Kαλησπέρα!!.......με μια βολτα στην Τουρκια!!

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
επειδή το φαινόμενο του επρεπε να γίνουν αλλα δεν έγιναν ειναι συχνό δεν θεκω να το ρισκάρω.το μηχανάκι είναι μεταχειρισμένο κ δν παίζω με αυτο.ειμαι μια εβδομάδα που διαβάζω ασταματητα κ βλέπω ότι έχει άλλη λογική σε κάποια πράγματα σαν μηχανη.αυτο που θα κάνω είναι να βγάλω πλαστικά.να το πλύνω καλα ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ απο μεσα.να βάλω σπρέι επαφών σε όλες τις φυσες.θα αλλαξω λαδια και παραφλου.εβαλα υγρά πισω κ κόλλησα το τζαμακι που κουνιόταν στη πισω τρομπα.θα βάλω υγρά στο συμπλέκτη magura blood και σια εξαερωσω από κάτω προς τα πάνω.και θα βάλω κ υγρά φρένων εμπρός 5.1.πισω έβαλα dot 4.ρωτησα μια ktm στην Ηλιούπολη κ μου λεει αυτο γράφει κ το καπάκι πανω.οκ λεω.λαδια λεω να βάλω motorex power synt 10-50 που λέει το μανουαλ.θα ελέγξω όλες τις βίδες κ επειδή λογο σκουριάς θα αντικαταστήσω με ανοξειδωτες καποιες θα βάλω κ κόλλα οπως λεει το μανουαλ.απο αναρτήσεις δεν εχω δει κάποια διαρροή η κατι αλλο.Αα Ακόμα λεω να πλύνω το ψυγείο σε περίπτωση που δω κατι περίεργο στο ψυκτικό υγρό που θα βγει.θα τα κάνω μόνος μου αυτα οπως λεει στο μανουαλ.δν είναι τπτ τρομερό.αυτο θα το κανω σαν εξτρα σερβισ κ δεν θα χαλάσω το περιοδικό σερβις σου λέει ο κατασκευαστής.θα λύσω κ μπουζι να δω.λογικα θα έχουν 2000χλμ κ δν θα χρειάζονται κατι. δυστηχως ολα αυτα ειναι ο μόνος τρόπος να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου ότι εχουν γίνει.δν νομιζω οτι θα κάτσει μάστορας να τα κάνει αυτά με λεπτομέρειες γιατι θέλουν μια μερα ολοκληρη κ δν την χαραμίζουν.αν κάποιος από εσάς εχει να μου προτείνει κάτι άλλο σε ανταλλακτικά η κάποια άλλη εργασία θα το εκτιμήσω πολυ!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5.1 μπρος και πισω. Ασε τα dot 4
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ και πάλι.χθες τελείωσε το ταξίδι μου.3000χλμ τελικα.απροβληματιστα.πρωτα απολα να πω πως τελείωσα το σερβισ μου κανονικα.λαδια φιλτρα νερα.ολα τα υγρά δηλαδη.μπουζι.τρομπα φοράει Oberon ηδη.μετα απο αυτο στα τα του ταξιδιού.Ηταν ένα καλό μηχανάκι αρκετά ξεκούραστο σε κάθε τερέν κ ετοιμο για ολα ΠΑΝΤΑ.απο κατανάλωση με τρέλανε...με ταχύτητες 90-120 χλμ είχα από 4.8-5.5 λτ κατανάλωση.Αν σκεφτείς ότι έκανε και περιπου 6 λίρες δηλαδη 1.17€/λτ ταξίδευα τσαμπα.καλα φωτα καλα φρενα.ολα Καλά!!Στην Τουρκία δν την ξέρουν κ πολυ την Ktm και το κοίταζαν λιγο περιεργα.Αυτα.καλους δρόμους να εχουμε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ και πάλι.χθες τελείωσε το ταξίδι μου.3000χλμ τελικα.απροβληματιστα.πρωτα απολα να πω πως τελείωσα το σερβισ μου κανονικα.λαδια φιλτρα νερα.ολα τα υγρά δηλαδη.μπουζι.τρομπα φοράει Oberon ηδη.μετα απο αυτο στα τα του ταξιδιού.Ηταν ένα καλό μηχανάκι αρκετά ξεκούραστο σε κάθε τερέν κ ετοιμο για ολα ΠΑΝΤΑ.απο κατανάλωση με τρέλανε...με ταχύτητες 90-120 χλμ είχα από 4.8-5.5 λτ κατανάλωση.Αν σκεφτείς ότι έκανε και περιπου 6 λίρες δηλαδη 1.17€/λτ ταξίδευα τσαμπα.καλα φωτα καλα φρενα.ολα Καλά!!Στην Τουρκία δν την ξέρουν κ πολυ την Ktm και το κοίταζαν λιγο περιεργα.Αυτα.καλους δρόμους να εχουμε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραιος...
:cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ και πάλι.χθες τελείωσε το ταξίδι μου.3000χλμ τελικα.απροβληματιστα.πρωτα απολα να πω πως τελείωσα το σερβισ μου κανονικα.λαδια φιλτρα νερα.ολα τα υγρά δηλαδη.μπουζι.τρομπα φοράει Oberon ηδη.μετα απο αυτο στα τα του ταξιδιού.Ηταν ένα καλό μηχανάκι αρκετά ξεκούραστο σε κάθε τερέν κ ετοιμο για ολα ΠΑΝΤΑ.απο κατανάλωση με τρέλανε...με ταχύτητες 90-120 χλμ είχα από 4.8-5.5 λτ κατανάλωση.Αν σκεφτείς ότι έκανε και περιπου 6 λίρες δηλαδη 1.17€/λτ ταξίδευα τσαμπα.καλα φωτα καλα φρενα.ολα Καλά!!Στην Τουρκία δν την ξέρουν κ πολυ την Ktm και το κοίταζαν λιγο περιεργα.Αυτα.καλους δρόμους να εχουμε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Περιμένουμε να γράψεις το ταξίδι σου.... Δεν θα καθαρίσεις έτσι απλα:D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ και πάλι.χθες τελείωσε το ταξίδι μου.3000χλμ τελικα.απροβληματιστα.πρωτα απολα να πω πως τελείωσα το σερβισ μου κανονικα.λαδια φιλτρα νερα.ολα τα υγρά δηλαδη.μπουζι.τρομπα φοράει Oberon ηδη.μετα απο αυτο στα τα του ταξιδιού.Ηταν ένα καλό μηχανάκι αρκετά ξεκούραστο σε κάθε τερέν κ ετοιμο για ολα ΠΑΝΤΑ.απο κατανάλωση με τρέλανε...με ταχύτητες 90-120 χλμ είχα από 4.8-5.5 λτ κατανάλωση.Αν σκεφτείς ότι έκανε και περιπου 6 λίρες δηλαδη 1.17€/λτ ταξίδευα τσαμπα.καλα φωτα καλα φρενα.ολα Καλά!!Στην Τουρκία δν την ξέρουν κ πολυ την Ktm και το κοίταζαν λιγο περιεργα.Αυτα.καλους δρόμους να εχουμε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οτι ειπε κι ο απο πανω, παρε ανασες, σταυροκοπησου που γυρισες και δεν εμεινες απο τιποτα, και ανοιξε ενα νεο θεμα να μας πεις για το ταξιδι ;)
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
καλησπέρα ξανα...
ήρθε η ώρα νομιζω να μοιραστώ μαζί σας το ταξιδι.ειναι αργα και σίγουρα θα ξεχάσω πράγματα...Αυτο που δν θα ξεχάσω είναι οι όμορφες εικόνες που είδα εκει.τα ωραια χλμ που έκανα με αυτό το μηχανακι.οσο αναφορά την μηχανη να πω ότι ήταν παρα πολυ καλή σε όλα τα τερέν.Ευθειες ,στροφες, χώμα λιγο λάσπη,βροχή!απολα είχε ο μπαξές.Στο μονο θεμα που έδειξε να δυσανασχετεί είναι στη ζέστη.επεσα σε λίγο κινηση με 33-35 βαθμούς κ η θερμοκρασία ανέβηκε αρκετά.Κατα τα άλλα δν είχε θεμα σε τπτ.να πω ξανά ότι πριν φυγω είχα αλλάξει λαδια φιλτρα κ όλα τα υγρά της,μπουζι,φιλτρο αερα ελεύθερο DNA.Δν ξέρω ποιοι από εσάς έχουν κανει το ταξιδι αυτο πάντως αξίζει με το παραπάνω.εχουμε και λεμε..
Επιβίβαση στον Πειραιά για Χίο.. από εκει πρωι πρωι τσεσμε!!Πρώτη μέρα πρώτη στάση Παμουκαλε.Αξιζει όποιος δν εχει παει να ανέβει να δει τις πηγές.Δευτερη μερα και περίπου 650χλμ Καππαδοκία.Εκει εχει να δεις πολλά.κατακομβες Ηλιοβασίλεμα κ φυσικά τα αερόστατα που κάθε πρωί γεμίζουν τον ουρανό. 3 μέρες εκει κ πάμε μετα Ατταλεια.Μερος κ αυτό μαγικό.Πολλα λεφτα.ενα νέο Λας Βέγκας.googlare το και θα δεις...Μις μετα στάση και μετά.. Μαρμαριδα.ομορφη κ αυτό χωρίς κατι ιδιαίτερο.Επομενη στάση bodrum η αλλιως Αλικαρνασσός.Πολυ εμπορικό μέρος.πολυ τουριστικό Βασικα. Επόμενη μερα didim.Εκει είμασταν καλεσμένοι σε εκδήλωση Μότο vstrom!κάτσαμε 3 μέρες και μετά φύγαμε για τσεσμε κ γυρισμό.οι διαδρομές που ακολουθήσαμε δεν ήταν οι κοντινοτερες κ συχνά καναμε μεγάλες παρακάμψεις.ειμασταν 4 μηχανες Ελληνικές κ μια Τουρκική.Τα ταξίδια στη. Μέσα Τουρκία πρέπει οπωσδήποτε να συνοδεύονται από τούρκο Αφού κανεις δεν μιλάει αλλη γλωσσα.Ακομα επειδή αυτή τη στιγμή η χώρα τους είναι σε πορτοκαλι συναγερμό η αστυνομία πολιτική κ κρατική ειναι παντου.εμεις πέσαμε σε 4 ελέγχους που δν μας έκαναν τπτ. τα όρια ταχύτητας είναι πολύ αυστηρά κ δν σας πάει το μυαλό πόσους τρόπους μπορούν να σας πιάσουν.Το φαγητό είναι αρκετά καλό κ πολυ φτηνό και η φιλοξενία τους δν έχει προηγούμενο.ειναι η τρίτη φορά που πάω Τουρκία κ κάθε φορά πεφτω απτα σύννεφα με το ποσό αγαπούν τους Έλληνες κ πόσο φιλόξενοι είναι.μονο αυτοί που έχουν παει το έχουν νιώσει.Αυτα από μενα.ειμαι στη διάθεσή όποιου θελει πληροφορίες παραπανω


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
καλησπέρα ξανα...
ήρθε η ώρα νομιζω να μοιραστώ μαζί σας το ταξιδι.ειναι αργα και σίγουρα θα ξεχάσω πράγματα...Αυτο που δν θα ξεχάσω είναι οι όμορφες εικόνες που είδα εκει.τα ωραια χλμ που έκανα με αυτό το μηχανακι.οσο αναφορά την μηχανη να πω ότι ήταν παρα πολυ καλή σε όλα τα τερέν.Ευθειες ,στροφες, χώμα λιγο λάσπη,βροχή!απολα είχε ο μπαξές.Στο μονο θεμα που έδειξε να δυσανασχετεί είναι στη ζέστη.επεσα σε λίγο κινηση με 33-35 βαθμούς κ η θερμοκρασία ανέβηκε αρκετά.Κατα τα άλλα δν είχε θεμα σε τπτ.να πω ξανά ότι πριν φυγω είχα αλλάξει λαδια φιλτρα κ όλα τα υγρά της,μπουζι,φιλτρο αερα ελεύθερο DNA.Δν ξέρω ποιοι από εσάς έχουν κανει το ταξιδι αυτο πάντως αξίζει με το παραπάνω.εχουμε και λεμε..
Επιβίβαση στον Πειραιά για Χίο.. από εκει πρωι πρωι τσεσμε!!Πρώτη μέρα πρώτη στάση Παμουκαλε.Αξιζει όποιος δν εχει παει να ανέβει να δει τις πηγές.Δευτερη μερα και περίπου 650χλμ Καππαδοκία.Εκει εχει να δεις πολλά.κατακομβες Ηλιοβασίλεμα κ φυσικά τα αερόστατα που κάθε πρωί γεμίζουν τον ουρανό. 3 μέρες εκει κ πάμε μετα Ατταλεια.Μερος κ αυτό μαγικό.Πολλα λεφτα.ενα νέο Λας Βέγκας.googlare το και θα δεις...Μις μετα στάση και μετά.. Μαρμαριδα.ομορφη κ αυτό χωρίς κατι ιδιαίτερο.Επομενη στάση bodrum η αλλιως Αλικαρνασσός.Πολυ εμπορικό μέρος.πολυ τουριστικό Βασικα. Επόμενη μερα didim.Εκει είμασταν καλεσμένοι σε εκδήλωση Μότο vstrom!κάτσαμε 3 μέρες και μετά φύγαμε για τσεσμε κ γυρισμό.οι διαδρομές που ακολουθήσαμε δεν ήταν οι κοντινοτερες κ συχνά καναμε μεγάλες παρακάμψεις.ειμασταν 4 μηχανες Ελληνικές κ μια Τουρκική.Τα ταξίδια στη. Μέσα Τουρκία πρέπει οπωσδήποτε να συνοδεύονται από τούρκο Αφού κανεις δεν μιλάει αλλη γλωσσα.Ακομα επειδή αυτή τη στιγμή η χώρα τους είναι σε πορτοκαλι συναγερμό η αστυνομία πολιτική κ κρατική ειναι παντου.εμεις πέσαμε σε 4 ελέγχους που δν μας έκαναν τπτ. τα όρια ταχύτητας είναι πολύ αυστηρά κ δν σας πάει το μυαλό πόσους τρόπους μπορούν να σας πιάσουν.Το φαγητό είναι αρκετά καλό κ πολυ φτηνό και η φιλοξενία τους δν έχει προηγούμενο.ειναι η τρίτη φορά που πάω Τουρκία κ κάθε φορά πεφτω απτα σύννεφα με το ποσό αγαπούν τους Έλληνες κ πόσο φιλόξενοι είναι.μονο αυτοί που έχουν παει το έχουν νιώσει.Αυτα από μενα.ειμαι στη διάθεσή όποιου θελει πληροφορίες παραπανω


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλοταξιδος πάντα φίλος,πολυ όμορφο το μοτορι σου.
Οταν κ αν ποτέ αλλάξω μάρκα ίσως κ να παρω 950 η 990 .
Καλώς μας έχεις έρθει!!!
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
να είσαι καλά φιλε μου.αξιζει η αλλαγή.εχουν κατι το πολυ ωραιο αυτά τα μηχανακια

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
Εγώ προσωπικά οχι.δν ηθελα να κανω.καθε μερα ομως κάνουν παρα πολλοι

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ προσωπικά οχι.δν ηθελα να κανω.καθε μερα ομως κάνουν παρα πολλοι

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν και δεν ειναι το στοιχειο μου ο αερας.....εχασες!
Την επομενη μην το χασεις!
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
εχω θεμα με το ύψος γιαυτο κ δν νιώθω ότι το έχασα.δν ηθελα απτην Αρχη να μπω
Αν και δεν ειναι το στοιχειο μου ο αερας.....εχασες!
Την επομενη μην το χασεις!
Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Xαίρομαι που όλα σου πήγαν καλά ,κ ευχαριστήθηκες το ταξίδι κ το μηχανάκι σου.
Να'σαι καλά ,κ στα επόμενα... :friendship:
 
Top Bottom