KTM 1090-1090R

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Για τα tourance δεν εχω αποψη, αλλα οι πιεσεις που ανεφερες ειναι χαμηλες.
Δοκιμασε 36/40 κρυο και δες....
Ενδηκτικα, στα conti αυτες τις πιεσεις βαζω.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Ακολούθησα την συμβουλή του εξουσιοδοτημένου, κάτσε να διαβάσω το manual, μήπως εχω κάνει βλακεία..
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Το πιθανοτερο με αυτες τις ποεσεις ειναι να "μαγουλαρει".
Οσες φορες και να δοκιμασα ειδικα στο πισω να πεσω κατω απο 40 "μαγουλαριζε". Θεωρω πως τουλαχιστον στο conti ,λογω σκληρου σκελετου , δεν δουλευει με τιποτα κατω απο 40.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Καλησπέρα,
εχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει κόρνα χωρίς να προβεί σε πατέντες τύπου τοποθέτησης αντίστασης κτλ,
υπαρχει καμια που να ακούγεται σωστά και να μπαίνει απευθείας?
επιπλεον για το 1090 s τι λάστιχα προτείνετε γιατί τα μαμά, τρώνε κάτι γλυστριματακια που με προβληματίζουν..σε φάση που είναι αρκετά ζεστά και δεν θα έπρεπε..

ευχαριστω!,
Κόρνα είχα βάλει μια μεγαλύτερη δοκιμαστικά αλλά δεν τη "σηκώνει" είναι και τα καλώδιά της πολύ ψιλά.
Θέλει άλλη γραμμή με ρελέ κλπ.
Τα tourance καλούτσικα είναι (τα ίδια είχε και το δικό μου) με πιέσεις 35-40 δεν είχα ποτέ πρόβλημα με γλιστρήματα.
Τα meridian ένα κλικ καλύτερα σε πρόσφυση στο στεγνό, σε βρεγμένο δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καλησπέρα,
εχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει κόρνα χωρίς να προβεί σε πατέντες τύπου τοποθέτησης αντίστασης κτλ,
υπαρχει καμια που να ακούγεται σωστά και να μπαίνει απευθείας?
επιπλεον για το 1090 s τι λάστιχα προτείνετε γιατί τα μαμά, τρώνε κάτι γλυστριματακια που με προβληματίζουν..σε φάση που είναι αρκετά ζεστά και δεν θα έπρεπε..
ευχαριστω!,
Ειδικά στην φάση που αναφέρεις ,ο λόγος γλυστρίματος ,είναι η υπερθέρμανση της γόμας ,από τις συνεχείς στρεβλώσεις του σκελετού ,λόγω χαμηλής πίεσης.
Βάλε 35-42 κ θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Ειδικά στην φάση που αναφέρεις ,ο λόγος γλυστρίματος ,είναι η υπερθέρμανση της γόμας ,από τις συνεχείς στρεβλώσεις του σκελετού ,λόγω χαμηλής πίεσης.
Βάλε 35-42 κ θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο.
Τελικά ειχατε δίκιο..έβαλα 36/41 και μεταμορφώθηκε η συμπεριφορά..Ευχαριστω, RTFM από δω και πέρα! Στα στροφιλίκια μέχρι τον Αθανάσιο Διάκο ήταν αποκάλυψη..
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τελικά ειχατε δίκιο..έβαλα 36/41 και μεταμορφώθηκε η συμπεριφορά..Ευχαριστω, RTFM από δω και πέρα! Στα στροφιλίκια μέχρι τον Αθανάσιο Διάκο ήταν αποκάλυψη..
Αν πεις κ στο κατηφορικο κομματι προς Ιτεα...αεροπορια πηγαινες...!!!!
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Αν πεις κ στο κατηφορικο κομματι προς Ιτεα...αεροπορια πηγαινες...!!!!

εσυ πρέπει να δουλεύεις στις μυστικές υπηρεσίες!!
σε εκείνο το κομμάτι πήγαινα όντως γρήγορα, Μετά από ένα πολύ μεγάλο κομμάτι που πήγαινα πολύ αργά.. ησουν μαζί με ένα 1200 tenere?
πολύ ωραίο κομματι, περναω συχνά από κει.
Μετα ήπιαμε υπέροχο καφεδάκι στην Ιτέα πριν ανηφορίσουμε για Διάκο..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Που ήσουν και δε σε είδαμε Γιάννη Ευθυμίου?
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Που ήσουν και δε σε είδαμε Γιάννη Ευθυμίου?
Ήμουν με 2 φίλους και φτάσαμε Διάκο νωρίς κατά τις 2, όταν ήρθατε εσείς εμείς φεύγαμε, γιατί έπρεπε να γυρίσω νωρίς πίσω..ελπίζω να τα πούμε στην επόμενη!! Το ψήνω για Λεωνιδιο..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος!
Κρίμα που δεν ανταμωσαμε, δεν πειράζει, next time.

Αν μπορείς έλα την Κυριακη.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ναι με το 1200 ειμαστε παρεα....σας πετυχα στην εξοδο απο Ιτεα...πηγατε απο Λιδορικι σωστα ;;....σας ειδα κ στη ταβερνα στο Αθανασιο Διακο.....αυτη ειναι η δουλεια μου...εχω "φακελο" για ολους..αναβατες κ μηχανακια...(πλακα κανω απλως μου αρεσει να παρατηρω)...!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι με το 1200 ειμαστε παρεα....σας πετυχα στην εξοδο απο Ιτεα...πηγατε απο Λιδορικι σωστα ;;....σας ειδα κ στη ταβερνα στο Αθανασιο Διακο.....αυτη ειναι η δουλεια μου...εχω "φακελο" για ολους..αναβατες κ μηχανακια...(πλακα κανω απλως μου αρεσει να παρατηρω)...!!!!!
Με την ταχύτητα που κινείσαι... Λογικό.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Με την ταχύτητα που κινείσαι... Λογικό.
Τι να εκανα ;;;....αφου με καθυστερουσε η παρεα..!!!
Βλεπεις μηχανακι...με αξονα (αργο)..τι περιμενεις ;;;....χαχα .!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τα μισά...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Παρακαλω μη σπαμαρετε στο νημα των 1090 με τις ιστορίες απο τα τριαξονικα σας και τα μουστοκουλουρα, θα μπει κανεις χριστιανος να μαθει γιατι καιγονται τα π@π@ρια του, ή γιατι το φιλτροκουτι του μοιαζει με εσωτερικο σακουλας απο σκουπα φιλιπς, ή γιατι το μηχανακι εχει μεινει με 50 ένδειξεις fatal error και δε θα βγαζει ακρη.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Ναι με το 1200 ειμαστε παρεα....σας πετυχα στην εξοδο απο Ιτεα...πηγατε απο Λιδορικι σωστα ;;....σας ειδα κ στη ταβερνα στο Αθανασιο Διακο.....αυτη ειναι η δουλεια μου...εχω "φακελο" για ολους..αναβατες κ μηχανακια...(πλακα κανω απλως μου αρεσει να παρατηρω)...!!!!!
Θα παρατηρούσα και άλλους αλλά
Παρακαλω μη σπαμαρετε στο νημα των 1090 με τις ιστορίες απο τα τριαξονικα σας και τα μουστοκουλουρα, θα μπει κανεις χριστιανος να μαθει γιατι καιγονται τα π@π@ρια του, ή γιατι το φιλτροκουτι του μοιαζει με εσωτερικο σακουλας απο σκουπα φιλιπς, ή γιατι το μηχανακι εχει μεινει με 50 ένδειξεις fatal error και δε θα βγαζει ακρη.
ή γιατί έμεινα από πίσω φρένο ξαφνικά στα στροφιλίκια της Εύβοιας και μου είχε ρουφήξει την τσιμουχα..πάντως Τετάρτη το πήγα στο μάστορα, μην ξεχνιόμαστε..Τρίτη δεν μπορούσα..
 
Top Bottom