Honda Transalp 600 με αναρτήσεις Αφρικάνικες.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@Christoforos Kolombos Γιώργο, χαρ/κα ελατηρίων δε δίνει ο πίνακας ;)
Μήκος/σκληρότητα:D

Πλάκα κάνω.
Η πρακτική πλευρά, όπως τη βλέπεις εσύ, έχει μεγαλύτερη σημασία.
Τα θεωρητικά καλά είναι ως "οδηγός" - τροφή για σκέψη ;)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
:D:D:D:D:D
Πού βλέπεις την αντίθεση?
Ακριβώς το ίδιο λέμε!!! Δες τα υπογραμμισμένα και των 2 μας.

Με ίδια ελατήρια θα έχουμε τα αποτελέσματα που είπα.

Σαφώς εδώ έχουμε άλλο ελατήριο σε κάθε περίπτωση αλλά και ίδιο να ήταν, το αποτέλεσμα είναι ότι είπα κι επιβεβαίωσες!:cool:
Oυπς...! Δικιο εχεις Συμφωνουμε ...Οτι να 'ναι διαβαζα :rolleyes:
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
@Christoforos Kolombos Γιώργο, χαρ/κα ελατηρίων δε δίνει ο πίνακας ;)
Μήκος/σκληρότητα:D

Πλάκα κάνω.
Η πρακτική πλευρά, όπως τη βλέπεις εσύ, έχει μεγαλύτερη σημασία.
Τα θεωρητικά καλά είναι ως "οδηγός" - τροφή για σκέψη ;)
Φυσικά και η πρακτική πλευρά είναι η σημαντικότερη ,απλά μου άρεσε η ανάλυση σας (όλων σας ) και είπα να σας δώσω ''τροφή για σκέψη;)''
Εγώ,για να χορτάσω με σκέψη ,δεν το βλέπω ...θα παραγγείλω ντελίβερι.:D
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Πέμπτη πρωί πήγαμε βόλτα με τον Συγγελάκη , στον Μικρό Ομαλό από την Έμπαρο και καταλήξαμε Ρίζα.:stm:
Το τεστάρισμα του ΤΑ έγινε φάνηκε η διαφορά από τα πρώτα μέτρα μέχρι και που φτάσαμε στο οροπέδιο.Στη ανάβαση (κροκάλα και κυλιόμενη πέτρα) ένοιωσα κάποια απότομα χτυπήματα αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία.Το κομμάτι ήταν αρκετά δύσκολο για τα μοτό και ο ρυθμός αυξανόμενος.Στην κορφή είδα το αμορτισερ (ΑΤ) να έχει ξεράσει τα λάδια από παντού.Δεν προλάβαμε ούτε 2 χλμ να κάνουμε και μετά μόνο με ελατήριο .:drt:
Δεν γλιτώσαμε την επισκευή (28 χρονών),αν και κακά τα ψέματα το φυσιολογικό ήταν να επισκευαστεί και μετά να μπει, άτιμη κοινωνία,καταραμένη κρίση!!:muted:
Τώρα θα γίνει και το τσεκάρισμα με την ανάρτηση του ΤΑ.
Μου έκανε εντύπωση το οτι στην άσφαλτο με το άδειο αμορτισερ δεν το καταλάβαινα σχεδον καθόλου.Και πριν πάμε την βόλτα είχα κάνει περίπου 160 χλμ μόνο άσφαλτο χωρίς να βγάλει πρόβλημα. Σκέφτομαι το πόση λιγότερη καταπόνηση δέχεται μία ανάρτηση στην άσφαλτο και... :waiting:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Σκέφτομαι το πόση λιγότερη καταπόνηση δέχεται μία ανάρτηση στην άσφαλτο και... :waiting:
Και έβγαλες μια φτωχή ανάρτηση και έβαλες μία άλλη εξίσου φτωχή,αντε και λιιιιγο καλύτερη ίσως, δε ξέρω. Το αποτέλεσμα λοιπόν το αναμενομενο δυστυχως..
Καταραμένη κρίση θα συμφωνησω..
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Και έβγαλες μια φτωχή ανάρτηση και έβαλες μία άλλη εξίσου φτωχή,αντε και λιιιιγο καλύτερη ίσως, δε ξέρω. Το αποτέλεσμα λοιπόν το αναμενομενο δυστυχως..
Καταραμένη κρίση θα συμφωνησω..
Μια χαρά είναι και οι δύο αναρτήσεις.Εντύπωση μου έκανε που έκανα 160 χλμ στην άσφαλτο και δεν έσταξε...και με 1 χλμ στο χώμα ανατινάχτηκε.Το οτι ήθελε επισκευή ήταν το μόνο σίγουρο,απλά με έκανε να πιστευω οτι μπορώ να το κάνω μετά από λίγο καιρό.Δεν έσκασε γιατί δεν είναι καλή σαν κατασκευή αλλά γιατί 28 χρόνια δεν έχει επισκευαστεί ποτέ και αρκετό καιρό καθόταν + το γεγονός οτι γενικά η πίσω αναρτηση καθαρίζετε - συντηρείτε πιο δύσκολα.
 
Top Bottom