότητα να πάρω με έκπτωση Hyperpro .
Καλορίζικο, καλές βόλτες :ok:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλολασπωτο να το χαρεις.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νέος κάτοχος κ εγώ εδώ και δύο εβδομάδες , έκανα αρκετά χιλιόμετρα και άσφαλτο και χώμα . Έσκασαν και οι πρώτες ανάγκες καθώς είχα μία χαλαρή πτώση σε κάτι λάσπες στο βουνό. Χρειάζομαι λοιπόν χούφτες καλές με σίδερο γιατί εκεί βρίσκει το μηχανάκι στην πτώση. Δεν βρήκε πουθενά αλλού. Μόνο εκεί μπροστά.

Σκέφτομαι να πάρω τις acerbis x-factory (Κοντά στα 100€). Αρκετοί μου λένε να δω και πιο οικονομικές ακόμα και από aliexpress να βάλω .
Επίσης ίσως να έβαζα και πιο κοντές μανέτες σπαστές. Εδώ υπάρχει κάποια πρόταση ?




Επειδή είμαι κοντός το φοβήθηκα αρχικά και ήθελα να το μάθω πρώτα με την μαλακή να πατάω καλά . Επίσης εργάζομαι στον χώρο της μοτοσυκλέτας και έχω την δυνατότητα να πάρω με έκπτωση Hyperpro .
Καλολάσπωτο...!
Οι κλειστές χούφτες (και με αλουμίνιο) είναι καλή επιλογή αλλά όχι και τόσο ασφαλείς διότι σε περίπτωση πτώσης μπορεί να εγκλωβίσεις τα χέρια σου εκεί.
Για σπαστες μανέτες δες και τους παρακάτω.
Έχουν ποιοτικά πράγματα.

Επίσης ευχαριστούμε για την προσφορά!
Οι παρακάτω ενότητα ίσως σας φανεί χρήσιμη...;)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σκέφτομαι να πάρω τις acerbis x-factory (Κοντά στα 100€). Αρκετοί μου λένε να δω και πιο οικονομικές ακόμα και από aliexpress να βάλω .
Επίσης ίσως να έβαζα και πιο κοντές μανέτες σπαστές. Εδώ υπάρχει κάποια πρόταση ?
Εδω εχω βρει την καλυτερη τιμη για τις acerbis x-factory acerbis x-factory
Κινεζικες και ετσι στην τυχη μην παρεις Μαλλον δεν θα μπαινουν Ειναι συγκεκριμενες οι κλειστες χουφτες που μπαινουν στο crf
 
Top Bottom