Honda CRF300L

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Αποστάτες τιμονιού έχετε βάλει, έχει χώρο με τις ντιζες, τα είδα πολύ στριμωγμένα. Βέβαια ήταν όλα πιασμένα με δεματικά
Έχω βάλει εγώ αποστάτες +3cm. Μπαίνουν χωρίς να ζορίζουν τις ντίζες. Κανένα πρόβλημα.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τοποθετησα το μασκακι-πυργο της adventure specs






O "πυργος" εχει ετοιμες τις τρυπες για να δεχτει δυο πριζες και επισης και καποια βαση για gps ή κινητο
Κοβει παρα πολυ αερα απο το στηθος και το κρανος χωρις να προκαλει καμια ασταθεια στο μπροστινο, μεχρι τα 130 τουλαχιστον που μπορεσα να το δοκιμασω
Ποιοτικα και σε συναρτηση με την τιμη που κοστιζει θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο Θα μπορουσε ας πουμε το κυριως σωμα να ηταν απο αλουμινιο ή το μασκακι να ηταν ρυθμιζομενο
Το κυριως προβλημα ομως με την κατασκευη ειναι οτι πλεον δεν φαινονται τα ενδεικτικα λαμπακια της νεκρας, των φλας κλπ
Εικαζω οτι αυτο συμβαινει γιατι η as δεν επανασχεδιασε το μασκακι αλλα απλα δινει το ιδιο που ειχε για το crf250l Το οποιο ομως εχει αλλο οργανο και εκει ολα μαλλον φαινονται
Το προβλημα αυτο το ηξερα πριν το παραγγειλω αφου η as το αναφερει ξεκαθαρα Ομως σε ετοιμη λυση ηταν η μοναδικη που αισθητικα μου αρεσε, με δευτερη επιλογη αυτη της πολυ πιο ποιοτικης zeta, η οποια ομως ειναι δυσευρετη στην ευρωπη
Για το προβλημα με τα λαμπακια εχω σκεφτει ηδη καποια λυση και μενει μονο να βρω χρονο ωστε να την υλοποιησω
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τοποθετησα το μασκακι-πυργο της adventure specs






O "πυργος" εχει ετοιμες τις τρυπες για να δεχτει δυο πριζες και επισης και καποια βαση για gps ή κινητο
Κοβει παρα πολυ αερα απο το στηθος και το κρανος χωρις να προκαλει καμια ασταθεια στο μπροστινο, μεχρι τα 130 τουλαχιστον που μπορεσα να το δοκιμασω
Ποιοτικα και σε συναρτηση με την τιμη που κοστιζει θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο Θα μπορουσε ας πουμε το κυριως σωμα να ηταν απο αλουμινιο ή το μασκακι να ηταν ρυθμιζομενο
Το κυριως προβλημα ομως με την κατασκευη ειναι οτι πλεον δεν φαινονται τα ενδεικτικα λαμπακια της νεκρας, των φλας κλπ
Εικαζω οτι αυτο συμβαινει γιατι η as δεν επανασχεδιασε το μασκακι αλλα απλα δινει το ιδιο που ειχε για το crf250l Το οποιο ομως εχει αλλο οργανο και εκει ολα μαλλον φαινονται
Το προβλημα αυτο το ηξερα πριν το παραγγειλω αφου η as το αναφερει ξεκαθαρα Ομως σε ετοιμη λυση ηταν η μοναδικη που αισθητικα μου αρεσε, με δευτερη επιλογη αυτη της πολυ πιο ποιοτικης zeta, η οποια ομως ειναι δυσευρετη στην ευρωπη
Για το προβλημα με τα λαμπακια εχω σκεφτει ηδη καποια λυση και μενει μονο να βρω χρονο ωστε να την υλοποιησω
Μπορείς να κάνεις τρύπες στο μασκακι εκεί που είναι τα λαμπάκια, ώστε να τα βλέπεις;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μπορείς να κάνεις τρύπες στο μασκακι εκεί που είναι τα λαμπάκια, ώστε να τα βλέπεις;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δυστιχως οχι! Γιατι ακριβως απο πισω περναει και ειναι κολημενη η αντιριδα που στηριζει την κατασκευη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τοποθετησα το μασκακι-πυργο της adventure specs






O "πυργος" εχει ετοιμες τις τρυπες για να δεχτει δυο πριζες και επισης και καποια βαση για gps ή κινητο
Κοβει παρα πολυ αερα απο το στηθος και το κρανος χωρις να προκαλει καμια ασταθεια στο μπροστινο, μεχρι τα 130 τουλαχιστον που μπορεσα να το δοκιμασω
Ποιοτικα και σε συναρτηση με την τιμη που κοστιζει θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο Θα μπορουσε ας πουμε το κυριως σωμα να ηταν απο αλουμινιο ή το μασκακι να ηταν ρυθμιζομενο
Το κυριως προβλημα ομως με την κατασκευη ειναι οτι πλεον δεν φαινονται τα ενδεικτικα λαμπακια της νεκρας, των φλας κλπ
Εικαζω οτι αυτο συμβαινει γιατι η as δεν επανασχεδιασε το μασκακι αλλα απλα δινει το ιδιο που ειχε για το crf250l Το οποιο ομως εχει αλλο οργανο και εκει ολα μαλλον φαινονται
Το προβλημα αυτο το ηξερα πριν το παραγγειλω αφου η as το αναφερει ξεκαθαρα Ομως σε ετοιμη λυση ηταν η μοναδικη που αισθητικα μου αρεσε, με δευτερη επιλογη αυτη της πολυ πιο ποιοτικης zeta, η οποια ομως ειναι δυσευρετη στην ευρωπη
Για το προβλημα με τα λαμπακια εχω σκεφτει ηδη καποια λυση και μενει μονο να βρω χρονο ωστε να την υλοποιησω
Να συμπληρώσω ότι κάνει τα όμορφα μούτρα.. κακασχημα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα συμφωνήσω με τον Κώστα, αλλά περί ορέξεως.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν μπορω να διαφωνησω
Δεν ειμαι ενθουσιασμενος με το οπτικο αποτελεσμα (δεν ειναι και χαλια ομως), αλλα η πρακτικοτητα εχει μεγαλυτερη σημασια για μενα
 

braaap !

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Αμήχανος :-/
Ένα κόκκινο αυτοκόλλητο θέλει και θα στρώσει:cool:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ένα κόκκινο αυτοκόλλητο θέλει και θα στρώσει:cool:
Ο λογος που το διαλεξα μαυρο ειναι οτι ηθελα η πισω μερια να ειναι κατα το δυνατον "ουδετερη" και την μπροστα μερια να την κανω με ενα αυτοκολητο οτι χρωμα θελω
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ο λογος που το διαλεξα μαυρο ειναι οτι ηθελα η πισω μερια να ειναι κατα το δυνατον "ουδετερη" και την μπροστα μερια να την κανω με ενα αυτοκολητο οτι χρωμα θελω
Κ πολύ καλά έκανες.
Νομίζω ότι θα έχεις σκεφτεί είδη ότι ισως θα ταίριαζε να κάνεις κάτι που θα είναι σαν η συνέχεια χρωματικά από το μαμά μασκακι.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Επισης απο την as πηρα κσι ενα προστατευτικο για το ψυγειο
Μια χαρα τοποθετηθηκε ευκολα αλλα οχι με τον τροπο που ελεγε το φυλλαδιο των οδηγιων το οποιο ηταν γτπ




 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Υπάρχει κάποιο λινκ για το προστατευτικό ψυγείου; που μπορώ να το βρω;



Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Να συμπληρώσω ότι κάνει τα όμορφα μούτρα.. κακασχημα.
Και εγώ συμφωνώ Κώστα. Ενώ γενικά μου αρέσει η AS σαν εταιρία αυτό το ανεμοθωρακακι είναι πολύ DIY στυλ. Λες και κόψαν πλαστικό πάγκο κοπής κουζίνας για λαχανικά μου φαίνεται. Χωρίς να θέλω να προσβάλω βέβαια τα παιδιά που το αγόρασαν.
Το προϊόν σχολιαζω
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Και εγώ συμφωνώ Κώστα. Ενώ γενικά μου αρέσει η AS σαν εταιρία αυτό το ανεμοθωρακακι είναι πολύ DIY στυλ. Λες και κόψαν πλαστικό πάγκο κοπής κουζίνας για λαχανικά μου φαίνεται. Χωρίς να θέλω να προσβάλω βέβαια τα παιδιά που το αγόρασαν.
Το προϊόν σχολιαζω
Σιγα να μην προσβαλομαι με κατι τετοια! :friendship:
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Τοποθετησα το μασκακι-πυργο της adventure specs






O "πυργος" εχει ετοιμες τις τρυπες για να δεχτει δυο πριζες και επισης και καποια βαση για gps ή κινητο
Κοβει παρα πολυ αερα απο το στηθος και το κρανος χωρις να προκαλει καμια ασταθεια στο μπροστινο, μεχρι τα 130 τουλαχιστον που μπορεσα να το δοκιμασω
Ποιοτικα και σε συναρτηση με την τιμη που κοστιζει θα μπορουσε να ηταν πολυ καλυτερο Θα μπορουσε ας πουμε το κυριως σωμα να ηταν απο αλουμινιο ή το μασκακι να ηταν ρυθμιζομενο
Το κυριως προβλημα ομως με την κατασκευη ειναι οτι πλεον δεν φαινονται τα ενδεικτικα λαμπακια της νεκρας, των φλας κλπ
Εικαζω οτι αυτο συμβαινει γιατι η as δεν επανασχεδιασε το μασκακι αλλα απλα δινει το ιδιο που ειχε για το crf250l Το οποιο ομως εχει αλλο οργανο και εκει ολα μαλλον φαινονται
Το προβλημα αυτο το ηξερα πριν το παραγγειλω αφου η as το αναφερει ξεκαθαρα Ομως σε ετοιμη λυση ηταν η μοναδικη που αισθητικα μου αρεσε, με δευτερη επιλογη αυτη της πολυ πιο ποιοτικης zeta, η οποια ομως ειναι δυσευρετη στην ευρωπη
Για το προβλημα με τα λαμπακια εχω σκεφτει ηδη καποια λυση και μενει μονο να βρω χρονο ωστε να την υλοποιησω
STF βγες απο τον konkost σε παρακαλω! :laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Λες και κόψαν πλαστικό πάγκο κοπής κουζίνας για λαχανικά μου φαίνεται.
Γιατί βρε Νικόλα τι έχει δηλαδή ο πλαστικός πάγκος κοπής...? :p
Ολόκληρη βάση για τα σαμάρια φτιάξαμε.;)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα μπορεί να κρατήσει 120-130 για ώρα το 300ρι? Γιατί ο αέρας ενοχλεί μετά τα 120.

Έλεγα και γω να βάλω κάτι τέτοιο στο CCM αλλά ως τα 120max δεν με ενοχλεί ο αέρας. Είναι και 5ταχυτο οπότε συνήθως ταξιδεύω με 110.
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Γιατί βρε Νικόλα τι έχει δηλαδή ο πλαστικός πάγκος κοπής...? :p
Ολόκληρη βάση για τα σαμάρια φτιάξαμε.;)
Τίποτα απολύτως φίλε μου! Ίσα ίσα τα ξέρεις και τα δικά μου τα DIY. Απλά για την AS λέω ότι σε αυτό θα μπορούσε να χε κάνει κάτι καλύτερο αισθητικά νομιζω
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Υπάρχει κάποιο λινκ για το προστατευτικό ψυγείου; που μπορώ να το βρω;



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Εκτος απο την as υπαρχουν και καποια κινεζικα στην μιση τιμη αλλα και τελειως αλλης σχεδιασης
 
Top Bottom