Kreidler Florett 1963 K54 4 Gang

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα απέκτησα το μηχανάκι του θέματος και ήδη έχω αρχίσει το λύσιμο με σκοπό την αναπαλαίωση του.
Καθότι δεν βρήκα σημαντικές πληροφορίες στα ελληνικά φόρουμ, σκέφτομαι να ποστάρω τη διαδικάσία, για να βοηθηθούν οι επόμενοι αλλά κι εγώ που δεν έχω ξανακάνει πλήρες restoring.

Ερωτώ λοιπόν τους αντμινιστράτορες αν κρίνουν ότι αξίζει το κόπο να το ποστάρω(λαμβάνοντας υπόψη ότι το θέμα του φόρουμ δεν είναι αυτό).

Εννοείται ότι η διαδικασία θα τραβήξει πολύ χρονικά...





:happy:
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
OK λοιπόν!

Ξεκινήσαμε χαλαρά με αναζήτηση πληροφοριών για το μοντέλο, service manual, πηγές ανταλλακτικών κλπ.

Αφού έγινε ένα καλό ψέκασμα με πετρέλαιο υπό πίεση και αφέθηκε για καμμιά βδομάδα, το λύσιμο άρχισε χαλαρά, με λεπτομερή φωτογράφηση για να ξαναδεθεί όπως ήταν.





Όταν τελειώσει, θα ήθελα πολύ να μοιάζει με αυτό...

 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
εχω κ εγω ενα τυλιγμενο μεσα σε κατι νάηλα περιμενει υπομονετικα να πιασω το τζοκερ για να ξανανοιωσει




καλη αρχη με το προτζεκτ σου,αναμενουμε την εξελιξη του
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Λοιπόν, μόλις παρέλαβα από τη Γερμανία αυτό το πολύτιμο βιβλιαράκι, αλλά ωστόσο μου έκατσε απρόσμενη αλλαγή της μοτοσυκλέτας μου, οπότε το project θα πάει πίσω, προφανώς από το νέο έτος...

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μόλις έκλεισα ένα Domi 650 με το οποίο λέω να αντικαταστήσω τη γριά Αφρικάνα μου καθότι(λόγω ηλικίας μάλλον:rolleyes:) άρχισε να μου πέφτει βαρειά.
Όχι ρε φουστη μου ντομινιαδα έχει πέσει....
Καλοτάξιδοι
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Μόλις έκλεισα ένα Domi 650 με το οποίο λέω να αντικαταστήσω τη γριά Αφρικάνα μου καθότι(λόγω ηλικίας μάλλον:rolleyes:) άρχισε να μου πέφτει βαρειά.
:l2::l2::l2::friendship:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αυτο φορουμ ελεγχει την αγορα μου φαινεται.. Παιρνει ενας 640, εξαφανιζονται ολα απ το καρ μετα απο λιγο καιρο. Τωρα ηρθε η σειρα των ντομι :p
Άντε να έρθει η σειρά τον xr400 να πουλήσω

80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
 
Top Bottom