KLE 500

manosvch

Μέλος
Όνομα
μανολης
Μοτό
KLE500
Καλησπέρα στην ομάδα,ως νέος οδηγός θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα μιας μηχανής.
Οδηγαω εδω και 3 χρόνια ενα παπί σκέφτομαι να αγοράσω ενα KLE500.
Πηγα στον μηχανικο μου χθες και το συζητησα λιγο μαζί του η απαντηση του ηταν μακρια.Δεν ξερω γιατι σε ολα τα φορουμ εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο το μηχανακι.
Θα ηθελα την βοηθεια σας.Δυστυχως δεν μπορω να παω στο 650 γιατι ειμαι κατοχος διπλωματος Α2
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το μακριά , στο αιτιολόγησε ; Πχ χαλάει αυτό κ δεν θα το βρίσκεις κτλ η πέταξε μια μπούρδα ?

Πήγαινε αύριο κ πες του ότι το μετάνιωσες κ θα πάρεις κτμ

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Μανώλη! :ok:
KosmasKLE σε ζητάνε...;)
Για ποιο λόγο σε αποθάρρυνε από αυτό ο μάστορας σου?
Δεν σου εξήγησε?
Για χρήση εντός πόλης και όχι μόνο νομίζω μία χαρά είναι.
Καλός φίλος μου έχει ένα από τα πρώτα μοντέλα το οποίο έχει σκίσει στα χιλιόμετρα και γενικά δεν έχει κάνει κιχ.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Καλως ηρθες Μανωλη.

Καλός φίλος μου έχει ένα από τα πρώτα μοντέλα το οποίο έχει σκίσει στα χιλιόμετρα και γενικά δεν έχει κάνει κιχ.
Ειπες το λογο φιλε, .... δεν βγαίνει το μεροκαματο. ;)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Καλησπέρα στην ομάδα,ως νέος οδηγός θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα μιας μηχανής.
Οδηγαω εδω και 3 χρόνια ενα παπί σκέφτομαι να αγοράσω ενα KLE500.
Πηγα στον μηχανικο μου χθες και το συζητησα λιγο μαζί του η απαντηση του ηταν μακρια.Δεν ξερω γιατι σε ολα τα φορουμ εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο το μηχανακι.
Θα ηθελα την βοηθεια σας.Δυστυχως δεν μπορω να παω στο 650 γιατι ειμαι κατοχος διπλωματος Α2
Ως νέος οδηγός καλό θα είναι να πάρεις κάποιο που να έχει ABS ακόμα και αν χρειαστεί να κάνεις λίγο παραπάνω υπομονή ...
Οπότε στην θέση σου δεν θα κοίταγα το KLE και οποιαδήποτε άλλη μηχανή χωρίς ABS
:friendship:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Είναι ένα μεγάλο παπί. Δεν το κράτησα πολύ. Χάλια φρένα. Ανάλογα τι θα κάνεις. Μπορεί να κάνεις και τα πάντα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλησπέρα στην ομάδα,ως νέος οδηγός θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα μιας μηχανής.
Οδηγαω εδω και 3 χρόνια ενα παπί σκέφτομαι να αγοράσω ενα KLE500.
Πηγα στον μηχανικο μου χθες και το συζητησα λιγο μαζί του η απαντηση του ηταν μακρια.Δεν ξερω γιατι σε ολα τα φορουμ εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο το μηχανακι.
Δεν τους βγάζουν μεροκάματα αυτά τα μηχανάκια, όπως πολύ σωστά ειπώθηκε!!!!

Πάρε το kle και ξέχασε τον..... (αυτό θα γίνει ούτως ή άλλως :happy: με αυτό το μηχανάκι!!!!)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς ήρθες στο advride

Όλα τα μηχανάκια 20ετιας προφανώς θα θέλουν κάποια μαζεματακια
Βρες το καλύτερο, αν είναι δυνατόν και προχώρα.

Αυτό με το abs είναι πραγματικότητα
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μακρυά προφανώς γιατί οι μαγνήτες στο βολάν αν σκορπίσουν τα κάνουν όλα πΤάνα .
Αλλά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο να ανοίξεις και να το δεις ,ή ακόμα και να τους αντικαταστήσεις .
Νομίζω ότι στα τελευταία ,ο μαγνήτης ήταν πλέον μονοκόμματος κι όχι πολλοί σε μικρά κομματια
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς ήρθες στο advride.
Νομίζω ότι σύντομα θα σου λυθούν πολλές απορίες σου.
Ίσως αν πήγαινες κ στην κατάλληλη ενότητα κ άνοιγες το θέμα ήταν καλύτερα για να πάρεις κάποιες απαντήσεις.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Καλώς ήρθες στο advride Μανώλη.
Κάτοχος επί 2ετιας πλέον ενός KLE 500 μετά από 11 χρόνια παπί.
Και για εμένα η πρώτη μου μηχανή είναι αν εξαιρέσεις την 6μηνη κατοχή ενòς AX-1 250cc.
Να ρωτήσω μιας και δεν το αναφέρεις, θα το βαλεις και χώμα?

Αν έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά στο τόπικ (21 σελίδες) του δικού KLE με όλες τις αναβαθμίσεις που έχω κάνει:
Ο KLEαρχος μου
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Καλώς ήρθες Μανώλη.Φέτος πήρα και γω εναν KLE-fti :happy: έπειτα απο 15 χρόνια που είχα να οδηγήσω!!!!!!μηχανάκι.Ξαφνικά οδηγω 2 οκ ως εδω καλά.Εδώ βέβαια χωράει να πω οτι μέχρι τότε είχα αλλάξει 16-17 μηχανάκια.Τέτοιο ποτέ μου.Μακριά απο καφασακι ελεγα ,μέχρι που το τελευταίο μου ενα κλουρ 650 με στοιχειώνει ακόμη και τώρα .Θετικά πάντα .Ναι υπάρχει το πρόβλημα με τους μαγνήτες.Ευκολάκι αν το ζυγισεις.Πάρτο .Είναι τόσο όσο.Δεν μου φτάνει το γκάζι αλλά δε μου έλειψε κιόλας οταν το χρειάστηκα.Δεν είναι αρκετή η αίσθηση του φρένου, ναι αλλά δεν κινδύνεψα τα πρώτα 4000κάτι χλμ που εχω κάνει.Το θεωρώ παιχνίδι και κάνω σα μικρός μπεμπές μόλις πατήσω χώμα.ΝΑΙ πάει χώμα αν πάς και συ.Πολυ πολύ καλύτερα αν αν αν..........ΠΑΡΤΟ.-
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 
Top Bottom