HUSQVARNA TE 449 H´ TE 250

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Οτι λέει ο τίτλος.Το te449 ειναι 2011 μοντέλο ενω το te250 ειναι του 2008.Kαι τα δυο είναι injection..Και τα δυο είναι στα 3.000χιλ
Moυ αρέσει εμφανισιακά πολύ το 449.
Η κύρια ερώτηση μου ειναι εαν θα ζοριστω με το 449 οσον αφορα τα service του και το πόσο ευκολα θα βρίσκω ανταλλακτικά γι αυτό
Το enduro το θελω για το φυσιολατρικό κομμάτι του,οχι για hard καταστάσεις.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Παρε κατι αλλο τοτε, αυτα ειναι μπουτικ, ειδικα το "γενιας bmw" 449.
Μεταξυ των δυο παντως σαφως το 250. Για σερβις ανταλλακτικα κλπ νομιζω καλη πηγη ειναι ο χελιωτης.
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Eιμαι ανοιχτος σε προτάσεις.Το buget ειναι γυρω στα 3.000χιλ.Άπλα δεν κοιτάω 2τ.
Τωρα θα μου πεις αμα δεν θες hard enduro παρε ενα klx ή ενα crf250L.Ελα ομως που θελω να ειμαι "μαχημος"
Προσπαθω για τα λεφτα μου να παρω το vfm.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Enduro.. Μονοπάτια κλπ θέλει ο φίλος.
Δεν κάνει το drz
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όσον αφορά το service του... :thumbsdown:
Δηλαδή τι ακριβώς?
Εκτός από τα αναλώσιμα και τα ανταλλακτικά και την συχνότητα του service...?
Και τα δύο νομίζω είναι ίδιας φιλοσοφίας κατασκευής και τα service τους βασίζονται σε ώρες λειτουργίας και όχι χιλιόμετρα.
Υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος για αυτά?
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Nαι δεν ειμαι και πολυ ξεκαθαρος ειναι η αληθεια.
Ας κανω αυτο που κανω στο car.gr οταν ψαχνω enduro.
τιμη. ως 3500
ετος απο 2006
ως 450cc
και 4τ (αυτο δεν το βαζω γιατι πολλοι δεν βαλει την επιλογη 2τ ή 4τ)
Οποτε μου βγαζει αυτα. Μεταχειρισμένα, Εnduro, Kawasaki, Honda, Yamaha, Husqvarna, Suzuki, Ktm, Μόνο με τιμή, Πωλείται, ...
Μεγαλε θα μου πεις θες να διαλεξουμε εμεις για εσενα μηχανακι..Η απαντηση ειναι ΝΑΙ σχεδον....χαχα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κοίτα εφόσον έχεις το σύνδρομο todor :roflmao: και δεν ξέρεις τι θες εγώ θα πήγαινα σε κάποιο μοντέλο το οποίο έχει περπατήσει αρκετά στην αγορά και υπάρχει γνώση επισκευών πάνω σε αυτό καθώς και επάρκεια ανταλλακτικών...;)
Τα KTM σίγουρα έχουνε πουλήσει πολύ περισσότερα κομμάτια από τα husqvarna...:)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το 449 που παιζει στο car,φαινεται προσεγμενο..
η κτμ κουραρει τα χασκυ,κανε μια ερωτηση τι παιζει απο υποστηριξη
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Kαι τα δυο τα Hasky που εστειλα ακουστηκανε είναι πολυ "προσεγμένα".Μιλησα με τους ιδιοκτήτες.Αυτο το αναθεματισμενο το lockdown μας έχει χαλάσει όλες τις δουλειες.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
το 449 που παιζει στο car,φαινεται προσεγμενο..
η κτμ κουραρει τα χασκυ,κανε μια ερωτηση τι παιζει απο υποστηριξη
Το 449 εχει μοτερ bmw:UH:
Αν δε κανω λαθος το ccm gp πατωσε λογω αυτου του μοτερ. Αλλα αν παλι κανω, δε θα ειναι και η πρωτη φορα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
αυτο λεει
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Τον ζητησα να μου στειλει καμια φωτογραφία,μιας και εχει μονο 4 και δεν μπηκε στον κοπο να απαντηση καν.Ενω του ειπα οτι ενδιαφερομαι και οτι θα τον εδινα και προκαταβολη και ας μην το εχω δει απο κοντα.
(Λεωνίδιο εεε ειχα μια συμφοιτητρια απο κει,πολυ ατομο κυκλογφορουσε με ttr πριν 20χρονια)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τον ζητησα να μου στειλει καμια φωτογραφία,μιας και εχει μονο 4 και δεν μπηκε στον κοπο να απαντηση καν.Ενω του ειπα οτι ενδιαφερομαι και οτι θα τον εδινα και προκαταβολη και ας μην το εχω δει απο κοντα.
(Λεωνίδιο εεε ειχα μια συμφοιτητρια απο κει,πολυ ατομο κυκλογφορουσε με ttr πριν 20χρονια)
κλασικη κατασταση ωχ αδερφισμου...

ονομα?ιωαννα?
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Να σας γράψω την εμπειρια μου και να κλείσω το νήμα.Τέλικα πήρα ενα te250 του 2013 .Με το που ερχεται στο σπιτι μου και κατεβαινει απο το φορτηγο,την βαζω μπροστα εκανα 20μετρα και ρεταριζε.Να μην σας τα πολυλογο μετα απο αρκετη στεναχωρια και μια επισκεψη σε συνεργειο το οποιο δεν μπορεσε να βρει τι εχει.....το μηχανακι το εστειλα πισω στον πωλητη(Πολυ ξηγημένος ανθρωπος)
Το μηχανάκι μετα απο αλλαγη συνεργειου και αφου είχε γυρισει στα χέρια του αρχικου πωλητη βρεθηκε οτι είχε σπασμένη σφήνα του βολάν.Κόστος 30ευρω.
Φύσικα μετα απο τέτοια εμπειρία απο husky δεν τα ξανακοιταξα.Αγόρασα τελικά ενα 250exc του 2007 το οποιο και πουλησα αρκετα γρήγορα για να πάρω ενα exc400 του 2009
Εαν και 4ετων μεγαλύτερο το exc400, είναι σαφος πιο προσεγμένη μηχανη σε σχέση με το ιταλικό husky.Μιλάω μονο σαν κατασκευη γιατι εχω μηδενική εμπειρια απο θεμα οδηγησης απο τo te.
Αυτά απο εμένα.....
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εδω και καποια χρόνια η Husqvarna ανήκει στην KTM και εχει τους ιδιους κινητηρες κτλ...οπότε μπορείς και πάλι να αγοράσεις husky αν το ασπρο μπλε σου ταιριαζει πιο πολυ απο το πορτοκαλί...
 
Top Bottom