KITE SURFING ερωτησεις-tips

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σκεφτομαι να μπω σοβαρα στο χωρο,αν και παλιοτερα δεν καρποφορησε.Εχω εντοπισει και μια σχολη στην περιοχη του ναυπλιου για μαθηματα.Καθε πληροφορια το τι παιζετε,κοινως τα παντα ολα,θα ηταν χρησιμη και ουσιαστικη.Ευχαριστω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φιλε τα ξερω ολα αλλα τα εχω μπερδεμένα μεσα στο μυαλό μου !!
Αν και δεν ειναι τοσο μοτοσυκλετιστικο θεμα θα περιμένω μαζι σου μπας και εμφανίστη κανένας αλήτης μηχανόβιος που θα τα εχει στην σειρά και θα μας τα πει ωραια
Αν παλι δεν βρεθεί κανένας θα σου δώσω ενα τηλ ενός φίλου μου καλού που ασχολειτε το βασανι εδω και 7 Χρονια με αυτο το σπορ του διαβολου
Πλάκα πλάκα μια φορα κόντεψε να γινει χαλκομανία σε μια ταμπέλα !!!
Παντως απο οτι εχω ψιλιαστει για αρχη θα χρειαστείς κανενα 1000ρικο
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Μάζεψε χρήματα για το 1190 και άσε τη σανίδα όχι ολα μαζί...
 

kostasvar

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Μοτό
BMW R 1150 GS
Εχω μπει λίγο στην διαδικασία....Θα χρειαστείς περίπου 8-10 ώρες μαθήματα. Επίσης να υπολογίζεις περίπου στα 800 με 1000 € για εξοπλισμό (μεταχειρισμένο).Αυτα για να ξεκινήσεις. Δες που υπάρχει κοντά σου σημείο για να κανεις μαθήματα αλλα και μετά όταν θα κανεις μόνος σου. Ένα σοβαρό ζήτημα ειναι οτι όταν θα κανεις θα πρέπει να υπάρχει κάποια βάρκα ή φουσκωτό σε περίπτωση που θα χρειαστείς να σε μαζέψουν , τουλάχιστον στην αρχή. Γενικά θέλει σεβασμό το σπορ γιατι κρύβονται κυνδινοι τραυματισμού κυρίως στην μέση.Καλη διασκέδαση...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Φιλε τα ξερω ολα αλλα τα εχω μπερδεμένα μεσα στο μυαλό μου !!
Αν και δεν ειναι τοσο μοτοσυκλετιστικο θεμα θα περιμένω μαζι σου μπας και εμφανίστη κανένας αλήτης μηχανόβιος που θα τα εχει στην σειρά και θα μας τα πει ωραια
Αν παλι δεν βρεθεί κανένας θα σου δώσω ενα τηλ ενός φίλου μου καλού που ασχολειτε το βασανι εδω και 7 Χρονια με αυτο το σπορ του διαβολου
Πλάκα πλάκα μια φορα κόντεψε να γινει χαλκομανία σε μια ταμπέλα !!!
Παντως απο οτι εχω ψιλιαστει για αρχη θα χρειαστείς κανενα 1000ρικο
οτι ειναι του διαβολου ειναι...
Μάζεψε χρήματα για το 1190 και άσε τη σανίδα όχι ολα μαζί...
ρε γιωργη,παιδι της θαλασσας 11 μηνες το χρονο,περισσοτερο εκει ειμαι παρα στη σελα,τι συζηταμε,για το αλλο οταν ερθει ο καιρος θα γινει και αυτο,οχι ομως να πουλαμε και τζαμπα για την καβλα,περασαμε απο αυτο,η σανιδα ειναι φαση αλλη του <διαβολου>
Εχω μπει λίγο στην διαδικασία....Θα χρειαστείς περίπου 8-10 ώρες μαθήματα. Επίσης να υπολογίζεις περίπου στα 800 με 1000 € για εξοπλισμό (μεταχειρισμένο).Αυτα για να ξεκινήσεις. Δες που υπάρχει κοντά σου σημείο για να κανεις μαθήματα αλλα και μετά όταν θα κανεις μόνος σου. Ένα σοβαρό ζήτημα ειναι οτι όταν θα κανεις θα πρέπει να υπάρχει κάποια βάρκα ή φουσκωτό σε περίπτωση που θα χρειαστείς να σε μαζέψουν , τουλάχιστον στην αρχή. Γενικά θέλει σεβασμό το σπορ γιατι κρύβονται κυνδινοι τραυματισμού κυρίως στην μέση.Καλη διασκέδαση...
κωστα στο ναυπλιο λεει για 6 ωρες γυρω στα 200ε μαθηματα και μετα νοικιαζει εξοπλισμο.βεβαια το να πηγαινω εκει για kite μετα τα μαθηματα λιγακι δυσκολο σε βδομαδιαιο πλανο....αλλα σιγουρα θα χρειαστει για την εμπειρια....διοτι οντως εδω κατω θα ειμαι σολο και με προβληματισε η απαντηση σου....σαφως θα ξεκινησουμε με μεταχειρω εξοπλισμο για να μπουμε στο κλιμα...
 
Top Bottom