Kawasaki KLX 700;

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Σκυλί μαύρο του πολέμου, βετεράνος!
Η μαμά Καβασάκι έχει κάνει τρελή απόσβεση με αυτό πόσες δεκαετίες τώρα..!
Το ίδιο και η Σουζούκι φυσικά με τα dr650 & drz400, ίδια μηχανάκια χωρίς καμία ουσιαστική αλλαγή..
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
2021 και ακόμα συμβατικά μπροστινά στις μικρές φθηνές κατηγορίες;;;; πφφφφ

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
2021 και ακόμα συμβατικά μπροστινά στις μικρές φθηνές κατηγορίες;;;; πφφφφ

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πες τα αγορι μου, γιατί αν ανοίξω το στόμα μου... :nnj:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πες τα αγορι μου, γιατί αν ανοίξω το στόμα μου... :nnj:
Αυτοί κατασκευαζουν μηχανές με κόστος 1022,00 ευρώ τις πλασάρουν σαν φθηνές κατηγορίες 6990.00 και όμως πουλάνε!!!!!! Θα πάρω ktm!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
2021 και ακόμα συμβατικά μπροστινά στις μικρές φθηνές κατηγορίες;;;; πφφφφ

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι αλλά δεν θα σκάσουν οι τσιμουχες εύκολα, δεν ασχολείσαι, δεν έχει στατικές τριβές και μπορεί να δουλεύει ωραία. Πολλά συμβατικά δουλεύουν καλύτερα από USD.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι αλλά δεν θα σκάσουν οι τσιμουχες εύκολα, δεν ασχολείσαι, δεν έχει στατικές τριβές και μπορεί να δουλεύει ωραία. Πολλά συμβατικά δουλεύουν καλύτερα από USD.
Ναι αλλά έχουν εύκολη εξέλιξη ενώ στο συμβατικό η εξέλιξη του είναι ένα ελατήριο που εγώ όσες φορές και αν άλλαξα ελατήριο σε συμβατικό, δεν το λες και ετοιμοπόλεμο για χώμα.... Ενώ το usd όσο να ναι το πας το παρατάς σε ένα μάστορα και γίνετε άλλο πράμα.... Δεν είπα ότι το usd από μαμά στην εποχή που κυριαρχεί το παραγωγικό κόστος είναι ένα έτοιμο μπροστινά, αλλά υπάρχει δυνατότητα εξελιξης

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
2021 και ακόμα συμβατικά μπροστινά στις μικρές φθηνές κατηγορίες;;;; πφφφφ


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε ναι γιατί το μόνο πρόβλημα που έχει το μηχανάκι είναι το υψηλό μή αναρτώμενο βάρος και θα χάσει από ακρίβεια στο διάβασμα του ανάγλυφου, τι διαβάζουμε σε αυτά τα φόρουμ και βγαίνουν μετά οι Μαγδαληνές και κλαίνε μετά μελανών δακρύων...

Καλύτερα συμβατικό, να μην πληγώνονται τα καλάμια, να μην στραγγίξει το λάδι αν γίνει ζημιά και για ευκολία στην επισκευή χωρίς ειδικά εργαλεία. Και αν θέλουν να κάνουν σωστά πλήρως ρυθμιζόμενο συμβατικό μιά χαρά γίνεται. Δεν θέλουν.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Πάντως έχουν και τα καλά τους οι απλές λύσεις ...


Όπως το βλέπω απευθύνεται σε αναβάτες που είτε δεν έχουν τις γνώσεις είτε δεν θέλουν να ασχοληθούν με ρυθμίσεις, κουμπάκια, βιδάκια, προγράμματα κτλ
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ε ναι γιατί το μόνο πρόβλημα που έχει το μηχανάκι είναι το υψηλό μή αναρτώμενο βάρος και θα χάσει από ακρίβεια στο διάβασμα του ανάγλυφου, τι διαβάζουμε σε αυτά τα φόρουμ και βγαίνουν μετά οι Μαγδαληνές και κλαίνε μετά μελανών δακρύων...

Καλύτερα συμβατικό, να μην πληγώνονται τα καλάμια, να μην στραγγίξει το λάδι αν γίνει ζημιά και για ευκολία στην επισκευή χωρίς ειδικά εργαλεία. Και αν θέλουν να κάνουν σωστά πλήρως ρυθμιζόμενο συμβατικό μιά χαρά γίνεται. Δεν θέλουν.
Και ακομη καλυτερα να το γυρισουν σε καρμπυρατερ που αν χαλάσει αντε να θέλει κάνα ζιγκλερ.

Και καπου εκεί αρχίζεις να αναρωτιεσαι γιατι να δωσω 7 8 9 10χιλιαρικα για καινούργιο μηχανακι ενω το μεταχειρισμένο εχει σκαρτα 1500...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και ακομη καλυτερα να το γυρισουν σε καρμπυρατερ που αν χαλάσει αντε να θέλει κάνα ζιγκλερ.

Και καπου εκεί αρχίζεις να αναρωτιεσαι γιατι να δωσω 7 8 9 10χιλιαρικα για καινούργιο μηχανακι ενω το μεταχειρισμένο εχει σκαρτα 1500...
Γιατί δεν υπάρχουν καθαρά μεταχειρισμένα,τα πιο πολλά είναι φορτωμένα με πολλά km.

Αν η τιμή του ήταν κοντά στα 7.000 θα ήταν μια χαρά όπως είναι, υπάρχει κόσμος που θέλει κάτι τέτοιο ή δεν φτάνουν τα λεφτά για Τ7.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ναι αλλά έχουν εύκολη εξέλιξη ενώ στο συμβατικό η εξέλιξη του είναι ένα ελατήριο που εγώ όσες φορές και αν άλλαξα ελατήριο σε συμβατικό, δεν το λες και ετοιμοπόλεμο για χώμα.... Ενώ το usd όσο να ναι το πας το παρατάς σε ένα μάστορα και γίνετε άλλο πράμα.... Δεν είπα ότι το usd από μαμά στην εποχή που κυριαρχεί το παραγωγικό κόστος είναι ένα έτοιμο μπροστινά, αλλά υπάρχει δυνατότητα εξελιξης

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχουν και συμβατικά που δουλεύουν ωραία πχ , drz 400, XR 400, 650 και του XR 650 r.

Πήγε άλλου η κουβεντα αλλα σε αυτά τα μηχανάκια το ζητούμενο είναι η άνεση αφού όλο το συνολο είναι έτσι σχεδιασμένο. Ένα στιβαρό usd θα ήθελε άλλο πλαίσιο και άλλη σχεδίαση που κοστίζουν. Όλα είναι θέμα τιμής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχουν και συμβατικά που δουλεύουν ωραία πχ , drz 400, XR 400, 650 και του XR 650 r.

Πήγε άλλου η κουβεντα αλλα σε αυτά τα μηχανάκια το ζητούμενο είναι η άνεση αφού όλο το συνολο είναι έτσι σχεδιασμένο. Ένα στιβαρό upd θα ήθελε άλλο πλαίσιο και άλλη σχεδίαση που κοστίζουν. Όλα είναι θέμα τιμής.
Κωστη... Στα 200 κιλά που θα ζυγίζει αυτό το KLR, νομίζω κανένα συμβατικό από αυτά που είπες πιο πάνω δεν δουλεύει.
Να συμφωνήσουμε ότι όλα είναι θέμα τιμής και αν έβαζαν ανάποδο μπροστινό δεν θα ήταν φθηνό.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Και ακομη καλυτερα να το γυρισουν σε καρμπυρατερ που αν χαλάσει αντε να θέλει κάνα ζιγκλερ.

Και καπου εκεί αρχίζεις να αναρωτιεσαι γιατι να δωσω 7 8 9 10χιλιαρικα για καινούργιο μηχανακι ενω το μεταχειρισμένο εχει σκαρτα 1500...
Για αυτο ειχαν πεσει οι πωλησεις τα τελευταια χρονια....
Το μονο που αλλαζε εδω κ μια εφταετια ηταν τα χρωματα..
Η Kawa το σταματησε το '20...ακομα κ στην Αμερικη που ειναι best seller..
Τωρα κανοντας την ανανεωση το βγαζει στις αγορες...οχι ομως Ευρωπη...πιστευωντας πως εχει κοινο..
Ο Ελληνας θελει να αγορασει φθηνα ενα "ακριβο" μοντελο...αλλα ενα που εχει εξαρχης φθηνα...δεν του κανει..!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για αυτο ειχαν πεσει οι πωλησεις τα τελευταια χρονια....
Το μονο που αλλαζε εδω κ μια εφταετια ηταν τα χρωματα..
Η Kawa το σταματησε το '20...ακομα κ στην Αμερικη που ειναι best seller..
Τωρα κανοντας την ανανεωση το βγαζει στις αγορες...οχι ομως Ευρωπη...πιστευωντας πως εχει κοινο..
Ο Ελληνας θελει να αγορασει φθηνα ενα "ακριβο" μοντελο...αλλα ενα που εχει εξαρχης φθηνα...δεν του κανει..!!!!
Δεν έχω καταλάβει πόσο κάνει το εργαλειο
Ξερουμε τιμή?
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν έχω καταλάβει πόσο κάνει το εργαλειο
Ξερουμε τιμή?
Το προηγουμενο μοντελο στην Αμερικη επαιζε στα 6800-7000 δολαρια
Αυτο λενε γυρω στα 8000 δολαρια παντα....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είχε μείνει στάσιμο γιατί υπήρχε το legacy status, μπορούσαν να αγνοούν τις προδιαγραφές όσο δεν άλλαζαν τίποτα.


k0k0s ναι αρκεί να βρεις. Ο colebatch έγραφε ότι ο ψεκασμός απλά δεν χαλάει, φαντάζομαι προστατευμένος από καλά φίλτρα. Στο x challenge του δεν είχε τέτοια προβλήματα.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δεν έχω καταλάβει πόσο κάνει το εργαλειο
Ξερουμε τιμή?

  • KLR650 - $6,699
  • KLR650 ABS - $6,999
  • KLR650 TRAVELER - $7,399
  • KLR650 ADVENTURE - $7,999

και για να έχουμε ενα μέτρο σύγκρισης

Yamaha Tenere 700 MSRP of $9,999

επίσης έκανα ένα λάθος πρίν 23 λίτρα είναι το ρεζερβουάρ όχι 27 που έγραψα
 
Top Bottom