Husqvarna 701 Enduro

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Αγοράζοντας όλες τις εταιρίες και χωρίς να τις αφήνει να διατηρούν το χαρακτήρα και την φιλοσοφία τους, δεν νομίζω πως κερδίζει κάτι. Ούτε η ίδια η ΚΤΜ ούτε οι αγοραστές!
Συνεχίζει τις 'κουφές' κινήσεις, ύστερα από τα τρία αντβέτσουρ των 1050, 1190 και 1290...
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Στραβοί είναι οι μ@λ@κες να βγάλουν ένα δικύλινδρο ον-οφ στα 700-850cc και ας το λένε χουσβάρνα,μονά ζυγά δικά τους ΟΛΑ.
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Η husqvarna ξέρετε ότι θα τρέξει και dakar το 2016 ???
http://www.enduro21.com/index.php/rally/85-first-look-husqvarna-factory-450-rally-bike
http://www.enduroworld.co.za/index.php/articles/49-husqvarna-s-factory-rally-team-for-dakar-2016

Κατά την ταπεινή μου άποψη/φαντασία....

Η ΚΤΜ θέλει να παραχωρήσει όλο το χώμα στη Husqvarna και αυτή να γίνει πιο street....
Θα της φτιάξει το όνομα ακόμα πιο δυνατό και σιγά σιγά (χρόνια) θα γίνει η μετάβαση....

Είδη η γκάμα της Husqvarana σκίζει και πάει....
Εμένα δεν με χαλάει καθόλου, αν μπορέσει να συνδυάσει και τα θετικά των δυο εταιριών στο χώμα μιλάμε για το απόλυτο!!!!

Αλλιώς δεν μπορώ να δικαιολογήσω γιατί ρίχνει extra χρήμα στο dakar.... βέβαια μπορεί να χάνω κάποιο κομμάτι...

(όπως π.χ. να θέλει απλά να βάλει κάποιον να ζορίσει την honda που για να είμαστε δίκαιοι πέρσι το έχασε στο τσάκα το dakar, από μηχανική βλάβη και μια τούμπα για όποιον δεν θυμάται)

υ.γ μην ξεχνάμε και την δυνατή ομάδα (extra λεφτά) που έχει η husqvarna στα exrtreme enduro κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Με μια καλύτερη ματιά άνθρωποι του χώρου αναφέρουν ότι το πλαίσιο του Husky μοιάζει, αν δεν δανίζεται με αυτό του RFR και όχι του 690R...

 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Με μια καλύτερη ματιά άνθρωποι του χώρου αναφέρουν ότι το πλαίσιο του Husky μοιάζει, αν δεν δανίζεται με αυτό του RFR και όχι του 690R...

Από τις φωτογραφίες, πάλι 690r δείχνει... Μία κόλληση στον λαιμό είναι η διαφορά!
Αρχίζω και υποπτεύομαι πως τα Husky θα γίνει οτι η Skoda για την VW... Θα χρησιμοποιεί τα προηγούμενης γενιάς πλαίσια και κινητήρες. Αν σκεφτούμε ότι ήδη η ΚΤΜ εξελίσει και ετοιμάσει δικύλινδρο 800άρι onoff, βγαίνει το συμπέρασμα πως θα σταματήσει το 690 enduro και θα συνεχίσει ως Husky 701 enduro...
Έτσι είναι, άμα έχεις τρεις εταιρίες ίδιας φιλοσοφίας με ίδιο τάργκετ γκρουπ, δεν ξέρεις πως να κινηθείς...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Από τις φωτογραφίες, πάλι 690r δείχνει... Μία κόλληση στον λαιμό είναι η διαφορά!
Αρχίζω και υποπτεύομαι πως τα Husky θα γίνει οτι η Skoda για την VW... Θα χρησιμοποιεί τα προηγούμενης γενιάς πλαίσια και κινητήρες. Αν σκεφτούμε ότι ήδη η ΚΤΜ εξελίσει και ετοιμάσει δικύλινδρο 800άρι onoff, βγαίνει το συμπέρασμα πως θα σταματήσει το 690 enduro και θα συνεχίσει ως Husky 701 enduro...
Έτσι είναι, άμα έχεις τρεις εταιρίες ίδιας φιλοσοφίας με ίδιο τάργκετ γκρουπ, δεν ξέρεις πως να κινηθείς...

Θα με βρεις σύνφωνω με όσα λες, αλλά, το ΚΤΜ πονάει σε αυτήν την κόλληση και ίσως είναι μία βελτίωση, επίσης εκτός του husky δεν ξέρουμε τι χρονιές είναι τα υπόλοιπα!!!Πάντως αν επειδή αναφέρθηκε παρπάνω η τιμή είναι κάνα 1500ρι χαμηλότερη τότε μάλλον φαντάζεσαι τι θα γίνει!!!
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Τελευταία επεξεργασία:

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs


Παραπληροφόρηση λέμε...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πόσο αταίριαστο το κουμπί του ABS.. αλλά ο κανονισμός είναι κανονισμός..

Νομίζω όμως ότι ειναι απ της μεγαλύτερες πατέντες της τεχνολογίας, αν έχεις ABS και όποτε εσύ θες να φεύγει!!!
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Νομίζω όμως ότι ειναι απ της μεγαλύτερες πατέντες της τεχνολογίας, αν έχεις ABS και όποτε εσύ θες να φεύγει!!!
:yew:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Εδώ να προσθέσω κάτι από την πρόσφατη εμπειρία με το S1000XR, το σύστημα αντισούζας και αντισπίν που έχει, είναι 2 μοναδικά εγκεφαλικά ατού της μοτοσυκλέτας, φερόμενα από VIP καταστάσεις από ανθρώπους μεγαλύτερου βελενικούς του χώρου και με μόνη σκέψη την διευκόλυνση οδήγησης του οχήματος από το χρήση και όχι την άμεσα εμπλοκή τους σε αυτήν όπως τα παλαιότερης γενιάς αντίστοιχα συστήματα!!!Φυσικά δεν νομίζω κανείς να περιμένει να δει κάτι αντίστοιχο σε ένα μοτο που είναι 80-20 χώμα, αλλά ακόμα και η επιλογή να έχεις ABS, μετράει!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εδώ να προσθέσω κάτι από την πρόσφατη εμπειρία με το S1000XR, το σύστημα αντισούζας και αντισπίν που έχει, είναι 2 μοναδικά εγκεφαλικά ατού της μοτοσυκλέτας, φερόμενα από VIP καταστάσεις από ανθρώπους μεγαλύτερου βελενικούς του χώρου και με μόνη σκέψη την διευκόλυνση οδήγησης του οχήματος από το χρήση και όχι την άμεσα εμπλοκή τους σε αυτήν όπως τα παλαιότερης γενιάς αντίστοιχα συστήματα!!!Φυσικά δεν νομίζω κανείς να περιμένει να δει κάτι αντίστοιχο σε ένα μοτο που είναι 80-20 χώμα, αλλά ακόμα και η επιλογή να έχεις ABS, μετράει!!!
Tωρα με συγχωρεις ρε παιδι αλλά...μια και το λες.Αυτο ειναι σαν να σου λενε κερδισες το διαγωνισμο "Η αλλη ειναι η βουρτσα εσυ ριξε μια...."και οταν πας να πηδηΤΣ€ις την Monica να πεταχτει μεσα απο την ντουλαπα ο χορηγος και να πει "ωπ..μισο...αυτο δεν επιτρεπεται..δυο όροι στην κερδισμενη..."οχι βουρτσα αλλά..." ειναι οτι δεν της βαλαμε...Moni στο MoniCa ενω δεν διαθετει και στομα για...να παιζει φλογερα....οπότε πιειτε ενα ποτακι χαλαρα παρεα αγκαλιασμενοι και φατε ματια ψαρια μεχρι να ξημερωσει...Εχω αδικο;...Κοινως να μεινεις με το bird on the hand και το MONIca αγαμ...:UH:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Tωρα με συγχωρεις ρε παιδι αλλά...μια και το λες.Αυτο ειναι σαν να σου λενε κερδισες το διαγωνισμο "Η αλλη ειναι η βουρτσα εσυ ριξε μια...."και οταν πας να πηδηΤΣ€ις την Monica να πεταχτει μεσα απο την ντουλαπα ο χορηγος και να πει "ωπ..μισο...αυτο δεν επιτρεπεται..δυο όροι στην κερδισμενη..."οχι βουρτσα αλλά..." ειναι οτι δεν της βαλαμε...Moni στο MoniCa ενω δεν διαθετει και στομα για...να παιζει φλογερα....οπότε πιειτε ενα ποτακι χαλαρα παρεα αγκαλιασμενοι και φατε ματια ψαρια μεχρι να ξημερωσει...Εχω αδικο;...Κοινως να μεινεις με το bird on the hand και το MONIca αγαμ...:UH:

Το αν κάνεις λάθος δεν θα στο κρίνω εγώ, η εμπειρία που είχα με το παραπάνω μηχανάκι είναι ότι το εκμεταλλεύεσαι σε όλο το φάσμα του χωρίς να γίνετε επικίνδυνο...
Επειδή είναι off topic το ανέφερα καθαρά για να δώσω έμφαση στο ότι το ABS δεν παρεμβαίνει καθ αυτού στο τρόπο φρεναρίσματος, αλλά μόνο και αν αυτός ξεφύγει!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Για το συγκεκριμένο πάντως θα έπρεπε το κουμπί να το ενεργοποιεί (όταν ο οδηγός βγει στην άσφαλτο) και όχι να το απενεργοποιεί! :D :D
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πρώτη επίσημη παρέμβαση, από την Rally raid για το Baja
Πρόσθηκη ρεζερβουάρ μπροστά για μεγαλύτερη αυτονομία και 300άρια καλάμια της WP... :geek::geek::geek:





 
Top Bottom