Info για Αλβανια, Μαυροβούνιο

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ήρεμα το λέω
Καλοκαίρι στα Βαλκάνια γίνεται της Πόπης
Είναι και πάρα πολύ επικίνδυνο γιατί διάφοροι κλαρινογαμπροί
κλπ ζώα επιστρέφουν στις χώρες τους από τις χώρες που δουλεύουν
και είναι στα χάι με τα σκ...αυτοκίνητα τους
+ Γίνετε χαμός από κίνηση και δεν παλεύεται
Βαλκάνια Πάσχα

Πριν 2 χρόνια πήγα ν αφήσω τα κοκαλάκια μου έξω από το Νις
μαζί με το γιό και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει
Αν τον έπιανα τον αρκουδόγυφτο τώρα θα ήμουν φυλακή

Δεν λέω μην πάτε, δεν δίνω καν συμβουλή
Απλά κρατήστε το στην άκρη του μυαλού σας να είστε υποψιασμένοι
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Γενικώς η περιοχή δείχνει κορεσμένη απ' πλευράς κυκλοφορίας και δεν μπορώ να φανταστώ καλοκαίρι τι ταλαιπωρία θα έχει..
δεν θελεις να βρεθεις στην περιοχη και ειδικα με το κουτι
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Εγώ που κανονίζω να πάω τριήμερο Αγίου Πνεύματος, αυτά θα τραβήξω;;;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εγώ που κανονίζω να πάω τριήμερο Αγίου Πνεύματος, αυτά θα τραβήξω;;;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
θα γραψω καποια πραγματα οπως τα ειδα εγω μετα απ 6,5 χρονια αυτες τις μερες
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παμε λιγο..
αλβανια,μεχρι το τεπελενι,υπαρχει αρκετη αστυνομια,για τα ορια,μετα δεν ειδα κατι,ο δρομος γινεται γρηγορος εχεις και στο πλαι τον αωο.Θελει προσοχη στους πλανωδιους με τις φραουλες που ειναι παρα πολλοι εκατερωθεν του δρομου εκει στην ευθεια του kafaraj,απο εκει πιανεις την εθνικη που ερχεται απ τον αυλωνα και ανοιγεις λιγο..οσο πλησιαζεις το δυραχιο προσωπικα ειδα ολα τα περιεργα,με καρο αναποδα στο δρομο(βραδυ να το δεις:rolleyes:),σε κομβο να πουλανε πανω σε αυτον ψαρια με καφασια και τα ζουμια στο δρομο,ο αλλος ειχε σταματησει να παρει μες στη μεση,5-6 ειχαν σταματησει για κατουρημα χυμα πανω στο δρομο,πολλοι αν τους περασεις ψαχνονται με τα μερσεντια για κοντρα.......δυραχιο η αποθεωση του οικοδομικου εκτρωματος και στα περιχωρα καινε σκουπιδια,εντονη η μυρωδια,απο κει κανεις αριστερα και δεν μπαινεις στα τιρανα,μποτιλιαρισμα εφαγα μονο στο ανεβα.Μετα σκοδρα ευκολα,αρκετη αστυνομια,συνορα κινηση ,τα μηχανακια περνανε απ το πλαι εκει για τους πεζους...
πολυ σημαντικο,ρωτηστε αν παιρνουν καρτα στα βενζιναδικα,γιατι εχουν γινει πονηροι και λενε δικαιολογιες,σε 3 εφυγα και δεν εβαλα αφου ρωτησα και στο 4ο καρτα στα καυσιμα,αλλα στους καφεδες οχι!!!!κλασικα τα 3ε γινονται 5ε!!!!αυτα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
μαυροβουνιο
μετα τα συνορα για να κοψεις και να μην πας απ ουλτσιν και κανεις τον κυκλο,κοβεις εσωτερικα,υπαρχει ταμπελα για μπαρ,αλλα ρε μαγκες αυτος δεν ειναι δρομος διπλης...ισα που χωρανε 2 οχηματα,τραγικος συνοριακος δρομος,απ το μπαρ και μετα πιανεις παραλια και κινηση αρκετη.Αλλωστε η χωρα ειναι στο ευρω και δεν ειναι στην ευροζωνη,το γιατι το καταλαβαινεις στις αγγελειες σπιτιων στην μπουτβα κτλπ.Η αποψη μου ειναι οτι ο παραλιακος δορμος δεν εχει πια καμια οδηγικη απολαυση,μονο φωταγραφικη σε διαφορα σημεια που θελει υπομονη απ τον κοσμο,εχει κινηση συνεχεια απ ντοπιους και τουριστες...Οσο φθανεις στο κοτορ αυξανεται,το κοτορ δε, εχει κρατησει τιμες στην παλια πολη,αν θελεις να ευχαριστηθεις τον κολπο οδηγικα,πρεπει να τον πετυχεις αρκετα πρωι,ξημερωμα..μικρη χωρα μετα απ λιγο φθανεις στα συνορα κροατιας...

κροατια,
αρκετη κινηση στα συνορα,λογω πυλης εε,ειναι και φροντεξ εκει.Μετα απο λιγο φθανεις στο μαργαριταρι της αδριατικης που ειναι οντως και οι κροατες το πανε πολυ καλα,αν και οι τιμες μεσα στην παλια πολη εχουν πεταξει.Μολις εχουν μπει στο ευρω και εχουν παρει τον ανηφορο ολα...Με 35ε παιρνεις το πας των αξιοθεατων,ανεβαινεις παντου και μπαινεις παντου..Η πολη ειναι βιτρινα σκετη,ασφαλης ,εβλεπες μικρα παιδια να περιμενουν μονα τους στην σταση,πεντακαθαρη και ειναι το βασιλειο των κτμ και των γιαμαχα mt....:p.Πηγα αρκετες φορες προς την καινουρια πολη,για ψωνια κτλπ,εκει οι τιμες ειναι <ντοπιες>...Τη γουσταρισα πολυ..,απ τα πεντακαθαρα σχολεια τους μεχρι τη μπαλιτσα που παιζαν στις παραπλευρες πλατειες τα μικρα μεσα στην παλια πολη,αλλα και απ την ευγενεια του σερβις.Νταξει εχουν και αυτοι κραχτες για τα μαγαζια,αλλα αυτο το βλεπεις σε πολλα μερη.Εχει πολλα πραγματα να δεις και θελει τον αντιστοιχο χρονο να αφιερωσεις..

γενικες πληροφοριες
καυσιμα απριλιος
αλβανια περιπου στο 1,65
μαυροβουνιο παντου 1,60
κροατια 1,43
παντα 95αρα..

μπεργκερ κροατια παλια πολη 19ε-νεα πολη 10ε:p
κοτορ παρκινγκ 0,60 λεπτα την ωρα
κροατια παρκινγκ 40ε τη μερα!!!!ειχα κανονισει με τον ιδιοκτητη σπιτιου..

τον οκτωβρη στο ντουπβρονικ εχει φεστιβαλ φαγητου με στην παλια πολη,πολυ εδιαφερον απ οτι εμαθα
στο κοτορ ο σερβιτορος με ρωτησε χωρα και μολις του ειπα ελλαδα,με αρχισε στα παοκ ολε:p,επισης εχει πολυ ωραια μπαρακια εκει μεσα:cool:......

αν θα ξαναπηγαινα για 4η φορα..ναι,αλλα θα πηγαινα απ τα βουνα με μοτοσυκλετα και θα κατεβαινα παραλια οποτε ηθελα οπως τις 2 προηγουμενες, η 3η με το αυτοκινητο τωρα σου δινει την ευκολια να συγκρινεις και να βγαλεις συμπερασματα.Το γενικο που μου βγαινει ομως ειναι οτι αν δεν φτιαξουν δρομους να αποφορτισουν την κατασταση θα μπουκωσουν εντελως...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Και μια φωτό τι εβλεπα απ' το σπίτι..


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom