KLR 650 "00

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ειχα ενα KLR 650 Tengai για 40000 χλμ το 1991-2.
Κι εγω επισκευασα μοτερ στα 38000 αλλα ξερω και τον υπαιτιο...εμενα!
Ευχομαι καλες βολτες κ παντα ενθουσιασμο σαν της πρωτης μερας :)

adv phone
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπραβο
Εισαι αποφασιστικός και γρήγορος
Οπως ειπε και ο κονκωστας κάνε ενα καλο σέρβις !!!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ευχαριστω παιδες,λεω να παω την Τριτη να του βαλω τα TW301-TW302 πρεπει ναναι αρκετα καλα στο χωμα ,τα ξερει κανεις?
Λαδια-φιλτρο,φιλτρο αερος ,μπουζι ,υγρα φρενων ,ρυθμισμα τεντωτηρα καδενας και ρυθμισμα βαλβιδων γινανε,το κανακευω και το χαιδευω ολη μερα...η χαρα του παιδιου.
Οσο για τους Ιαπωνες πολυ τους γλυφουν τους αμερικανους,το αμερικανικο manual δειχνει ρυθμιση αοσβεσης συμπιεσης με 6 κλικ και επαναφορας με 4κλικ,το ευρωπαικο και το αυστραλεζικο...Μουγκα.Το μηχανακι μου φυσικα εκτος απ την προφορτιση δεν εχει τπτ αλλο(εμεις στο πηγαδι κατουρησαμε? που ελεγε κ ο παππους μου)
 
Τελευταία επεξεργασία:

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Ευχαριστω παιδες,λεω να παω την Τριτη να του βαλω τα TW301-TW302 πρεπει ναναι αρκετα καλα στο χωμα ,τα ξερει κανεις?
Λαδια-φιλτρο,φιλτρο αερος ,μπουζι ,υγρα φρενων ,ρυθμισμα τεντωτηρα καδενας και ρυθμισμα βαλβιδων γινανε,το κανακευω και το χαιδευω ολη μερα...η χαρα του παιδιου.
Οσο για τους Ιαπωνες πολυ τους γλυφουν τους αμερικανους,το αμερικανικο manual δειχνει ρυθμιση αοσβεσης συμπιεσης με 6 κλικ και επαναφορας με 4κλικ,το ευρωπαικο και το αυστραλεζικο...Μουγκα.Το μηχανακι μου φυσικα εκτος απ την προφορτιση δεν εχει τπτ αλλο(εμεις στο πηγαδι κατουρησαμε? που ελεγε κ ο παππους μου)

Αμα ήμασταν κοντά θα το χαϊδεύαμε μαζί :D (το μηχανάκι μη παρεξηγηθούμε τώρα στα γεροντάματα)...πάντως είναι κάπως διαφορετικά μηχανάκια τα αμερικάνικα από αυτά που ήρθαν στην Ευρώπη και μη ξεχνάς πως αγόρασαν καραβιές από ειδικά κατασκευασμένα για τον αμερικάνικό στρατό KLR 650
που καίνε μέχρι και ντήζελ, Στην Αθήνα βλέπω αρκετά στο δρόμο, αλλά δεν είχε περπατήσει σαν μοντέλο, μάλλον επειδή ο ανταγωνισμός ήταν καλύτερος αλλά όλα υποκειμενικά είναι, εγώ προσωπικά το κάνω κέφι !

https://www.kawasaki.com/Products/2016-KLR650-Camo

https://www.kawasaki.com/Products/2016-KLR650
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Αμα ήμασταν κοντά θα το χαϊδεύαμε μαζί :D (το μηχανάκι μη παρεξηγηθούμε τώρα στα γεροντάματα)...πάντως είναι κάπως διαφορετικά μηχανάκια τα αμερικάνικα από αυτά που ήρθαν στην Ευρώπη και μη ξεχνάς πως αγόρασαν καραβιές από ειδικά κατασκευασμένα για τον αμερικάνικό στρατό KLR 650
που καίνε μέχρι και ντήζελ, Στην Αθήνα βλέπω αρκετά στο δρόμο, αλλά δεν είχε περπατήσει σαν μοντέλο, μάλλον επειδή ο ανταγωνισμός ήταν καλύτερος αλλά όλα υποκειμενικά είναι, εγώ προσωπικά το κάνω κέφι !

https://www.kawasaki.com/Products/2016-KLR650-Camo

https://www.kawasaki.com/Products/2016-KLR650
Νικολα, και καλο και χρυσο ειναι αλλα ποτε δεν εγινε μοδα και ως γνωστον η μοδα πουλαει περισσοτερο... ειναι "μουλαρι", δεν ειναι αυτο που κανει τα κεφαλια να γυρνανε στο περασμα του αλλα κανει αρκετα καλα αυτο για οποιο φτιαχτηκε... γνωμη μου ειναι πως αξιζει και την τελευταια δεκαρα που δινει κανεις για να το αποκτησει...:ok:
 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Περιμενουμε και φωτογραφιες εεεεε....μην ξεχνιομαστε. Να το ζαχαρωσουμε κανονικα
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Καλόβολτο! Μια χαρά μηχανάκι πήρες και θα σου κάνει όλα τα χατήρια σαν σωστή "γκέισα" που είναι!!
:friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Περιμενουμε και φωτογραφιες εεεεε....μην ξεχνιομαστε. Να το ζαχαρωσουμε κανονικα
Μεσα στην επομενη εβδομαδα οι φωτο,πρεπει να βρω μασκακι(μου τη σπαει να το βλεπω ετσι),θα σας ενημερωσω επισης αν εχω χρονο το επομενο ΣΚ λεω να κερασω καφε για τα καλοριζικα(στην Καλαματα φυσικα για οποιον μπορει να ερθει)
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
(στην Καλαματα φυσικα για οποιον μπορει να ερθει)
Μη λες τέτοια γιατί κυκλοφορούν εδώ μέσα κάτι μυστήριοι και περίεργοι τύποι με παπιά που δεν το έχουν σε τίποτα :pointu:


Αν δεν βρεις μασκάκι στείλε μήνυμα να κοιτάξω στην Αθήνα στα μεταχειρισμένα :)
 
Top Bottom