IT'S THE RIDER NOT THE BIKE!

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το σωστό μηχανάκι απλά θα σου κάνει τη ζωή λιγάκι πιο εύκολη.
Από εκεί και πέρα, είναι χρόνια γνωστό πως οι εταιρείες πουλάνε μηχανάκια και όχι..."χέρια"!:wacky:
Και ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ πως με έχουν περάσει "από πάνω" 125άρια του κάποτε, 250άρια ον-οφφ ή οτιδήποτε άλλο με ικανότερο αναβάτη.
Θυμάμαι σχετικά πρόσφατα σκηνικό σε σημείο που κόλλησα στον Ωρωπό τύπος με XLR250 πέρασε αέρα πατέρα...:hh:
 

yotis

Μέλος
Όνομα
Γιώτης
Μοτό
Pegaso 650 (η σύζυγος)
DRZ400S (η γκόμενα)
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κόκκινες ανοδιομένες τάπες;
 
Reactions: est

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το σωστό μηχανάκι απλά θα σου κάνει τη ζωή λιγάκι πιο εύκολη.
Από εκεί και πέρα, είναι χρόνια γνωστό πως οι εταιρείες πουλάνε μηχανάκια και όχι..."χέρια"!:wacky:
Και ναι, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ πως με έχουν περάσει "από πάνω" 125άρια του κάποτε, 250άρια ον-οφφ ή οτιδήποτε άλλο με ικανότερο αναβάτη.
Θυμάμαι σχετικά πρόσφατα σκηνικό σε σημείο που κόλλησα στον Ωρωπό τύπος με XLR250 πέρασε αέρα πατέρα...:hh:
Αυτό συνέβαινε πάντα και θα συνεχίσει να υπάρχει ο οδηγός που θα πηγαίνει παραπάνω από τα όρια της μοτο.
Το καλό όμως με την εξέλιξη των μοτοσυκλετών είναι άλλο, κατά την ταπεινή μου αποψη.
Οι σύγχρονες μοτοσυκλέτες πλέον είναι ευκολοδηγητες και συγχωρούν πολλά λάθη αναβατων, με αποτέλεσμα όλοι πλέον να βρίσκονται σε οδηγικο επίπεδο αρκετά ψηλό, ξεπερνώντας τα όρια τα δικά τους και οχι των μηχανηματων.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό συνέβαινε πάντα και θα συνεχίσει να υπάρχει ο οδηγός που θα πηγαίνει παραπάνω από τα όρια της μοτο.
Το καλό όμως με την εξέλιξη των μοτοσυκλετών είναι άλλο, κατά την ταπεινή μου αποψη.
Οι σύγχρονες μοτοσυκλέτες πλέον είναι ευκολοδηγητες και συγχωρούν πολλά λάθη αναβατων, με αποτέλεσμα όλοι πλέον να βρίσκονται σε οδηγικο επίπεδο αρκετά ψηλό, ξεπερνώντας τα όρια τα δικά τους και οχι των μηχανηματων.
Έτσι ακριβώς...:ok::ok::ok:
Προχθές συγκεκριμένα σε μια κουβέντα με κάποιον κυριο ο οποίος έχει ενα Ducati 998 (ήρθε στα χέρια του το 2004) έλεγε οτι το συγκεκριμένο έχει τρομερό στήσιμο,κινητήρα και φρένα αλλά είναι απόλυτο.
Ένα λάθος και σε πέταξε κάτω.
Ο εν λόγω κύριος γράφει κάτι χρόνους στις Σέρρες κοντά στο 1.31-1.32...:eek:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ρε το καημένο το ΧΤ τι του έμελε να πάθει...:eek:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το παλικάρι ελίσσεται πιο γρήγορα και απο γατί απάνω στο μηχανάκι :)
Εννοείται πως πάντα ο οδηγός παίζει τον κύριο λογο..
 
Top Bottom