KOVE 800X

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και μπασμάτι κάνει.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Eicma φέτος.
Ξέρει κάποιος Κινέζικα ή έστω Ιταλικά?

Παρόν. Κινέζικα δε ξέρω ξέρω όμως Ιταλικά. Ο διμετρος Κινέζος είναι το big boss της εταιρείας. Mr Zhang.

Τον ρωτάει εν ολίγοις ο γνωστός μας Ιταλός δημοσιογράφος τα εξής:

Πως γίνεται και είναι τόσο ελαφρύ, πόσα άλογα είναι, τι υλικά έχουν χρησιμοποιηθεί, έχουν γίνει εκπτώσεις σε κάποιους τομείς για να εξοικονομηθεί βάρος? Πότε θα φτάσει Ευρώπη η μοτοσυκλέτα?

Οι απαντήσεις είναι: Παντού έχει χρησιμοποιηθεί αλουμίνιο. Πλαίσιο,υποπλαίσιο,Σταντ,καβαλετα,triple clamps ακόμα και οι καθρέπτες όπως δείχνει είναι αλουμίνιο. Η έκδοση pro χωρίς περιττά ακόμα και σχάρα και τέτοια ζυγίζει 165 κιλά άδειο με τα υγρά του χωρίς όμως καύσιμο. Δηλαδή περίπου 180 κιλά γεμάτο. Έχει περίπου 96 άλογα. Με αλλαγή της εξάτμισης με εργοστασιακή racing από τα αξεσουάρ χάνει ακόμα 5 κιλά και παίρνει 5 άλογα. Συνεπώς έχουμε μια μοτοσυκλέτα on off με βάρος γεμάτη 175 κιλά και 100 άλογα!! 30 κιλά κάτω από τον ανταγωνισμό!!

Το boss τονίζει πως το μοτέρ είναι κατασκευής εξ ολοκλήρου Kove και οι πληροφορίες που έχουμε ακούσει και διαβάσει μιλάνε για licensed σχέδια του lc8-c της ktm.

Αυτά... Τώρα εγώ θα πω πως όλα αυτά φαίνονται εντυπωσιακά μεν από την άλλη ο παράγοντας fragile με όλο αυτό το αλουμίνιο από Κίνα με αγχωνει λίγο! Δηλαδή ακόμα και τα κάγκελα προστασίας είναι αλουμινένια. Άμα φας μια καλή χώμα δηλαδή θα κοπούν ωσάν αγγούρια?! Μένει να το δούμε στη πράξη...

Πάντως Ιταλία θα φτάσει Ιανουάριο του 2024 προς πώληση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas rally

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Voge 300 rally
με ψηνει πολυ ,θα το περιμενω λιγο να φανει στην πραξη η αξιοπιστια του και αν στις πτωσεις την παλευει και δεν με καρφωσει κανενα αλουμινιο σαν σουβλακι που λεει και ο Βαγγελης το πηρα
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
... Μένει να το δούμε στη πράξη...
... συναφώς, μένει να "βρεθεί" ο κινέζος TARRES για την προώθηση του προϊόντος...
/// Β

ΥΓ Τα ελαστικά που φέρει είναι αναγνωρίσιμα ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
... συναφώς, μένει να "βρεθεί" ο κινέζος TARRES για την προώθηση του προϊόντος...
/// Β

ΥΓ Τα ελαστικά που φέρει είναι αναγνωρίσιμα ;;;
θα βρεθεί κι αυτός..

Τα λάστιχα νομίζω είναι STR Pirelli
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Στην φθηνή έκδοση δεν έχει τα str.
Επίσης στην φθηνή έκδοση δεν έχει τις καγιαμπα αναρτήσεις που έχουν οι άλλες εκδόσεις.
Επίσης έχει διπιστονες συμβατικες δαγκάνες,σε Αντίθεση με τις άλλες εκδόσεις που φοράνε 4πιστονες ακτινικές και μάλιστα άλλης εταιρείας (taisko αν θυμάμαι καλά)
Τα εμπιστευόμαστε αυτά τα περιφερειακά; είναι η ερώτηση.
Γιατί γενικά δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση και εμφανισιακά εμένα μαρεσει πολύ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στην φθηνή έκδοση δεν έχει τα str.
Επίσης στην φθηνή έκδοση δεν έχει τις καγιαμπα αναρτήσεις που έχουν οι άλλες εκδόσεις.
Επίσης έχει διπιστονες συμβατικες δαγκάνες,σε Αντίθεση με τις άλλες εκδόσεις που φοράνε 4πιστονες ακτινικές και μάλιστα άλλης εταιρείας (taisko αν θυμάμαι καλά)
Τα εμπιστευόμαστε αυτά τα περιφερειακά; είναι η ερώτηση.
Γιατί γενικά δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση και εμφανισιακά εμένα μαρεσει πολύ.
Απο την άλλη 9000€ ανακοίνωσε ο Mr Zhang την βασική έκδοση με αναρτήσεις YUan και συμβατικά φρένα κλπ κλπ και 9700€ η έκδοση pro με αναρτήσεις ρυθμιζόμενες Kayaba ακτινική δαγκάνα κλπ.

Και στην σελίδα του ο Γκοργκολής έχει μόνο την Pro συνεπώς δεν νομίζω να προκύψει δίλημμα.


Η έκδοση Rally βεβαια κοντά στα 13 χιλιαρικα είναι άλλη ιστορία και δεν ξέρω αν έρθει και Ελλάδα.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Kove 800x rally 169κιλα γεμάτο κ 93,9hp? θα είναι αυτή η έκδοση...
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Kove 800x rally 169κιλα κ 93hp θα είναι αυτή η έκδοση...
Θες ξεμάτιασμα με λάδι 10-30W χρησιμοποιημένο να φύγει το κινέζικο κωλοβακτηρίδιο
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με ποια τιμή ενδέχεται να έρθει ?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Kove 800x rally 169κιλα γεμάτο κ 93,9hp? θα είναι αυτή η έκδοση...
Αυτή εδώ είναι η έκδοση standard. Δεν ξέρω αν έρθει σε εμάς. Στο site το Ελληνικό έχει μόνο την pro με kayaba αναρτήσεις ρυθμιζόμενες και ακτινική δαγκάνα. Τα στοιχεία που είπες όμως σε κιλά απόδοση μοτέρ κάπου αυτά είναι.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Αυτή εδώ είναι η έκδοση standard. Δεν ξέρω αν έρθει σε εμάς. Στο site το Ελληνικό έχει μόνο την pro με kayaba αναρτήσεις ρυθμιζόμενες και ακτινική δαγκάνα. Τα στοιχεία που είπες όμως σε κιλά απόδοση μοτέρ κάπου αυτά είναι.
Υπέθεσα ότι είναι αυτή η rally έκδοση λόγω ευθειας σελας και γενικά πιο χωματινης εμφανισης φτερό κτλ...
 
Top Bottom