Kawasaki KLR 650

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιάννη μη λες φακοζουμι το κουλούρι. Είναι μηχανή που κάνει πολλά. Δεν είναι τυχαίο ότι πολύς κόσμος το έχει ψηλά. Μην κοιτάς τα σπεκς. Ο δρόμος δεν είναι πάντα ευθεία για να βγάζεις όλη την δύναμη από την μηχανή και να λες πως ανεβαίνει έτσι η αδρεναλίνη. Όταν έρθει η στροφή το 1000 μπορεί να δει το 500 (με κάποιον που ξέρει να οδηγάει) να περνά από δίπλα. Να σου θυμίσω ότι όταν κάναμε το μάθημα με τον Χελιώτη μου είπες όταν τελειώσαμε την Κυριακή πως άλλαξες άποψη για το ΤΑ. Στο οποίο δεν έχω κάνει ποτέ σέρβις σε αναρτήσεις και τα πίσω τακάκια ήταν με τα σίδερα. Επίσης ένα μηχανάκι παλαιότερης γενιάς και φιλοσοφίας, όπως το κουλούρι, έχει πολλά συν που δεν τα βρίσκεις σε καινούργια.
Συν έχει μόνο ένα, την τιμή.

Ο άνθρωπος το χρησιμοποιεί μόνο δρόμο, κάπου εκεί τελειώνει το θέμα συζήτησης κουλούρι. Εκτός αν το λέτε ειρωνικά ότι δεν έχει πατήσει ποτέ χώμα και έχω καταλάβει λάθος.


Το κουλούρι δεν έχει αναρτήσεις, φρένα, φώτα, σέλα, γκάζι, ανεμοκαλυψη κλπ. Απλά χαλάει λίγο πιο δύσκολα ας πούμε, μεγάλο προσόν στο Μπαγκλαντές, αδιάφορο στην Αθήνα.

Για χρήση δρόμου οποιοδήποτε σύγχρονο στριτ ή ονοφ είναι σκάλες καλύτερο παντού. Από την άλλη βέβαια αν δεν έχεις σκοπό να πας πουθενά και είναι μόνο σπίτι δουλειά μέσα στην κίνηση... Και το κουλούρι πολύ είναι, όχι ότι δεν θα κερδίσεις σε ασφάλεια αν πάρεις κάτι με abs έστω.

Τέλος πάντων, ο πωλητής ξέρει καλύτερα από όλους μας, η τσέπη δική του, ο πωπός που θα κάθεται στην σέλα επίσης, μία άποψη λέμε, δεν επιβάλλεται να κάνει κάτι σώνει και καλά ούτε είναι δόγμα για κατήχηση στο σχολείο.

Λευτεριά στο τίμιο ξύλο, ο Θεός να κόβει χρόνια από τον πθ και να του δίνει διελεύσεις από το Μαρτίνο.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Δεν διαφωνώ στο ότι ένα πιο σύγχρονο είναι καλύτερο από ένα παλιό. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα παλιά είναι άχρηστα. Είναι θέμα γούστου. Επίσης η τιμή είναι ένα μεγάλο θετικό καθόλου αμελητέο
Λευτεριά στο τίμιο ξύλο, ο Θεός να κόβει χρόνια από τον πθ και να του δίνει διελεύσεις από το Μαρτίνο.
Αυτό δεν είναι σωστό που λες. Τα ίδια λέγανε και για τον πατέρα του πθ γι αυτό βγήκαν αυτές οι ιστορίες με το Μαρτίνο. Δεν ξέρω αν είναι ευχή η κατάρα.
Υγ σε ένα μάθημα σε είδαμε και δεν ξαναπατησες χώμα. Πότε θα έρθεις βόλτα να σε δούμε; Αφού το πας. ;)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εγώ ξέρω πώς όποιος είναι πιστός σε μια γυναίκα χρόνια οφείλει να αλλάζει τουλάχιστον μηχανές.. Δεν βγαίνει αλλιώς..

:p
Έτσι..


Και ποτέ δεν ρωτάμε τη γυναίκα...
Αυτό είναι το εργαλείο τέλος
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
;)
....Δεν διαφωνώ στο ότι ένα πιο σύγχρονο είναι καλύτερο από ένα παλιό. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα παλιά είναι άχρηστα. Είναι θέμα γούστου...
Συμφωνώ και επαυξάνω...
Και για να ακριβολογούμε και τα δικά μας (950) έχουν περίπου την ηλικία του KLR...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έτσι..


Και ποτέ δεν ρωτάμε τη γυναίκα...
Αυτό είναι το εργαλείο τέλος
Φίλος μου

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Συμφωνώ και επαυξάνω...
Και για να ακριβολογούμε και τα δικά μας (950) έχουν περίπου την ηλικία του KLR...
Όταν λες τα δικά μας 950 να φανταστώ βάζεις και το ΤΑ μέσα λόγο επιδόσεων.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όταν λες τα δικά μας 950 να φανταστώ βάζεις και το ΤΑ μέσα λόγο επιδόσεων.
Μα ναι φυσικά...
Πώς πέρασε από το μυαλό σας ότι το είχα εξαιρέσει...?
Στο ρελαντί όλα το ίδιο πάνε ... :secret:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν διαφωνώ στο ότι ένα πιο σύγχρονο είναι καλύτερο από ένα παλιό. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα παλιά είναι άχρηστα.
Αυτό είναι η πιο κοινή "παρεξήγηση" όλων των εποχών. Η λογική σύνδεση που κάνεις δεν είναι εννοούμενη. Καλή ώρα λες σε μιά συζήτηση "δεν έχουμε καλή κυβέρνηση" και η πιο κλασική απάντηση "ναι γιατί οι άλλοι ήταν καλύτεροι". Δεν ήταν κατ' ανάγκη, αλλά δεν είπα ότι ήταν κιόλας, λέω απλά ότι αυτοί δεν είναι καλοί. Η αυτή παρεξήγηση με το "τα παλιά δεν είναι εξίσου καλά με τα σύγχρονα" πόσες φορές έχει παίξει στο φόρουμ με σεντόνια ύμνων στον Δευκαλίωνα και την Πύρρα τους σωτήρες και γεννήτορες. edit μιά πιο τεράστια δεν γίνεται επισήμανση που επίσης είναι αυτονόητη, για εμένα είναι έτσι, δεν κηρύττω την παγκόσμια αλήθεια που πρέπει όλοι να αποδεχτούν.
Υγ σε ένα μάθημα σε είδαμε και δεν ξαναπατησες χώμα. Πότε θα έρθεις βόλτα να σε δούμε; Αφού το πας. ;)
Καλά το "το πας" είναι σχετικό, το log των καρδιακών παλμών της ημέρας τα μαρτυράει όλα. Μετά το μάθημα έγινε το καντήλι (ΛΟΛ) και η βόλτα του Κώστα που ήταν όμορφη μεν, δεν θυμάμαι τι αποτρεπτικό είδα και εκεί. Ψυχολογικό το θέμα, έχω την ειδικό στο σπίτι, αν ποστάρω από τρελάδικο εντός του 22 και δείτε πωλητήριο στο 950 να ξέρετε τι έγινε, είναι σχέδιο "μαύρη χήρα".
Όσα έχουν γκλιτερ εννοείς προφανώς...
Θα με κάνεις να ψάξω και λίγο συνουσιάζονται τα χρώματα που έχετε επιλέξει στο dark mode με το ανοιχτό γκρι box και λευκά γράμματα και δεν ξέρω που άφησα τα γυαλιά μου, αλλά θυμάμαι ήταν Ιαπωνικό το "ψηλό ρελαντί".
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και με όλα αυτά με έχετε μπερδέψει και εμένα, καλό το σπαμ, περνάει η ώρα, το KLR τελικά ακόμα πωλείται ή έκανε κίνηση Θανάσεν ο Πέτρος;

Με το 950 του Άκη που δεν θέλατε να σπαμάρουμε επίσης, τι απέγινε; ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΠΑΜ, οι αγγελίες είναι πάντα ψηλά (δεν ξέρω τι σοκ θα πάθει ο υποψήφιος αγοραστής βέβαια)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ και επαυξάνω...
Και για να ακριβολογούμε και τα δικά μας (950) έχουν περίπου την ηλικία του KLR...
Θα σεβεστε



Advphone
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έτσι..


Και ποτέ δεν ρωτάμε τη γυναίκα...
Αυτό είναι το εργαλείο τέλος
Φίλος μου

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αχχ αυτοί οι νέοι...την έχουν σκίσει τη γάτα..
Πρέπει να πουν το μυστικό σε εμάς τους γηραιοτερους κ υποτίθεται σοφότερους..!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αχχ αυτοί οι νέοι...την έχουν σκίσει τη γάτα..
Πρέπει να πουν το μυστικό σε εμάς τους γηραιοτερους κ υποτίθεται σοφότερους..!!!!
Μέτρα τους τις γρατσουνιές πρώτα....:p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αχχ αυτοί οι νέοι...την έχουν σκίσει τη γάτα..
Πρέπει να πουν το μυστικό σε εμάς τους γηραιοτερους κ υποτίθεται σοφότερους..!!!!
μέχρι να το μάθει και η γάτα...
 

black sheep

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Vstrom 650 Xt
Το κουλουράκι το είχα το μακρινό πλέον 2009, ωραίο all around μηχανάκι και με "έβαλε" όμορφα στο χώμα.
Πλέον όμως θα συμφωνούσα κι εγώ ότι αφού σκέφτεσαι την αλλαγή και υπάρχει η δυνατότητα, υπάρχουν ωραίες επιλογές εκεί έξω.. ABS, περισσότερη άνεση, ή ότι άλλο θέλεις εσύ σαν αναβάθμιση ;)
 
Top Bottom