KAWASAKI KLE500

some1

Μέλος
Όνομα
Νικος
Καλησπέρα, ψάχνω για τον μικρό μου αδερφό ενα καθαρο και περιποιημένο kle500, του αρέσει περισσότερο το τελευταίο που αν δε κανω λαθος βγηκε μετα το 2005 αλλά συμβιβάζεται και με το πιο παλιο αν ειναι καλοσυντηρημενο. αν εχετε καποιο καλο κατα νου ενημερώστε με,
ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπέρα, ψάχνω για τον μικρό μου αδερφό ενα καθαρο και περιποιημένο kle500, του αρέσει περισσότερο το τελευταίο που αν δε κανω λαθος βγηκε μετα το 2005 αλλά συμβιβάζεται και με το πιο παλιο αν ειναι καλοσυντηρημενο. αν εχετε καποιο καλο κατα νου ενημερώστε με,
ευχαριστώ.
Το παλιό δεν είναι συμβιβασμός, είναι δυνατότερο και η σέλα του τουλάχιστον εμένα με βόλεψε περισσότερο. Τα είχα και τα δυο.
Φυσικά τα πολλά χρόνια έχουν σημασία και ίσως έχουν ψοφήσει μερικά άλογα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το παλιό δεν είναι συμβιβασμός, είναι δυνατότερο και η σέλα του τουλάχιστον εμένα με βόλεψε περισσότερο. Τα είχα και τα δυο.
Φυσικά τα πολλά χρόνια έχουν σημασία και ίσως ε΄χουν ψοφήσει μερικά άλογα...
Για ιαπωνικά άλογα μιλάμε, καθαρόαιμα ;)! Δεν ψοφανε ποτέ.... άντε να έχουν "αδυνατησει" ορισμένα στη χειρότερη :laugh:!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλησπέρα, ψάχνω για τον μικρό μου αδερφό ενα καθαρο και περιποιημένο kle500, του αρέσει περισσότερο το τελευταίο που αν δε κανω λαθος βγηκε μετα το 2005 αλλά συμβιβάζεται και με το πιο παλιο αν ειναι καλοσυντηρημενο. αν εχετε καποιο καλο κατα νου ενημερώστε με,
ευχαριστώ.

ε πείτε οι κάτοχοι τι να προσέξουμε στο μηχανάκι αυτό σε μια πιθανή αγορά! υπάρχουμε κι άλλοι ενδιαφερόμενοι :)
 

Kostas325

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki KLE 500
Πήρα το KLE (το μοντέλο που έβγαινε από το 2007) με 78.000km. Το έχω 2 χρόνια και το μόνο που έβγαλε ήταν θερμοστάτης βεντιλατέρ (κόστος 60€ γνήσιο).

Κατά τα άλλα το μηχανάκι τρομερά αξιόπιστο και απροβλημάτιστο τα κάνει όλα από λίγο ( χώμα, πόλη, ταξίδι, στροφιλίκι) και συμφέρει . Όντως το μοντέλο του 2007 και μετά είναι 3-4 άλογα πιο αδύναμο λόγο προδιαγραφών ρύπων που λύνεται με φίλτρο - εξάτμιση.

Τα βασικά σημεία που θέλει βελτίωση για πιο δυνατές απαιτήσεις είναι:

  • Τρόμπα μπροστινού, κυρίως και αίσθηση και όχι για απόδοση.
  • Μπροστινή ανάρτηση κυρίως για χώμα
 
Top Bottom