Kawasaki Versys 650

vaslyk

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Vasilis
Μοτό
Triumph Tiger 800 XCx
Πρόσφατα αντικατέστησα το (άσχημο) Versys 1000 mk1 με ένα Versys 650 mk3. Παρότι το σύνολο κινητήρας-μετάδοση ήταν εξαιρετικό, τελικά δεν κατάφερα να "κουμπώσω" με το 1000. Φανταστική μοτοσυκλέτα στο ταξίδι, αλλά βαριά για κάθε μέρα και πολύ γρήγορη για την αυστηρή Ολλανδία. Έτσι, επέλεξα το μικρό Versys, και μετά από 6.000 χλμ, μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ.

Μπορεί να μην της φαίνεται, αλλά πρόκειται για μια πολύ καλή sport-touring μοτοσυκλέτα, σε προσιτή μάλιστα τιμή. Αρχές Ιουνίου έκανα 3.000 χλμ solo στη Σκωτία, και την κατα-ευχαριστήθηκα. Όσο άνετη και μαλακή θέλω, όσο γρήγορη πρέπει για να μην ανησυχείς για δίπλωμα, μπόλικος χώρος για μπαγκάζια και 400+ χλμ αυτονομίας. Από την άλλη, ο ήχος του κινητήρα είναι στην καλύτερη "άχαρος", ενώ σε μια βόλτα με τη σύζυγο αποδείχτηκε ότι πάνω από τα 120 χλμ/ώρα ο επιβάτης ταρακουνιέται ανελέητα από τους στροβιλισμούς στους ώμους.

Συνολικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 650. Όμως μου λείπει το γκάζι και το ουρλιαχτό του 1000. Τι κακό είναι αυτό με τους μοτοσυκλετιστές; Να μην ικανοποιούνται με τίποτα...







 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε καλοταξιδι!!!!
μην στεναχωριεσαι για τιποτα βαλε βενζινα και κανε βολτες τιποτα αλλο!!!
ωραιο χρωμα!!!!! βυζαντινο !!!!!!
 

vaslyk

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Vasilis
Μοτό
Triumph Tiger 800 XCx
Πράγματι το χρώμα ήταν λίγο επιλογή ανάγκης! Δεν ήθελα πάλι μαύρη μοτοσυκλέτα, η λευκή μου θυμίζει τις αστυνομικές και η πράσινη πωλείται μόνο στην Αμερική. Άρα, κιτρινάκι...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πράγματι το χρώμα ήταν λίγο επιλογή ανάγκης! Δεν ήθελα πάλι μαύρη μοτοσυκλέτα, η λευκή μου θυμίζει τις αστυνομικές και η πράσινη πωλείται μόνο στην Αμερική. Άρα, κιτρινάκι...
θα δεις οτι εκανες την καλυτερη επιλογη !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν εξαιρέσεις το χρώμα. ...μια χαρα επιλογή έκανες, διαβάζοντας τις ανάγκες σου.

Το χρώμα σε καταδικάζει. ...σε μικρές ταχύτητες
Μην ακούς τον πικραμενο-βυζαντινο πουλί. ..:D
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
τα καινουργια τα βερσυς ειναι κουκλια...καλοταξιδη να ειναι...:friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ως γνωστόν το κίτρινο είναι το γρήγορο μοντέλο.... ;) Καλοτάξιδη η κούκλα!
 
Top Bottom