Honda NT1100 2022

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Η Χόντα πάντα κατάφερνε να δημιουργεί μοτό που ενώ δεν γέμιζαν το μάτι στις προδιαγραφές,και τα εξωτικά υλικά,κατάφερναν στην πράξη να είναι καλύτερες σαν σύνολο,από τα επί μέρους υλικά που ήταν κατασκευασμένες.Η διαχρονική μαγεία της Χόντα.Αυτο βέβαια ,(όσον αφορά το ΝΤ 1100) μένει να αποδειχθεί στις πωλήσεις.Παντως και το βερσυς 1000 δεν έσπασε και το κοντέρ στις πωλήσεις ειδικά στην Ελλάδα παρ ότι αξιολογωτατο μηχανάκι.Τωρα όσον αφορά την ροπή που σε μια τουριστική μηχανή, εκεί παίζονται όλα, όπως ανέφερε το βίντεο, η Χόντα έχει λίγο παραπάνω Παρ ότι έχει 20 άλογα λιγωτερο.Εκει είναι το ζουμί.Στον τουρισμό σε ενδιαφέρουν οι ενδιάμεσες επιταχύνσεις ειδικά όταν είσαι φορτωμενος,όχι οι τελικές στα κόκκινα.Επισης όπως βλέπω στο βίντεο η θέση οδήγησης έχει καλύτερες γωνίες και θα κουράζει λιγωτερο την μέση.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό είναι "μοντέλο" και το NT όρκα... Μα'στα


Αυτό είναι Όρκα η πυγμαία... :p
Αυτό; Αυτό βρε είναι δελφινάκι, δε βλέπετε τις γραμμές, το χρώμα;

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Πέρα από τη πλάκα... Δεν έχει ούτε τον όγκο του ΝΤ μπροστά, ενώ έχει τον ανάλογο όγκο πίσω ώστε να υπάρχει μια αρμονία στο σύνολο. Το αν είναι όμορφο το X-ADV είναι υποκειμενικό -όπως για όλα, ακόμη και για το ΝΤ- και για να πω την αλήθεια το προηγούμενο μοντέλο μου άρεσε ακόμη περισσότερο σχεδιαστικά χωρίς να μου κλωτσάει όμως και το τελευταίο. Μη με βάζετε να γράφω πάλι ύμνους για το X-ADV που για μένα ήταν μια μικρή επανάσταση στο κόσμο της μοτοσυκλέτας καθώς πραγματικά έφερε κάτι διαφορετικό. Μπορώ να καταλάβω χίλιους λόγους που κάποιος μπορεί να το "προσπερνάει" εύκολα, όμως είναι γεγονός ότι έφερε κάτι διαφορετικό από όσα ξέραμε μέχρι σήμερα.
Η Υamaha ακούει;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ακούει και πουλάει τμαξ.
To Tmax το πουλάει από τότε που ήμανε παιδί... μετράει αισίως 22 χρόνια στη παραγωγή. Τότε ήταν κάτι καινούριο ως mega scouter με την ιδιαίτερη μετάδοση και το πλαίσιο του. Το θέμα είναι πως η Yamaha με έχει συνηθίσει πολύ περισσότερο σε παρόμοια "τολμήματα" σε σχέση με μοντέλα παραγωγής, με ποιο πρόσφατο το Niken.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δεν το ηξερα πως ειχε το ιδιο πλαισιο με το αφρικα. Δικαιολογει το τεραστιο μεγεθος του εν μερει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To Tmax το πουλάει από τότε που ήμανε παιδί... μετράεο αισίως 22 χρόνια στη παραγωγή. Τότε ήταν κάτι καινούριο ως mega scouter με την ιδιαίτερη μετάδοση και το πλαίσιο του. Το θέμα είναι πως η Yamaha με έχει συνηθίσει πολύ περισσότερο σε παρόμοια "τολμήματα" σε σχέση με μοντέλα παραγωγής, με ποιο πρόσφατο το Niken.
Το ότι μια εταιρεία έβγαλε σκούτερ οφροουντ δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να τρέξουν να βγάλουν.

Η Yamaha έχει μείνει χωρίς εκπρόσωπο σε πολλές κατηγορίες, ε, κάτι θα ξέρουν, δεν θα άφηναν λεφτά να φεύγουν από τα χέρια τους.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το ότι μια εταιρεία έβγαλε σκούτερ οφροουντ δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να τρέξουν να βγάλουν.

Η Yamaha έχει μείνει χωρίς εκπρόσωπο σε πολλές κατηγορίες, ε, κάτι θα ξέρουν, δεν θα άφηναν λεφτά να φεύγουν από τα χέρια τους.
Οι περισσότερες εταιρείες έχουν μείνει χωρίς εκπρόσωπο σε πολλές κατηγορίες. Η Yamaha δε νομίζω να υστερεί σε πολλές κατηγορίες και αν υστερεί συνήθως είναι σε κατηγορίες που έχουν γενικά εξαφανιστεί, στις άλλες με μια καθυστέρηση κάτι βγάζει, π.χ. περιμένουμε έναν αντικαταστάτη Super Tenere. Κατά τα άλλα συμφωνώ, εννοείτε πως δε πρέπει όλες να βγάζουν όλα. Η συζήτηση είναι "να 'χαμε να λέγαμε".
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
To Tmax το πουλάει από τότε που ήμανε παιδί... μετράει αισίως 22 χρόνια στη παραγωγή. Τότε ήταν κάτι καινούριο ως mega scouter με την ιδιαίτερη μετάδοση και το πλαίσιο του. Το θέμα είναι πως η Yamaha με έχει συνηθίσει πολύ περισσότερο σε παρόμοια "τολμήματα" σε σχέση με μοντέλα παραγωγής, με ποιο πρόσφατο το Niken.
Μη μας φλεξάρεις πώς είσαι 32 ή 34 χρονών Στέφανε..

Αυτό το πλοίο έχει σαλπάρει..:roflmao:

Έχεις δει πολλά Tmax πρώτης γενιάς στο δρόμο σε ηλικία γάμου και πάνω..:roflmao:

Όπως και οι περισσότεροι απο εδώ εδώ που τα λέμε..!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγω, περιμενω την στιγμη που θα βγαλει η Garelli μηχανακι αντβεντουρ..... :ha!!!
Δεν αποκλείεται να γίνει και αυτό με τον ρυθμό που αναβιώνουν τα παλιά σήματα για να "φτιαχτεί" και ο τελευταίος νεκροφιλος στον πλανήτη
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν αποκλείεται να γίνει και αυτό με τον ρυθμό που αναβιώνουν τα παλιά σήματα για να "φτιαχτεί" και ο τελευταίος νεκροφιλος στον πλανήτη
Ορίστε!!!
Άλλη μια... αναβίωση.....
Ε ρε γλέντια!!!
Είπαμε, περιμένω και garelli αντβεντσουρρρρ!!!! :laugh:

 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Ορίστε!!!
Άλλη μια... αναβίωση.....
Ε ρε γλέντια!!!
Είπαμε, περιμένω και garelli αντβεντσουρρρρ!!!! :laugh:

Ας είναι καλά η Χόντα που απελευθέρωσε την πατέντα και όλοι αντιγράφουν τον κινητήρα της,και μπαίνουν στην Α2 κατηγορία για την Ευρώπη.Ολοι τον ίδιο κινητήρα βάζουν,και όλες τα ίδια παρελκόμενα συνήθως βάζουν (φρένα νισσιν η j huan, ψεκασμούς bosh,αναρτήσεις kayaba,ABS BOSH η continental,λάστιχα pirelli κλπ.) Επίσης λίγο πολύ όλες την ίδια εμφάνιση έχουν.Αναβιωση λοιπόν πεθαμένων ευρωπαϊκών εταιρειών μεν, universal chinese moto (UCM) δε.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ενθουσιασμένος και χαρούμενος


Δηλαδή έτσι και έτσι, μπορεί και όχι.
Ε ναι .
Σου λέει εκεί στη ηονδα ,έχουμε κάτι μοτερια από αφρικα και δεν βλέπω να τα πουλάμε ,δεν φκιάνουμε ένα φτιασιδωμα να μοιάζει με τουρινκ αλλά και ναι και όχι;
_Ναι ,αλλά δεν μας φτάνουν οι imu 6 αξόνων ,άμα βάλουμε κάτι παλιές 3ων τι πειράζει;
Σαματις το κορνερινκ ποιος θα το χρειαστεί ,είναι του διαβόλου (τα λέει κι η Λουκά) .
Και έτσι προέκυψε ο ενθουσιασμός και ναι και όχι δλδ
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Δεν εχω βολταρει το μηχανακι, αλλα αν κρινω απο το αφρικα, το μοτερ ειναι ιδανικο για μια τετοια μηχανη. Απλετη ροπη απο το 0, πολυ καλη ευστροφια και γλυκο δουλεμα χωρις να εμφανιζει πουθενα κραδασμους.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Ούτε εγώ το έχω βολτάρει (θα το θελα πολύ) αλλά βόλταρα με έναν σύντροχο για μερικά χλμ. Τα σχόλια του συντρόχου ήταν θετικότατα (το μηχανάκι με dct), αυτό που άρεσε σ εμένα πολύ ήταν ο ήχος του (σύστημα εξαγωγής στοκ)· ποπαριστός και δυνατός τόσο όσο και παρόλο που το nt ήταν πίσω μου ακουγόταν καθαρά και όμορφα!

 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τελικά αυτό το πολύ εργαλείο δεν το αγόρασε κάνεις από το φόρουμ;;;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο φόρουμ όχι..
Δέκα σίγουρα έχουν πουληθεί στην Αθήνα...
Το ξέρω.. γιατί τα μέτρησα στο πάρκινγκ πριν τά διόδια Ελευσίνας μια Κυριακή..!!!!!
 
Top Bottom