Husqvarna 701 Enduro

Perfect Fairings

Μέλος
Όνομα
Δημητρης Αιδονης
Καλησπερα σε ολους ,

οποιος κατοχος (??) 701 ,απο Αθηνα κυριως ,ενδιαφερετε να το κανει rally ας μου στειλει ενα πμ ! Περισσοτερα με πμ.

Ευχαριστω
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το 701 ανέβασε τα αλόγατα, ανέβασε τις στροφές, βελτίωσε κι άλλο το αντικραδασμικό...

Η κύρια αλλαγή που έκανε η Husqvarna είναι ότι έφτασε την ισχύ στους 74hp στις 8.000rpm δηλαδή 6 άλογα παραπάνω και η ροπή πλέον είναι 71Nm στις 6.750rpm δηλαδή 3Nm παραπάνω.
Το εντυπωσιακό είναι πως η επιτυχία είναι πολλαπλή: Η δύναμη και η ροπή μεγάλωσε, η κατανάλωσε παρέμεινε χαμηλά και κυρίως παραμένει εναρμονισμένη στις απαιτήσεις των προδιαγραφών Euro 4. Πως το έκανε αυτό;
Η απάντηση είναι απλή, μεγάλωσε η διάμετρος του εμβόλου ενώ ελαττώθηκε η διαδρομή, πράγμα που χάρισε περισσότερες 1000rpm καθώς και 2,7cc (692,7cc από 690cc). Επίσης προστέθηκε ένας επιπλέον αντικραδασμικός άξονας και ένα νέο σώμα ψεκασμού 50mm της Keihin, έναντι των 46mm του περσινού μοντέλου.

Για τα περισσότερα είχα ενημερωθεί από τον @Λευκάδιος αλλά μπήκα στον πειρασμό να τα ψάξω και να τα διαβάσω ιδίοις όμματι...

Χμ...
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
να υποθεσω οτι ο γιωργης παραμενει σε καλο δρομο....:ok:
τωρα θα εχει τουλαχιστον 20 ευρω !!!!!:laugh::laugh:
Ακριβώς τόσα έχω μαζέψει ...
αφού έσπασα και άδειασα τον κουμπαρά των παιδιών :roflmao:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αντε θα σου δωσω και εγω 1ευρω και 65 σεντ ,ετσι για να μου το δανειζεις οταν το παρεις με το καλο:p
Thanks Δημήτρη,υπάρχουν άλλοι που θέλουν να συμμετάσχουν στην π@ρτούζ@?:roflmao::roflmao:

@STF
Το καλύτερο Avatar που είχες ever :yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Thanks Δημήτρη,υπάρχουν άλλοι που θέλουν να συμμετάσχουν στην π@ρτούζ@?:roflmao::roflmao:

@STF
Το καλύτερο Avatar που είχες ever :yew:
Τζωρτζ, η κουβέντα που κάναμε σε συνδυασμό με κάποιες συγκυρίες με βοήθησαν πολύ σε μια σημαντική απόφαση αν και μακροπρόθεσμη υλοποίηση...

Και που ξέρεις, μακάρι να είμαστε δυο στο unboxing με οποιονδήποτε συνδυασμό!


 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Κατι μου λεει οτι ψαχνετε το απολυτο παιδες,αυτη ειναι μια κατηγορια συμβιβασμου,οποτε ο απολυτος συμβιβασμος???:thnkg:
Επειδη και εγω για συμβιβασμο ειμαι(δυστυχως)...συνεχιζω να ονειρευομαι το 690 σε μεταχειρισμενο που ειναι και πολυ πιο προσιτο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατι μου λεει οτι ψαχνετε το απολυτο παιδες,αυτη ειναι μια κατηγορια συμβιβασμου,οποτε ο απολυτος συμβιβασμος???:thnkg:
Επειδη και εγω για συμβιβασμο ειμαι(δυστυχως)...συνεχιζω να ονειρευομαι το 690 σε μεταχειρισμενο που ειναι και πολυ πιο προσιτο.
Φίλε εννοείτε πως η επιλογή σου είναι αντίστοιχη.
Εγώ έχω ένα πρόβλημα... είμαι άρρωστος με το σήμα της Husqvarna πολλά χρόνια κι ας είναι τώρα το "νόθο" παιδί της KTM.
Στο δικό μου μυαλό, κουβαλάει πάντα τη δική της κληρονομιά και ιστορία! Είναι αυτό που λέμε η δύναμη της "φανέλας".

Επίσης -εντελώς υποκειμενικά- το Husky είναι ομορφότερο

:p

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
@Λευκάδιος και @konkost σχετικά με ένα μικρό foul που εντοπίσαμε στο 701 (άρα ισχύει το ίδιο και για το 690) σχετικά με τη τρόμπα του πίσω φρένου, εντόπισα πως υπάρχει λύση έτοιμη στην αγορά!



Έτσι ακριβώς ειναι και στο 690 και θα βρεις πολλά καλούδια http://www.rally-raidproducts.co.uk


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: STF
Top Bottom