Kit Καθαρισμου φιλτρου αερα

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
εχω βαλει στον ktm 390 dna φιλτρο αερα και εχω απο αλλη μοτο ενα κιτ καθαρισμου K&N , να καθαρισω το dna με το kn ? ή να παω να παρω το κιτ της DNA ? ξερει κανεις?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
εχω βαλει στον ktm 390 dna φιλτρο αερα και εχω απο αλλη μοτο ενα κιτ καθαρισμου K&N , να καθαρισω το dna με το kn ? ή να παω να παρω το κιτ της DNA ? ξερει κανεις?
Είχα πλύνει και λαδώσει το DNA στην δικιά μου με κιτ της GREEN αν θυμάμαι καλά...
Δεν είχα κάποιο πρόβλημα εκ των υστέρων.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Την ίδια δουλειά κάνουν, DNA φίλτρο έχω και εγώ και με τα καθαριστικά της K&N το έχω καθαρίσει αφού αυτά βρήκα να αγοράσω πιο κοντά μου και άμεσα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
OK θα το δοκιμάσω και εγώ!
Αλέξανδρε καλύτερα στο χώμα και κυρίως όταν εχει σκόνη να βάζεις το μαμά φίλτρο αέρα γιατί από τα ελεύθερα περνάει η σκόνη ή να βρεις φίλτρο σφουγγάρι.

Για το πλύσιμο ότι σου γράφουν τα παιδιά.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Καλημερα Αλεξανδρε

Οποιας μαρκας και να εχεις ειναι το ιδιο Concept καθαρισμου γι αυτα τα φιλτρα. Το λαδι που χρησιμοποιουν ειναι το ιδιο. Μονο σπρευ λαδι για τυπου σφουγγαρι μην ριξεις.
Επισης η αληθεια ειναι οτι οπως σου ειπαν και πιο πανω αυτα τα φιλτρα ελευθερας δεν ειναι και οτι καλυτερο για χρηση στο χωμα. Ειχα και εγω στο 950 και δεν εχουν καλη εφαρμογη στην περιμετρο ουσιστικα. Τωρα που ειναι χειμωνας δεν εχεις πολυ θεμα με σκονες. Ριχνε ομως οταν το λαδωνεις και περιμετρικα στο λαστιχο που εφαρμοζει στο φιλτροκουτι να κραταει οτι μπορει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Μονο σπρευ λαδι για τυπου σφουγγαρι μην ριξεις...
Για δώσε λεπτομέρειες Χρήστο...
Γιατί όχι δηλαδή...;
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Για δώσε λεπτομέρειες Χρήστο...
Γιατί όχι δηλαδή...;
Οχι γιατι πιστευω οτι εχει αλλη συσταση και επειδη το λενε αυτοι οχι για κανενα αλλο λογο. Προσωπικα δεν ξερω ουτε εχω ψαξει διαφορες να σου πω την αληθεια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οχι γιατι πιστευω οτι εχει αλλη συσταση και επειδη το λενε αυτοι οχι για κανενα αλλο λογο. Προσωπικα δεν ξερω ουτε εχω ψαξει διαφορες να σου πω την αληθεια.
Φαντάζεσαι γιατί ρώτησα εεεεε...;
Την τελευταία φορά που το λαδωσα ήταν με ένα από αυτά... :thumbsdown:
Αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Φαντάζεσαι γιατί ρώτησα εεεεε...;
Την τελευταία φορά που το λαδωσα ήταν με ένα από αυτά... :thumbsdown:
Αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ.
Εντάξει δεν νομίζω να πάθει και κάτι. Ίσως στα τύπου DNA φίλτρα το λάδι να είναι πιο πυκνό η κάτι τέτοιο. Και στο 450 βάζω σπρευ για foam filters και άλλοι τα βουτάνε σε σακούλα με λάδι. Το 950 έχει να ρουφήξει αέρα αρκετό δεν πρόκειται να στο περιορίσει το φιλτρο
 
Top Bottom