Husqvarna Norden 901 Concept

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Η Husqvarna ετοιμάζει ένα adventure μοντέλο(ως touring enduro αναφέρεται στο δημοσίευμα) στα πρότυπα του 790 Adv αλλά και με αρκετές διαφορές από αυτό.
Θα φοράει κινητήρα 790 ή 890cc, προδιαγραφων Euro 5 με ντεπόζιτο 20+ λίτρων και είναι πιθανό να μην παρουσιαστεί στη φετινή ΕICMA(ίσως μόνο ως concept) αλλά σ'εκείνη του 2020.
Εκτός αυτού, αναμένεται και Scrambler μοντέλο.
Πηγή



 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Ξεχωρίζω τα παρακάτω, μεταξύ άλλων ενδιαφερόντων που αναφέρονται, από το δημοσίευμα του motomag το οποίο προϊδεάζει για τη συνέντευξη του St.Pierer η οποία περιέχεται στο τεύχος Νοεμβρίου που θα κυκλοφορήσει αύριο..
Ο ρόλος της νεοαποκτηθείσας Husqvarna θα είναι σημαντικός σε αυτή την προσπάθεια, ενώ και ο ίδιος ο Rajiv Bajaj –ο στρατηγικός εταίρος της ΚΤΜ που κατέχει το 48% των μετοχών της- άλλαξε την οπτική του απέναντι στα Husqy βλέποντας σε αυτά το μέσο για να "πολεμήσει" την ραγδαία άνοδο της Royal Enfield στην Ινδία.

Το όραμα του Pierer για την Husqvarna συμπεριλαμβάνει και τον ολοκληρωτικό επαναπροσδιορισμό της ως εταιρεία, αποτάσσοντας εντελώς τον χωμάτινο χαρακτήρα της, προβάλλοντας ταυτόχρονα τον street προσανατολισμό της. Ο τρόπος που θα συμβεί αυτή η μετάλλαξη είναι εξαιρετικά ενδιαφέρων δίνοντας μάλιστα και ένα στοιχείο που για πρώτη φορά βγαίνει από επίσημα χείλη, κάτι για το οποίο το τμήμα marketing μάλλον θα διαφωνούσε… Μιλάει ανοιχτά και ξεκάθαρα για τον νέο δικύλινδρο 890, αλλά και για τα δικύλινδρα 500 που ετοιμάζονται στην Ινδία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ξεχωρίζω τα παρακάτω, μεταξύ άλλων ενδιαφερόντων που αναφέρονται, από το δημοσίευμα του motomag το οποίο προϊδεάζει για τη συνέντευξη του St.Pierer η οποία περιέχεται στο τεύχος Νοεμβρίου που θα κυκλοφορήσει αύριο..
Ο ρόλος της νεοαποκτηθείσας Husqvarna θα είναι σημαντικός σε αυτή την προσπάθεια, ενώ και ο ίδιος ο Rajiv Bajaj –ο στρατηγικός εταίρος της ΚΤΜ που κατέχει το 48% των μετοχών της- άλλαξε την οπτική του απέναντι στα Husqy βλέποντας σε αυτά το μέσο για να "πολεμήσει" την ραγδαία άνοδο της Royal Enfield στην Ινδία.

Το όραμα του Pierer για την Husqvarna συμπεριλαμβάνει και τον ολοκληρωτικό επαναπροσδιορισμό της ως εταιρεία, αποτάσσοντας εντελώς τον χωμάτινο χαρακτήρα της, προβάλλοντας ταυτόχρονα τον street προσανατολισμό της. Ο τρόπος που θα συμβεί αυτή η μετάλλαξη είναι εξαιρετικά ενδιαφέρων δίνοντας μάλιστα και ένα στοιχείο που για πρώτη φορά βγαίνει από επίσημα χείλη, κάτι για το οποίο το τμήμα marketing μάλλον θα διαφωνούσε… Μιλάει ανοιχτά και ξεκάθαρα για τον νέο δικύλινδρο 890, αλλά και για τα δικύλινδρα 500 που ετοιμάζονται στην Ινδία!
χουσκυ και μη χωμα=θαλασσα χωρις νερο
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στο facebook...παντως γινεται χαμος με δαυτο.....κ τα σχολια ειναι κατι παραπανω απο θετικα...!!!!

Προσωπικα...πολυ μου αρεσει....μονο που ξεχωριζει...απο τη πεπατημενη ολων των μοντελων της κατηγοριας...αρκει...!!!!
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Ωραίο μηχανάκι φαίνεται στις φωτογραφίες..
Μοντέρνο και δυναμικό....

Αλλά το στρογγυλό το φανάρι ποιός το σκέφτηκε ρε παιδιά;;;;;;;;;;;

Η μούρη είναι χάλια με αυτό το φανάρι..

Δεν προλαβαίνουν να το αλλάξουν;;

Στάλθηκε από το S60 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εμένα μου θυμίζει το Harley Davidson, αυτό το καινούργιο το adventure ντε..
Τι;
Όχι;
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Εμένα μου θυμίζει το Harley Davidson, αυτό το καινούργιο το adventure ντε..
Τι;
Όχι;
Χμ... καμία σχέση νομίζω...

Πάντως, στα φανάρια απ' το κακό στο χειρότερο με φαίνεται...

 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Εγω βλέπω μια τάση “back to the roots” με τα retro φανάρια πάντος...
Παρε από Ducati Desert X ... Suzuki Vstrom 1050... και η Husq τώρα στο παιχνιδ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω βλέπω μια τάση “back to the roots” με τα retro φανάρια πάντος...
Παρε από Ducati Desert X ... Suzuki Vstrom 1050... και η Husq τώρα στο παιχνιδ...
Συμφωνω... Και νομίζω ότι είχαμε καιρό να δούμε τόσο όμορφες και πολλές προτάσεις.
Εγώ βλέπω παντού ομορφιες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ωραιο για το χωρο και το 701 enduro lr που ανακοινωσε η husqvarna!οχι πολλες οι διαφορες με το απλο αλλα το κανει πιο μαχιμο για travel enduro!
Περα απο το μεγαλο τεποζιτο προσθετουν cornering ABS,traction control,καμποσα riding modes και quickshifter.


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom