Husqvarna Norden 901 Concept

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
οι Ιταλοφιλοι δεν λενε οτι εχουν "προβλημα"

απλα οτι εχουν χαρακτηρα τα μεκανακια τους....
Πριν μια εβδομάδα περίπου, πάω να πάρω τη μηχανή να πάω στο χωριό!
Δεν γουστάρει μία να πάρει μπρός...
Μιά, δυό, τρεις..... προσπάθειες..... λέω στ'@ρχιδια μου, θα πάω με το αυτοκίνητο στο χωριό!
Στα μισά του δρόμου για το χωριό, παίρνω τηλέφωνο τον αδελφό μου και του λέω να κατέβει στη μηχανή να βάλει τον φορτιστή, (γιατί του έκανα μάταιες μιζιές) για να φορτίσει/τονώσει τη μπαταρία!
Φτάνω στο χωριό..... Παίρνω τηλέφωνο να δω τι έγινε:
-Ελα αδελφέ, έβαλες το φορτιστή;
-Οχι.
-Γιατι;
-Πηγα για καφεδακι!
-Με τι;
-Με τη μηχανή σου!!!!!!!
-Αφου δεν έπαιρνε μπρος!
-Κατεβηκα, πάτησα μίζα να δω τι θα γίνει, πήρε μπρος, έβαλα κράνος μπουφάν και έφυγα για καφέ......

Άστα διάλα πιά, με τον..... χαρακτήρα τους!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πριν μια εβδομάδα περίπου, πάω να πάρω τη μηχανή να πάω στο χωριό!
Δεν γουστάρει μία να πάρει μπρός...
Μιά, δυό, τρεις..... προσπάθειες..... λέω στ'@ρχιδια μου, θα πάω με το αυτοκίνητο στο χωριό!
Στα μισά του δρόμου για το χωριό, παίρνω τηλέφωνο τον αδελφό μου και του λέω να κατέβει στη μηχανή να βάλει τον φορτιστή, (γιατί του έκανα μάταιες μιζιές) για να φορτίσει/τονώσει τη μπαταρία!
Φτάνω στο χωριό..... Παίρνω τηλέφωνο να δω τι έγινε:
-Ελα αδελφέ, έβαλες το φορτιστή;
-Οχι.
-Γιατι;
-Πηγα για καφεδακι!
-Με τι;
-Με τη μηχανή σου!!!!!!!
-Αφου δεν έπαιρνε μπρος!
-Κατεβηκα, πάτησα μίζα να δω τι θα γίνει, πήρε μπρος, έβαλα κράνος μπουφάν και έφυγα για καφέ......

Άστα διάλα πιά, με τον..... χαρακτήρα τους!!!!!!!!!!
Εμένα αν η μηχανή μου έκανε τέτοια πουτανια θα την έκανα μεταβίβαση την ίδια μέρα στον αδερφό μου.
Δεν τα μπορώ αυτά. :D
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πριν μια εβδομάδα περίπου, πάω να πάρω τη μηχανή να πάω στο χωριό!
Δεν γουστάρει μία να πάρει μπρός...
Μιά, δυό, τρεις..... προσπάθειες..... λέω στ'@ρχιδια μου, θα πάω με το αυτοκίνητο στο χωριό!
Στα μισά του δρόμου για το χωριό, παίρνω τηλέφωνο τον αδελφό μου και του λέω να κατέβει στη μηχανή να βάλει τον φορτιστή, (γιατί του έκανα μάταιες μιζιές) για να φορτίσει/τονώσει τη μπαταρία!
Φτάνω στο χωριό..... Παίρνω τηλέφωνο να δω τι έγινε:
-Ελα αδελφέ, έβαλες το φορτιστή;
-Οχι.
-Γιατι;
-Πηγα για καφεδακι!
-Με τι;
-Με τη μηχανή σου!!!!!!!
-Αφου δεν έπαιρνε μπρος!
-Κατεβηκα, πάτησα μίζα να δω τι θα γίνει, πήρε μπρος, έβαλα κράνος μπουφάν και έφυγα για καφέ......

Άστα διάλα πιά, με τον..... χαρακτήρα τους!!!!!!!!!!
Τελικά καλά έκανα και σκέφτηκα ότι πολύ φθηνό δεν είναι αυτό το ρημαδι χαχαχαχα.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τελικά καλά έκανα και σκέφτηκα ότι πολύ φθηνό δεν είναι αυτό το ρημαδι χαχαχαχα.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δύο πράγματα μόνο, παίζουν ρόλο φιλαρακι:
1ον: Να έχεις μηχανάκι με.... χαρακτήρα, και
2ον: Οπωσδήποτε να έχεις και ένα....δευτερο μεταφορικό μέσο!!!!!

:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xenos xc

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Ξενοφων
Μοτό
Tiger 800 xc
Καλησπερα σκέφτομαι κ γω για νορντεν μπορεί κάποιο παιδί ν μας πει αν ισχυει αυτο π λένε όλοι για την ζέστη π βγάζει κ ότι τ καλοκαίρι δεν υποφέρεται.Ευχαρηστω
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Σιγά μωρέ , π@π@ριες είναι αυτές .

Όλα ζεστη βγάζουν τι να λέμε τώρα , με βερμούδα μες την πόλη με 35 βαθμούς θα καιγεσε λογικό . Και το τουαρεγκ έβγαζε ζεστη , στο ταξίδι δεν είχα πρόβλημα ..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε εντάξει, το 890/901 είναι λίγο "κάπως" με την ζέστη. Φαντάζομαι ότι με το κιτ αφαίρεσης καταλύτη και ο αναβάτης και το αμορτισέρ θα είναι πιο άνετα.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Καλησπερα σκέφτομαι κ γω για νορντεν μπορεί κάποιο παιδί ν μας πει αν ισχυει αυτο π λένε όλοι για την ζέστη π βγάζει κ ότι τ καλοκαίρι δεν υποφέρεται.Ευχαρηστω
Ισως να ειναι υποκειμενικη η αισθηση της ζεστης και η δυσφορια που μπορει να σου προκαλεσει, αλλα εμενα ποτε δεν με απασχολησε, ακομα
και πριν καταργησω τον καταλυτη. Κινουμαι βεβαια ελαχιστα μεσα στην πολη, αλλα και τοτε τιποτα μη υποφερτο.
Απο πλευρας αξιοπιστιας, στα 45.000 χλμ δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα, αν οπτικα σου αρεσει, θα στο συνιστουσα ανεπιφυλακτα.
 

Xenos xc

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Ξενοφων
Μοτό
Tiger 800 xc
Ευχαρηστω πολύ για τις απαντήσεις.Τώρα έχω ένα tiger sport 1050 δεν έχω οδηγήσει τ νορντεν αλλά ακούω τ καλύτερα από όλους π έχουν κάνει τεστ πιστεύω δεν θ έχω θέμα απλά κάτι αρνητικό πάντα πρέπει ν βρίσκουν ν λένε.Κ γω τ ταιγκερ σ ταξίδια τ χρησιμοποιώ μέσα στην πολυ πολύ σπάνια κ πάντα μ εξάρτηση
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαρηστω πολύ για τις απαντήσεις.Τώρα έχω ένα tiger sport 1050 δεν έχω οδηγήσει τ νορντεν αλλά ακούω τ καλύτερα από όλους π έχουν κάνει τεστ πιστεύω δεν θ έχω θέμα απλά κάτι αρνητικό πάντα πρέπει ν βρίσκουν ν λένε.Κ γω τ ταιγκερ σ ταξίδια τ χρησιμοποιώ μέσα στην πολυ πολύ σπάνια κ πάντα μ εξάρτηση
Γιατί έχεις το Νορντεν σαν επιλογή;
Σκέφτεσαι να βγαίνεις και off road ενίοτε;
 

Xenos xc

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Ξενοφων
Μοτό
Tiger 800 xc
Ναι θ ήθελα μ κάτι ν ξεκινήσω κοιτούσα κ τ 900 ταιγκερ αλλά είναι πιο όμορφο τ νορντεν κ νομίζω πιο εύκολο.Φίλε το έχεις πένα τ νορντεν πολύ ωραιο.Δεν υπάρχει η δυνατότητα για δεύτερο Μότο όποτε κοιτάζω ένα για όλα κ για ταξίδι φορτωμένο δικαβαλο.
 

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
Και ‘γώ το γλυκοκοιτάζω είναι η αλήθεια.Σκεφτομαι να είναι ο αντικαταστάτης του gs 1250.Θα περιμένω τα νέα χρώματα του 2024.Το expedition μου αρέσει περισσότερο αλλά είναι απαγορευτικό για το ύψος μου.Ισως με ένα lower kit …
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

husqvarna.motorcycles


Extend your warranty up to four years, free of charge.

If you are the proud owner of a 2024 Norden 901, Norden 901 Expedition, or Svartpilen 801, you can double your existing 24-month warranty to four years at no extra cost. Simply have your motorcycle serviced at an authorised Husqvarna Motorcycles dealer to qualify.

This outstanding offer is available worldwide. Click the link in bio for more details, or contact your local dealer.

#HusqvarnaMotorcycles #RideHusqvarna #GoRide #Norden901 #Norden901Expedition #Svartpilen801
 
Top Bottom