KLR 650 "00

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ζαχαρωνα ενα KTM 640 adv αλλα εφυγε ,ειπα δεν πειραζει θα βρω αλλο αλλα μετα ετυχε και μια στραβη και επρεπε να δωσω αλλου τα φραγκα ... με τα πολλα εχω καταληξει να γλυκοκοιταω ενα KAWA KLR 650.
Ξερει κανεις αυτα τα μηχανακια? Τι προβληματα βγαζουν,το θελω για ταξιδακια με αρκετα χωματινες καταστασεις.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ζαχαρωνα ενα KTM 640 adv αλλα εφυγε ,ειπα δεν πειραζει θα βρω αλλο αλλα μετα ετυχε και μια στραβη και επρεπε να δωσω αλλου τα φραγκα ... με τα πολλα εχω καταληξει να γλυκοκοιταω ενα KAWA KLR 650.
Ξερει κανεις αυτα τα μηχανακια? Τι προβληματα βγαζουν,το θελω για ταξιδακια με αρκετα χωματινες καταστασεις.
Δεν το ξερω το KLR, λογικα μια χαρα πρεπει να 'ναι και αφου ζαχαρωνες το 640 adv τοτε οποια θεματα και να βγαζει πταισματα θα ειναι μπροστα σε αυτα που βγαζουν τα ΚΤΜ
 

dirty

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
HONDA VFR 750,HONDA XR 400R
Ειχα παρει ενα το 2005 καινουριο,το χρησιμοποιουσα περισσοτερο σπιτι δουλεια αλλα στην δουλεια εκανα και εναν χωματοδρομο 5χλμ μεχρι να φτασω,δηλαδη καθε μερα ειχε 10χλμ χωματοδρομο .Οι ζημιες που εβγαλε ηταν οι εξης,μεχρι τα 22000χλμ που το πουλησα αλλαξα3 φορες ντιζα συμπλεκτη 1 μπομπα θερμοκρασιας και επισκευη κινητηρα στα 20000χλμ παροτι το στρωσιμο εγινε με εβλαβεια.Μου ειπε η αντιπροσωπεια οτι μεσα στον κυλινδρο ειχε χαρακιες λες και ειχες βαλει κατσαβιδι μεσα και το εγδαρες, ευτυχως ηταμ μεσα στην εγγυηση και πληρωσα μονο τα λαδια.Και το αλλο που με χαλαγε ηταν τα σεβις στην αντιπροσωπεια γινοντουσαν και με χρεωνανε για αλλαγη λαδιων 80ε.
Τωρα ολα αυτα μπορει να ετυχαν μονο σε μενα γιατι απο οτι διαβαζω οι αμερικανοι πινουν νερο στο ονομα του KLR και θεωρειτε το πιο αξιοπιστο μηχανακι.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τωρα ολα αυτα μπορει να ετυχαν μονο σε μενα γιατι απο οτι διαβαζω οι αμερικανοι πινουν νερο στο ονομα του KLR και θεωρειτε το πιο αξιοπιστο μηχανακι.
Μαλλον, γιατι το μηχανακι θεωρειται σχετικα αξιοπιστο, και ειναι πολυ καλο all rounder παρα το οτι ειναι μονοκυλινδρο (δηλ. για ταξιδια).

Και πουσαι γραναζωτε dirty, περνα απο την ενοτητα Συστηθηκατε; να πεις ποιος εισαι και τι γυρευεις εδω μεσα.. :)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αν βρισκοτανε ενα ΚΤΜ σε καλη κατασταση,με λιγα χλμ, γυρω στα 2400 θα σε χαλαγε?
ειχα μαζεψει 3.500 για ΚΤΜ αλλα οπως ειπα τα φραγκα φυγανε σε μια αναγκη και δεν εχω ουτε 2500
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Είναι σπάνιο και ακόμα πιο σπάνιο είναι να βρεις καθαρό.Μπορεί η παραγωγή του να έχει σταματήσει εδω και πολλά χρόνια αλλά είναι πολύ ανώτερο απ'το KLR σε πλαίσιο/βάρος /αναρτήσεις(είχα KLX,έχω οδηγήσει KLR).Το KLR που έχω οδηγήσει και έχει παλιός φίλος έχει χρειαστεί και αυτό άνοιγμα κινητήρα λόγο μεγάλης κατανάλωσης λαδιού.Τώρα αν είναι σύμπτωση με του παραπάνω φίλου δεν ξέρω.

Επειδή βλέπω ότι ψάχνεσαι να πατάς και σε μονοπάτια(προφανώς όχι hardcore) κοίτα και για DR650SE.
Δεν ξέρω τι οδηγική εμπειρία έχεις αλλά έχε υπόψη σου ότι τα περισσότερα Japan της Ιουρασικής περιόδου θέλουν βελτίωση(άρα και χρόνο/χρήμα) στις αναρτήσεις.
Το ποιο αξιόλογο μιζάτο απο πλευράς αναρτήσεων(αλλά και χωμάτινων δυνατοτήτων) εκείνης της εποχής ήταν το XR650L αλλά και αυτό είναι σπάνιο.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα το πηρα...ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!
Ξερω κανω σαν μωρο παιδι αλλα ειμαι πολυ χαρουμενος.KLR 650 C παραγωγης 2004 με 19730χλμ παρατημενο σε μια αποθηκη απ το 2011,το βγαλαμε εξω κ το μοτερακι γουργουριζει σαν καινουργιο,μετα απο 2-3χλμ οι κολημενες απο ακινησια τσιμουχες του μπροστινου αρχισαν να δακρυζουν,τα λαστιχα (2007) με καινουργιο πελμα ακομα αλλα σαν πετσια(νομιζεις οτι εχεις 200 αλογα),θελει και μασκακι-φαναρι συν πισω πλαστικο πινακιδας (ειχαν βγει για να μπουν αλλα adv-style (κατι που δεν εγινε τελικα ποτε)και τωρα δεν ξερει κανεις που ειναι καταχωνιασμενα.
Παλι μηχανακι μετα απο 15 περιπου χρονια..δεν ξερω αλλα τετοια χαρα εχω να νοιωσω απο τοτε που ημουν εφηβος και πηρα το πρωτο μου.Εχουν περασει πολλα(παραγωγης και αγωνιστικα) απ τα χερια μου αλλα αυτο το ταπεινο "κουλουρι" ειναι τωρα η ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΜΟΥ
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ωχ κι αμάν αμάν, η Kawasaki Αμερικής το δίνει 28KW, η Κawasaki Αγγλίας στα 31KW...αν είναι έτσι μπορεί να
οδηγηθεί και με άδεια Α2 !!! Θα πάρω τηλέφωνο από βδομάδα την TEOMOTO να ρωτήσω πόσο έχει
ομολογκαριστεί το μηχανάκι στην Ελλάδα, ε ρε φωτιές που μου άναψες !!!

:yew: :friendship:
 

openwater

Μέλος
Περιοχή
Καλαματα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ktm 950 Adventure...
Καλοριζικο δημητρη....:yew:φωτογραφιες πολλες...περιμενουμε...Να εισαι καλα..Για ζεσταμα ξεκινα με τον ταυγετο;).Σειρα εχουν Μαιναλο...Παρνωνας...και ανηφοριζουμε σιγα σιγα:friendship:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλοταξιδο και καλολασπωτο!! Με ενα καλο σερβις σιγα σιγα θα πεταει το εργαλειο!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Kαλοταξιδο να 'ναι! :friendship:
...Αλλα αφου πρωτα
Αλλαξεις τσιμουχες σε ολες τις δαγκανες και υγρα φρενων
Λαστιχα
Λαδια, φιλτρα, μπουζι
Αντιψυκτικο
Λαδια στο μπροστινο και ισως και τσιμουχες
Λαδωματα,γρασαρισματα οπου χρειαζεαι (αλυσιδα,ντιζες,αξονακια φρενων, μοχλικο,ψαλιδι)
Και οτι αλλο χρειαζεται λογω τς ακινησιας η οποια ποτε δεν ειναι καλη!
 
Top Bottom