KTM 1090-1090R

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
ΚΤΜ και πίσω φρένο, αυτός ο άγνωστος....
Και έλεγα ότι φταίω εγώ που το ζόρισα λιγο, ή κρατούσα το πόδι πάνω άθελα μου..το ρύθμισα λιγο πιο κάτω πάντως και Άλλαξα υγρά αφού είχε περάσει ακινησία 1 χρόνο και ίσως επηρέασε, και στην τελευταία βόλτα ήταν σούπερ!!
Κόρνα δεν έχω ακούσει τι να κάνω..δεν ακούγεται αυτό το πράγμα..ντρέπομαι και να το πατήσω..Να τραβήξω απευθείας από μπαταρια και να βρω 12 volt από το εμπόριο;;
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Και έλεγα ότι φταίω εγώ που το ζόρισα λιγο, ή κρατούσα το πόδι πάνω άθελα μου..το ρύθμισα λιγο πιο κάτω πάντως και Άλλαξα υγρά αφού είχε περάσει ακινησία 1 χρόνο και ίσως επηρέασε, και στην τελευταία βόλτα ήταν σούπερ!!
Κόρνα δεν έχω ακούσει τι να κάνω..δεν ακούγεται αυτό το πράγμα..ντρέπομαι και να το πατήσω..Να τραβήξω απευθείας από μπαταρια και να βρω 12 volt από το εμπόριο;;
Έχει προβλεφθεί και αυτό απ το εργοστάσιο.
Το μοτερ είναι μελετημένο ώστε βάζοντας ένα τελικό να μην χρειάζεσαι κόρνα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κόρνα δεν έχω ακούσει τι να κάνω..δεν ακούγεται αυτό το πράγμα..ντρέπομαι και να το πατήσω..Να τραβήξω απευθείας από μπαταρια και να βρω 12 volt από το εμπόριο;;
Η κορνα ειναι στο can bus, αν βαλεις αλλη εμπορίου απο μπαταρια και να παίρνει με ρελε απο τη γνησια, θα πρεπει να ψάχτεις και με αντιστασεις για να ξεγελασεις το canbus.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Η κορνα ειναι στο can bus, αν βαλεις αλλη εμπορίου απο μπαταρια και να παίρνει με ρελε απο τη γνησια, θα πρεπει να ψάχτεις και με αντιστασεις για να ξεγελασεις το canbus.
Μαλλον παω για εξάτμιση δλδ, δεν μου αρέσουν οι πατέντες στα ηλεκτρονικά..
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ή μπορεις να αφησεις τη μαμα στη θεση της και να συνδεσεις ΚΑΙ ενα ρελε πανω της που τραβαει ελαχιστο ρευμα, ωστε να οπλιζει τη 2η κορνα που θα ερχεται απο μπαταρια.

Αλλα ναι, επειδη μιλαμε για ΚΤΜ, καλυτερα ενα τελικο. Κοιτα προς Leovince , μια χαρα ηχο εχουν και καλη ποιοτητα. Αυτο φοραω.

Αλλιως εαν θες εχω ενα τελικο απο 1290Superduke, κουμπωνει κανονικα πανω απλα θελει πατεντα στο στηριγμα, και απο ηχο...

 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Γιαννάκη σου βρήκα κόρνα!


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
αυτο ακριβώς έψαχνα, θα βάλω και μια κουδούνα από πρόβατο και θα είμαι κομπλέ!,
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ή μπορεις να αφησεις τη μαμα στη θεση της και να συνδεσεις ΚΑΙ ενα ρελε πανω της που τραβαει ελαχιστο ρευμα, ωστε να οπλιζει τη 2η κορνα που θα ερχεται απο μπαταρια.

Αλλα ναι, επειδη μιλαμε για ΚΤΜ, καλυτερα ενα τελικο. Κοιτα προς Leovince , μια χαρα ηχο εχουν και καλη ποιοτητα. Αυτο φοραω.

Αλλιως εαν θες εχω ενα τελικο απο 1290Superduke, κουμπωνει κανονικα πανω απλα θελει πατεντα στο στηριγμα, και απο ηχο...

Αυτά είναι !
Πρααααααααααπ:yup:
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Καλημέρα!!
Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστικών Μαμα μπορώ να βάλω ;
Είναι το μοναδικό που μου λείπει από το gs..
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Καλημερα.
Δεν ξερω εαν υπαρχει η επιλογη στο software, πέρνα μια απο εξουσιοδωτημενο συνεργειο και ζήτα να τσεκαρουν με το διαγνωστικο εαν μπορει να ενεργοποιηθει η επιλογη. Εαν ναι, μπορει να αγορασεις τους αισθητηρες απο ΚΤΜ ή κινεζιες απο ebay.
Το σιγουρο ειναι οτι οι ζαντες θα χρειαστει να μεγαλωσεις τις τρυπες στις βαλβιδες για να χωρεσει ο αισθητηρας, καθως ειναι μικροτερες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στέλνω εγώ.
Ακρίβεια.
Καλή μπαταρία.
Θέλει προστασία από βροχή γιατί το λαστιχένιο κάλυμμα της θύρας φορτισης είναι για τον....
Επίσης η οθόνη δεν είναι super bright με ότι αυτό συνεπάγεται.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Στέλνω εγώ.
Ακρίβεια.
Καλή μπαταρία.
Θέλει προστασία από βροχή γιατί το λαστιχένιο κάλυμμα της θύρας φορτισης είναι για τον....
Επίσης η οθόνη δεν είναι super bright με ότι αυτό συνεπάγεται.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σούπερ φαίνεται..θα το δω όπως φαίνεται αύριο από κοντα! Που το βρίσκω?.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σούπερ φαίνεται..θα το δω όπως φαίνεται αύριο από κοντα! Που το βρίσκω?.
Εbay και aliexpress

TPMS λέγεται και θα στο βγάλει αν το χτυπήσεις έτσι.

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχει εξωτερική οθονιτσα; Στείλε μια φωτο αν γίνεται..
Εγω εχω αυτο, ειναι παλιοτερη εκδοση με καλωδιο για ρευμα. Αν το βγαλεις απο τη βαση για τιμονομπαρα μια χαρα χωραει στο καντραν.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Υπαρχει κι αυτη η λυση ,αν δε θες να κρεμασεις ενα ακομη ασχετο μπλιμπλικι στο μηχανακι.
Προβαλει ενδειξεις απευθειας στο κινητο



έκπτωση 5 € στην πρώτη σου αγορά με τον κωδικό: rrhzpyb

 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το ΤΡ90 παντως δεν πιανει χωρο. (Πανω απο το στροφομετρο, κατω απο το μπαρακι)

Βρε ναι.
Απλά εγώ έβαλα το αποπαν με την λογική να μην μαζεύονται πολλά και χάνεται το μάτι σε αυτά.
 
Top Bottom