Kawasaki KLR 650

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Δε νομίζω ότι χρειάζεται το στοιχείο του δράματος του αποχωρισμού του στυλ "είναι μιά δύσκολη απόφαση, τη δίνω με βαριά καρδιά" κτλ απλά και μόνο επειδή βαρεθήκαμε τη μηχανή μας. Δεν είναι κάποιου είδους ιεροσυλία να τη βαρεθούμε. Εξάλλου το κουλούρι δεν είναι και η πιο αδρεναλινοπαραγωγός και ερωτεύσιμη μηχανή..
Αν τη βαρέθηκες πουλά τη είτε έχεις βρει αντικαταστάτη είτε όχι. Δεν θα το μετανιώσεις και με την επόμενη επιλογή σου θα είσαι πιο χαρούμενος. Μ όλο το θάρρος :):friendship:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φιλε μου, οταν γραφεις αυτο:

"Ήρθε η δύσκολη ώρα να δώσω το Κουλουράκι μου...
Έχει βρεθεί ο αντικαταστάτης...η θέση στην αυλή οριακά χωράει ένα μηχανάκι οπότε πρέπει να φύγει."

.... ολοι πιστεψαμε οτι εχεις βρει το επομενο και εχεις κανει και καποιες ενεργειες για την αποκτηση του.
Οχι να διωξεις το κουλουρακι και να αρχισεις το ψαξιμο!!
Αν ηταν ετσι, ολοι εμεις εδω μεσα που αλλαζουμε γνωμη δυο φορες την μερα, θα ειχαμε-εχω ξεμεινει με παπι (αντε ο amyroukai να ειχε μονο δυο μηχανες). :geek:

Οταν με το καλο βρεις αυτο που σου κανει κλικ, ξεκινα και τα υπολοιπα, ή κρατα και τα δυο και φορα επιτελους ενα λαστιχακι 50-50 στο κουλουρι. Το αξιζει κι αυτο και εσυ.
:inlove:
Το είχα βρει κ στο χρώμα που θέλω κ στο ποσό καθαρό κ προσεγμένο ήταν για αυτό έφαγα σκάλωμα..
Στο τσακ μπαμ όμως έφυγε...κ τώρα ότι βλέπω το μυαλό πάει σε εκείνο γι'αυτό κ η στροφή σκέψης ..!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δε νομίζω ότι χρειάζεται το στοιχείο του δράματος του αποχωρισμού του στυλ "είναι μιά δύσκολη απόφαση, τη δίνω με βαριά καρδιά" κτλ απλά και μόνο επειδή βαρεθήκαμε τη μηχανή μας. Δεν είναι κάποιου είδους ιεροσυλία να τη βαρεθούμε. Εξάλλου το κουλούρι δεν είναι και η πιο αδρεναλινοπαραγωγός και ερωτεύσιμη μηχανή..
Αν τη βαρέθηκες πουλά τη είτε έχεις βρει αντικαταστάτη είτε όχι. Δεν θα το μετανιώσεις και με την επόμενη επιλογή σου θα είσαι πιο χαρούμενος. Μ όλο το θάρρος :):friendship:
Μια χαρά το λες κ έτσι πρέπει να γίνεται..
Όσες μηχανές των 850-1000-1200 οδήγησα είπα ΟΥΑΟΥ εδώ είμαστε αυτά είναι εργαλεία..
Όταν όμως αναγκαστικά πας σε παρόμοια κυβικά σίγουρα πιο δυνατές κ σύγχρονες μηχανές.. εκεί αρχίζουν τα χμμμ....καλό είναι..εντάξει καλύτερο απ'το παλιό...κ πάει λέγοντας..!!!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Άμα σκεφτείς ότι είμαι με την ίδια γυναίκα 37 χρονιά...σωθηκες...!!!!

Χτυπά ένα Χαγιαμπουσα (ή κάτι αντίστοιχο) και...

1. Ξέχνα τη γυναίκα αφού σιγά μην ανεβαίνει στον σατανά

2. Ξέχνα το αυτοκίνητο στο ταξίδι (και την γυναίκα ξανά)

3. Αφού δε μπαίνεις χώμα, πάρε ένα street έστω για τη κρίση μέσης ηλικίας.

4. Θα περνάς τα τελικιασμένα GS και γενικότερα τα μεγάλα ονοφ με μια 3η
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χτυπά ένα Χαγιαμπουσα (ή κάτι αντίστοιχο) και...

1. Ξέχνα τη γυναίκα αφού σιγά μην ανεβαίνει στον σατανά

2. Ξέχνα το αυτοκίνητο στο ταξίδι (και την γυναίκα ξανά)

3. Αφού δε μπαίνεις χώμα, πάρε ένα street έστω για τη κρίση μέσης ηλικίας.

4. Θα περνάς τα τελικιασμένα GS και γενικότερα τα μεγάλα ονοφ με μια 3η
Αν δεν είναι πράσινο δεν ψωνιζει
Kawamaniac
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι... Δεν τον αφήνει η γυναίκα λεμεεεεε
Να ακολουθήσει τη μέθοδο Aldebaran
Να της την εμφανίσει ξαφνικά και να πει
"Αχ Νανά μου κοίτα τι βρήκα στο πεζοδρόμιο...!!!
Κρίμα δεν είναι να μην το κρατήσουμε...?"
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Να ακολουθήσει τη μέθοδο Aldebaran
Να της την εμφανίσει ξαφνικά και να πει
"Αχ Νανά μου κοίτα τι βρήκα στο πεζοδρόμιο...!!!
Κρίμα δεν είναι να μην το κρατήσουμε...?"
:yew::pointu:

ή εναλλακτικά σε ύφος Ξανθόπουλου
"Αχ αγάπη μου, μας άφησαν ένα μωράκι, έξω από τη πόρτα μας"
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ακολουθήσει τη μέθοδο Aldebaran
Να της την εμφανίσει ξαφνικά και να πει
"Αχ Νανά μου κοίτα τι βρήκα στο πεζοδρόμιο...!!!
Κρίμα δεν είναι να μην το κρατήσουμε...?"
Βαρύ χέρι... Η Νανά
Το κρίμα στον λαιμό σας με αυτά που λέτε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βαρύ χέρι... Η Νανά
Το κρίμα στον λαιμό σας με αυτά που λέτε.
Τότε να το κρατήσει, ωραίο το klr.
Πέτρο μαζί σου ότι κι αν κάνεις. Είναι δύσκολες αυτές οι αποφάσεις και όσο μεγαλώνετε είναι πιο δύσκολες οι αλλαγές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
H δική μου λέει "ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ EKTOΣ ΑΠΟ ΚΤΜ, δεν υπάρχει κανείς να το θέλει στο φόρουμ να το δώσεις;"

Λοιπόν... Το "ένα για όλα" είναι εξαιρετική σκέψη και ήταν πράξη για 13 χρόνια. Έχει περιορισμούς. Το δύο μηχανάκια είναι πιο κοντά στο ιδανικό, ελάχιστοι περιορισμοί. Το παραπάνω απλά είναι για ικανοποίηση ψυχολογικών αναγκών και όχι πραγματικών (εξαιρώ τα καθαρόαιμα απο την συζήτηση) και στην πράξη δεν προσφέρουν τίποτα πέραν του "το έκανα και το ευχαριστήθηκα και αυτό".

Οπότε αν πάρει κάποιος που έχει ένα πτωχό και τίμιο κουλούρι ένα βέρσις, το κουλούρι περιττεύει... Γιατί (καθόλου τυχαίο παράδειγμα) στο σερβάιβορ είναι πεντανόστιμο αυτό το φακοζούμι με το αλεύρι που φτιάχνουν, οπουδήποτε αλλού δεν θα το έτρωγαν. Ναι, το κουλούρι το εξήμισο το τρου που πίνει νερό στο όνομά του όλη η αμερική η τρου αντουβου είναι φακοζούμι συγκριτικά με ένα νέο μηχανάκι με τα σέα και τα μέα του επάνω.

Αντιλαμβάνομαι 100% το συναισθηματικό δέσιμο, δεν μπορώ να φανταστώ για την ώρα ότι θα κοιτάξω έξω και δεν θα δω τα στρογγυλά φανάρια της ουράς του fz1. Το ότι είμαι τυχερός στο ότι μπορώ να το κρατήσω είναι μεγάλο μπόνους. Σε ένα σενάριο όπου μένω στην πόλη και παρκάρω στο δρόμο, θα είχε φύγει ήδη.

Συμπερασματικά.


Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ. Και να είναι φρέσκος, όχι ότι έμεινε από τα τελευταία ελεύθερα χριστούγεννα του πλανήτη το πάλαι ποτέ.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
E ας πάρει ZZR 1400 ❤❤❤
ZZR1200 (παίζουν 2,3), CBF 1000, BANDIT 1250 Είναι σωστές επιλογές για την ηλικία μας.
Και Busa άμα κάνεις κέφι θα ήταν ελιξηριο ζωής, έχει δίκιο ο gsmaniac
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
H δική μου λέει "ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ EKTOΣ ΑΠΟ ΚΤΜ, δεν υπάρχει κανείς να το θέλει στο φόρουμ να το δώσεις;"

Λοιπόν... Το "ένα για όλα" είναι εξαιρετική σκέψη και ήταν πράξη για 13 χρόνια. Έχει περιορισμούς. Το δύο μηχανάκια είναι πιο κοντά στο ιδανικό, ελάχιστοι περιορισμοί. Το παραπάνω απλά είναι για ικανοποίηση ψυχολογικών αναγκών και όχι πραγματικών (εξαιρώ τα καθαρόαιμα απο την συζήτηση) και στην πράξη δεν προσφέρουν τίποτα πέραν του "το έκανα και το ευχαριστήθηκα και αυτό".

Οπότε αν πάρει κάποιος που έχει ένα πτωχό και τίμιο κουλούρι ένα βέρσις, το κουλούρι περιττεύει... Γιατί (καθόλου τυχαίο παράδειγμα) στο σερβάιβορ είναι πεντανόστιμο αυτό το φακοζούμι με το αλεύρι που φτιάχνουν, οπουδήποτε αλλού δεν θα το έτρωγαν. Ναι, το κουλούρι το εξήμισο το τρου που πίνει νερό στο όνομά του όλη η αμερική η τρου αντουβου είναι φακοζούμι συγκριτικά με ένα νέο μηχανάκι με τα σέα και τα μέα του επάνω.

Αντιλαμβάνομαι 100% το συναισθηματικό δέσιμο, δεν μπορώ να φανταστώ για την ώρα ότι θα κοιτάξω έξω και δεν θα δω τα στρογγυλά φανάρια της ουράς του fz1. Το ότι είμαι τυχερός στο ότι μπορώ να το κρατήσω είναι μεγάλο μπόνους. Σε ένα σενάριο όπου μένω στην πόλη και παρκάρω στο δρόμο, θα είχε φύγει ήδη.

Συμπερασματικά.


Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΦΑΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ. Και να είναι φρέσκος, όχι ότι έμεινε από τα τελευταία ελεύθερα χριστούγεννα του πλανήτη το πάλαι ποτέ.
Γιάννη μη λες φακοζουμι το κουλούρι. Είναι μηχανή που κάνει πολλά. Δεν είναι τυχαίο ότι πολύς κόσμος το έχει ψηλά. Μην κοιτάς τα σπεκς. Ο δρόμος δεν είναι πάντα ευθεία για να βγάζεις όλη την δύναμη από την μηχανή και να λες πως ανεβαίνει έτσι η αδρεναλίνη. Όταν έρθει η στροφή το 1000 μπορεί να δει το 500 (με κάποιον που ξέρει να οδηγάει) να περνά από δίπλα. Να σου θυμίσω ότι όταν κάναμε το μάθημα με τον Χελιώτη μου είπες όταν τελειώσαμε την Κυριακή πως άλλαξες άποψη για το ΤΑ. Στο οποίο δεν έχω κάνει ποτέ σέρβις σε αναρτήσεις και τα πίσω τακάκια ήταν με τα σίδερα. Επίσης ένα μηχανάκι παλαιότερης γενιάς και φιλοσοφίας, όπως το κουλούρι, έχει πολλά συν που δεν τα βρίσκεις σε καινούργια.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αν δεν ήξερα ότι ειμαι σε φορουμ για μηχανακια και ειδικα στις αγγελίες θα νόμιζα οτι διαβάζω σεναριο σαπουνόπερας . Μιλάτε για μηχανάκια και αλλαγές με τοσο δράμα λες και ειστε 200χρονων κλεισμένοι σε οικο ευγηρίας... δύσκολες αποφάσεις, δεν πρόλαβα να καβαλήσω ένα ευρωπαϊκό, η γυναίκα ήθελε κουρτίνες, η ηλικία μας, η ζωή είναι μικρή.

Δωστο μανα μου να παει στο διάολο. Θα δοκιμάσεις και κάτι καινούργιο. Αμα αλλαξεις γνώμη παίρνεις αργότερα το ίδιο.
 
Top Bottom