Honda XL1000V Varadero

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

a1s7trea

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
Honda Varadero MK2
Ότι λέει η Honda, 10w-40
Ηθελα να ρωτησω που το λεει η Honda αυτο? Αν υπαρχει καποιο reference.

Στο manual εχει το γνωστο διάγραμμα με τα ιξώδη και τις θερμοκρασιες, δεν προτεινει καποιο συγκεκριμένο τύπο καπου, απο οσο μπορω να δω.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο

Cherouvim

Μέλος
Περιοχή
Δυτική Αττική
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Πρώην Honda Varadero XL1000V MK3 ABS BLACK
Σε αναζήτηση!!!
Ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο Varadero xl1000v MK3.
Αυτά που φοράει τώρα είναι τα Metzeler Tourance Next.
Η χρήση που κάνω δεν είναι καθημερινή.
Ασφάλτινη χρήση και μόνο για βόλτες και ταξίδια, οπότε δεν με δεσμεύει το να αντέχουν και πολλά χλμ.
Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;
Σκέφτομαι και την πιθανότητα να βάλω πάι τα ίδια.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
:):):):):):)

Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;
Αυτή η χιλιοειπωμένη ερώτηση για αυτόν τον τόσο μεγάλο άγνωστο...
Λάστιχα... Ναι. Θα απαντήσουν 10 και θα πάρεις 12 γνώμες, όλες διαφορετικές μεταξύ τους...
Η γνώμη μου πια μετά από τόσα χρόνια είναι πως ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις.
Αν είναι ευχαριστημένος με τα λάστιχα σου και την συμπεριφορά τους βάλε πάλι τα ίδια. Αν πάλι δεν θέλεις μπορούμε να ανοίξουμε μια κουβέντα για λάστιχα.
Ξεκινάω : Michellin Anakee Adventure. Τα έβαλα, τα δοκίμασα, γλιστράνε στο βρεγμένο, γλιστράνε στην μεγάλη πίεση. Αξιοπρεπές για μία απλή διάβαση χωματόδρομου, αντέχουν φόρτωμα. Αυτά...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Η γνώμη μου πια μετά από τόσα χρόνια είναι πως ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις.
Αν είσαι ευχαριστημένος με τα λάστιχα σου και την συμπεριφορά τους βάλε πάλι τα ίδια.
Αυτης της αποψεως ειμαι και εγω!!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:):):):):):)



Αυτή η χιλιοειπωμένη ερώτηση για αυτόν τον τόσο μεγάλο άγνωστο...
Λάστιχα... Ναι. Θα απαντήσουν 10 και θα πάρεις 12 γνώμες, όλες διαφορετικές μεταξύ τους...
Η γνώμη μου πια μετά από τόσα χρόνια είναι πως ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις.
Αν είναι ευχαριστημένος με τα λάστιχα σου και την συμπεριφορά τους βάλε πάλι τα ίδια. Αν πάλι δεν θέλεις μπορούμε να ανοίξουμε μια κουβέντα για λάστιχα.
Ξεκινάω : Michellin Anakee Adventure. Τα έβαλα, τα δοκίμασα, γλιστράνε στο βρεγμένο, γλιστράνε στην μεγάλη πίεση. Αξιοπρεπές για μία απλή διάβαση χωματόδρομου, αντέχουν φόρτωμα. Αυτά...
2 ζευγάρια adve με πολύ βροχή και χιόνια, δεν γλυστρησε πουθενά.
Περίεργο πράμα αυτά τα λάστιχα
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
γιαννη, batlax a41, scorpiontrail2 τα εχω δοκιμασει ειναι κομπλε βγαζουν χιλιομετρα (πανω απο 15000 σε αντισοιχο μηχανακι) αλλα ειναι τελειως υποκειμενικο....μεχρι στιγμης 60000 χλμ εχω χρησιμοποιησει μονο αυτες τις 2 μαρκες...
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Ήρθε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο Varadero xl1000v MK3.
Αυτά που φοράει τώρα είναι τα Metzeler Tourance Next.
Η χρήση που κάνω δεν είναι καθημερινή.
Ασφάλτινη χρήση και μόνο για βόλτες και ταξίδια, οπότε δεν με δεσμεύει το να αντέχουν και πολλά χλμ.
Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;
Σκέφτομαι και την πιθανότητα να βάλω πάι τα ίδια.
Εγώ έχω τα Michelin Road 5 Trail, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σε ταξίδι 3βάλιτσο και δικάβαλο στρίβω με 160+, γενικά είναι σαν να φοράει "βεντούζες". Υπ'όψιν δεν τα έχω δοκιμάσει σε βροχή / χιόνι.
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Ανανεώνω το θέμα, μιας και μιλήσαμε για λάστιχα εδώ πρόσφατα, με ερώτησεις για όποιον μπορεί να βοηθήσει:

Τα λάστιχα μου, Michelin Road 5 Trail, πρόσφατα πέρασαν τα 10.000χλμ. Έχω αρχίσει να νιώθω ότι πιά δεν έχουν την ίδια πρόσφυση στο στεγνό, εντός Αθήνας. Να σημειώσω ότι απο θέμα βάθους tread και κατάστασης, είναι σαν καινούργια ακόμα.
Είτε λοιπόν η Αθήνα άρχισε να γλυστράει πιό πολύ, παράξενο για καλοκαίρι, είτε τα λάστιχα άρχισαν να παραδίδουν το πνεύμα; Απο τώρα;
Επίσης, ίσως σημαντικό, 1 φορά την βδομάδα περνάω 2χλμ χωματόδρομο (κακοτράχηλο). Εννοείτε ότι δεν μπορώ να αλλάζω πιέσεις για 2χλμ. Να τους έκανα ζημιά; Δεν θα ήταν εμφανής η ζημιά;
Και εν τέλει, αν πρέπει να αλλαχτούν, έχει κανείς εμπειρία απο τα Michelin Road 6; Σε δύο μηχανές φίλων, επίσης Varadero, τα μπροστινά ελαστικά (καινούργια) τα πάνε για αλλαγή λόγω "κακής παρτίδας", έτσι τους είπε ο λαστιχάς τουλάχιστον.
Ευχαριστώ!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Υπάρχουν road 5 στην άκρη με 200 χλμ μόνο, dot 21,απο φίλο
Αν σε ενδιαφέρει μου λες σε πμ
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Υπάρχουν road 5 στην άκρη με 200 χλμ μόνο, dot 21,απο φίλο
Αν σε ενδιαφέρει μου λες σε πμ
Ευχαριστώ Σωτήρη, στα υπ'όψιν. Αν θες στείλε μερικες πληροφορίες με πμ.
 

a1s7trea

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
Honda Varadero MK2
εχει φιλτρο βενζινης που αλλαζει το Varadero ? ή παει πακετο με την αντλια ?
 

a1s7trea

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
Honda Varadero MK2
λογικα θα κοστιζει και αρκετα, οποτε αν δεν υπαρχει θεμα το αφηνουμε ως εχει
 
Top Bottom