Jukebox...make my[daY]

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σαν σήμερα το '94 αποφάσισε να "φύγει" οικειοθελώς ο Kurt Cobain...:(

 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Και μιάς και βλέπω αρκετούς γκρίζους κροτάφους εδώ μέσα, και με αφορμή το προηγούμενο post για τον rory όπου φυσικά ήμουν παρών "όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη", δύο από τις πιό επεισοδιακές συναυλίες που βρέθηκα ποτέ ήταν αυτή...

The Triffids - Χάος στο Πεδίο του Άρεως και αυτή...


γενικά το μεσογειακό μας ταπεραμέντο μένει αξέχαστο στους μουσικούς. Σε συνεντεύξεις μουσικών που έχω διαβάσει κατά καιρούς θεωρούν την Ελλάδα από τα πιό ζωντανά μέρη για συναυλία.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Και μιάς και βλέπω αρκετούς γκρίζους κροτάφους εδώ μέσα, και με αφορμή το προηγούμενο post για τον rory όπου φυσικά ήμουν παρών "όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη", δύο από τις πιό επεισοδιακές συναυλίες που βρέθηκα ποτέ ήταν αυτή...

The Triffids - Χάος στο Πεδίο του Άρεως και αυτή...


γενικά το μεσογειακό μας ταπεραμέντο μένει αξέχαστο στους μουσικούς. Σε συνεντεύξεις μουσικών που έχω διαβάσει κατά καιρούς θεωρούν την Ελλάδα από τα πιό ζωντανά μέρη για συναυλία.

Στην δεύτερη βρέθηκα και εγώ...καθυστέρησα να βγω και μόλις βγήκα βλέπω χαμό , τα πάντα να καίγονται . Αρχίζω να ψάχνω ένα KLR 250 που είχα τότε και δεν το έβρισκα πουθενά . Πήγα στο σημείο που νόμιζα πως το έχω αφήσει και βλέπω όλα τα μηχανάκια καμμένα και μια θέση κενή...
Χαμένος δεν ξέρω τι να πω...από μακριά ακούω έναν φίλο να με κράζει και πλησιάζοντας μου λέει πως μου πήρε το μηχανάκι στα χέρια μαζί με έναν φίλο του για να το γλιτώσει . Δεν τον είχα πετύχει μέσα στην συναυλία , αλλά αυτός φεύγοντας γνώρισε την μηχανή μου...
Η πρώτη εικόνα που είδα βγαίνοντας έξω ήταν ένα παλικάρι με ένα σπασμένο μπουκάλι στα χέρια να φωνάζει που είναι το μ..νι . Εψαχνε αυτόν που του έκαψε το αυτοκίνητο . Οταν άρχισα να κατεβαίνω προς το πάρκινγκ είδα ένα αυτοκίνητο να του έχουν σπάσει τα τζάμια με λυμένο χειρόφρενο στην κατηφόρα, στο οποίο είχαν πετάξει μια μολότωφ μέσα και λαμπαδιασμένο να το στέλνουν τα καλόπαιδα καταπάνω στους μπ.. εεε στα σώματα ασφαλείας...
Οι μηχανές που κάηκαν ήταν πολύ περισσότερες από αυτές που γράφει το άρθρο .
Αυτά τα ωραία .
 
Τελευταία επεξεργασία:

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Στην πετρουπολη την εκανα με τους φιλους πριν τελειωσει τι λαιβ,καθως πηραμε χαμπαρι το κλιμα που επικρατουσε εξω.
Τα μηχανακια τα γλυτωσαμε στο παρα 5.
Tους R.A.T.M. ευτυχησα να τους ξαναδω το 2008 στο Getafe.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Περαστικά

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα και καλό μήνα!!!
 

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Από τα καλύτερα remixes της εποχής του..


 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφού γουστάρατε, βάζω άλλη μια τετράδα για πάρτη σας και σας αφήνω στην ησυχία σας!




Μου θύμισες τις παλιές καλές εποχές της "καφέ Αρκούδας" όταν ο τότε ιδιοκτήτης της νοιαζόταν για την μουσική που θα ακουστεί στο μαγαζί... ;)
 
Top Bottom