HONDA XR 400R (το Τακαρίσιο)

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Η διαδικασία ολοκληρώθηκε σήμερα.
Εύχομαι στον φίλο Βαγγέλη (Vagos84 ) ,να'ναι ΚαλοΤάξιδη & ΚαλοΛάσπωτη & Απεφτη & να την χαρεί όπως κι όσο γουστάρει. :friendship:


ΥΓ: Βέβαια ,η μοτό ,είναι ακόμα στο στάβλο μου.
Με συνεπαίρνει μόνιμα αυτή η "μαγεία" κοινωνικού αυτοματισμού μεταξύ μοτοσυκλετιστών.
Αυτό που...γνωρίζεις κάποιον σήμερα ,κ νιώθεις να είναι παιδικός σου φίλος ,που γνωρίζεις από πάντα.
Οπότε ,πάνω στο πες κ πιές ,είπαμε να του βάλω κι αυτό ,να σενιάρω εκείνο ,να του προσθέσω κ τ'άλλο ,έτσι ,δωράκι ,για την χαρά που παίρνει κανείς απ'το χαμόγελο του άλλου.
Κι από αύριο ,θα λυσο-δέσω λίγο (ελπίζω λίγο ,γιατί αμα αρχίσω εγώ κ λύνω.....ΛΥΝΩ) :rolleyes:
Κι ελπίζω ,κατα το ΣΚ ,να πατήσει ο φίλος Vagos84 ,τα πρώτα χώματα με τον XRη τον Τακαρίσιο.

Θα ακολουθήσει φυσικά φωτο-ρεπορτάζ ,παράδοση-παραλαβή ,κτλπ...κτλπ...

Εννοείται οτι ΜεΓσώ Μποκού Λε ΦοΓούμ Πουγ Λα Χοσπιταλιτέ !!!:prft:
 

Vagos84

Μέλος
Όνομα
Baggelis
Μοτό
SUZUKI DL 650 '07
Η διαδικασία ολοκληρώθηκε σήμερα.
Εύχομαι στον φίλο Βαγγέλη (Vagos84 ) ,να'ναι ΚαλοΤάξιδη & ΚαλοΛάσπωτη & Απεφτη & να την χαρεί όπως κι όσο γουστάρει. :friendship:


ΥΓ: Βέβαια ,η μοτό ,είναι ακόμα στο στάβλο μου.
Με συνεπαίρνει μόνιμα αυτή η "μαγεία" κοινωνικού αυτοματισμού μεταξύ μοτοσυκλετιστών.
Αυτό που...γνωρίζεις κάποιον σήμερα ,κ νιώθεις να είναι παιδικός σου φίλος ,που γνωρίζεις από πάντα.
Οπότε ,πάνω στο πες κ πιές ,είπαμε να του βάλω κι αυτό ,να σενιάρω εκείνο ,να του προσθέσω κ τ'άλλο ,έτσι ,δωράκι ,για την χαρά που παίρνει κανείς απ'το χαμόγελο του άλλου.
Κι από αύριο ,θα λυσο-δέσω λίγο (ελπίζω λίγο ,γιατί αμα αρχίσω εγώ κ λύνω.....ΛΥΝΩ) :rolleyes:
Κι ελπίζω ,κατα το ΣΚ ,να πατήσει ο φίλος Vagos84 ,τα πρώτα χώματα με τον XRη τον Τακαρίσιο.

Θα ακολουθήσει φυσικά φωτο-ρεπορτάζ ,παράδοση-παραλαβή ,κτλπ...κτλπ...

Εννοείται οτι ΜεΓσώ Μποκού Λε ΦοΓούμ Πουγ Λα Χοσπιταλιτέ !!!:prft:
Φιλε Εl-Gatto ηταν μεγαλη η χαρα που τα ξαναειπαμε δυο χρονια μετα τη Ναξο!

Ευχαριστω πολυ για το πολεμικο μηχανακι και για τη φιλοξενια στο σταβλο σου!
Το χαμογελο εννοειται οτι δεν εχει φυγει και σιγουρα θα πολλαπλασιαστει το σκ που θα βαφτιστει στην Ευβοια (all go well, weather permitted κλπ ναουμε..!)

Ανυπομονω για την τελετη παραδοσης-παραλαβης ( να βαλω πουκαμισο?? ) !!

Thanks again!

Τα λεμε απο κοντα!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλολάσπωτο το εργαλείο!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μπήκαν οι τελευταίες πινελιές.


Καινούργια φλασσακια στη μάσκα.



Πλήρης φόρτιση μπαταρίας.



Έλεγχος κ δοκιμή ηλεκτρικών, και τοποθέτηση βολτομετρου στα όργανα.



Καινούργιο σωληνάκι καυσίμου και φίλτρακι επίσης.



Καθαρισμός Λίπανση Ρύθμιση αλυσίδας.



Τοποθέτηση tail-plate & tail-bag



Κι ένα ζευγάρι σαμάρια, για να δέσει το εκδρομικό χωμάτινο γλυκό.



Έγιναν επίσης έλεγχοι καλής λειτουργίας των πάντων, τσεκ λαδιων, πιέσεις ελαστικών, κ γενικά τα πάντα όλα όσα μπορούσα να σκεφτώ.



Στάλθηκε από το Γάτο-phone, χρησιμοποιώντας Gatto-talk
 
Τελευταία επεξεργασία:

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλοταξιδο και καλολασπωτο του νεου ιδιοκτητη! Η αποψη μου -υποκειμενικη αλλωστε- Βαγγελη μολις πηρες ενα εργο τεχνης στο επιπεδο που το εχουν ανεβασει οι προηγουμενοι ιδιοκτητες εκτος απο ενα εξαιρετικο ακομα και σημερα χωματινο μηχανακι.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ρε Κώστα ζείς για κάτι τέτοια ρε φίλε πραγματικά!

Άμα ήταν 10 χρόνια πίσω αλήθεια θα σου έλεγα να ανοίξουμε συνεργείο-πωλήσεις μαγαζί!!
Άμα ήταν 10 χρόνια πίσω ,θα ήμασταν στο ξεκίνημα της ΚΡΙΣΗΣ ,οπου τα μαγαζιά μπαίνανε μέσα κι έκλειναν.
Αλλά κι αλλιώς να ήταν ,με τη δουλειά κ τις ώρες που ρίχνω επάνω στα μηχανάκια μου ,πάλι μέσα θα μπαίναμε κ πάλι θα κλείναμε.

Το γούστο κ το χόμπυ ->δουλειά με κέρδος-> δεν γίνεται φίλε Βαγγέλη.
Για να κερδίσεις ,πρέπει να "πασαλείβεις" ,κι όχι να δημιουργείς.
Διαπιστωμένο.


Οπως κ να'χει ,καταλαβαίνω τι εννοείς ,κ σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Άμα ήταν 10 χρόνια πίσω ,θα ήμασταν στο ξεκίνημα της ΚΡΙΣΗΣ ,οπου τα μαγαζιά μπαίνανε μέσα κι έκλειναν.
Αλλά κι αλλιώς να ήταν ,με τη δουλειά κ τις ώρες που ρίχνω επάνω στα μηχανάκια μου ,πάλι μέσα θα μπαίναμε κ πάλι θα κλείναμε.

Το γούστο κ το χόμπυ ->δουλειά με κέρδος-> δεν γίνεται φίλε Βαγγέλη.
Για να κερδίσεις ,πρέπει να "πασαλείβεις" ,κι όχι να δημιουργείς.
Διαπιστωμένο.


Οπως κ να'χει ,καταλαβαίνω τι εννοείς ,κ σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :friendship:
Τα χουμε πει κι απο κοντά.. Συμφωνώ σε ότι λες. Μεράκι και μεροκάμματο δεν πάνε μαζί.. Ότι θα το κλείναμε, θα το κλείναμε αλλά θα περνάγαμε καλά όσο κράταγε.. :roflmao:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Όπως είπε κι ο ίδιος, λίγο πριν αναχωρήσει Καβάλα στο Τακαρίσιο ...
"Το χαμόγελο πίσω από το κράνος δεν φαίνεται."

Και πάλι ΚαλοΤάξιδο κ ΚαλοΛάσπωτο εύχομαι, φίλε Βαγγέλη.



Στάλθηκε από το Γάτο-phone, χρησιμοποιώντας Gatto-talk
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ρε Κώστα ζείς για κάτι τέτοια ρε φίλε πραγματικά!

Άμα ήταν 10 χρόνια πίσω αλήθεια θα σου έλεγα να ανοίξουμε συνεργείο-πωλ2ήσεις μαγαζί!!
Μέσα κι εγώ για το μαγαζί...μια θέση στις πωλήσεις παρακαλώ...ένας πωλητής σε αντιπροσωπεία μου είπε κάποτε εσύ ξέρεις περισσότερα από μένα για το μηχανάκι... Κι έτσι είναι για το χόμπυ και την αρρώστια διαβάζεις κι ενημερώνεσαι με τις ώρες και είναι αλλιώς επίσης άμα είναι δικό σου το μαγαζί ή αν είσαι απλά υπάλληλος...λέω να το πουμε το Τακαρισιο...να μην πουλάμε μόνο αλλά και να μετατρέπουμε τα ταπεινά δίκυκλα σε τακαρισια μηχανήματα...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Όπως είπε κι ο ίδιος, λίγο πριν αναχωρήσει Καβάλα στο Τακαρίσιο ...
"Το χαμόγελο πίσω από το κράνος δεν φαίνεται."

Και πάλι ΚαλοΤάξιδο κ ΚαλοΛάσπωτο εύχομαι, φίλε Βαγγέλη.



Στάλθηκε από το Γάτο-phone, χρησιμοποιώντας Gatto-talk
Λησμόνησα την φωτό Παράδοσης-Παραλαβής...

 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom