KTM 1090-1090R

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ωχχχχ, αλλά νόμιζα εγώ, χλωμιαζει και αυτό..τουλάχιστον υπάρχουν αρκετά 1190s να ψάξω..

Γιαννη, για να σε βοηθησω λιγο...
Εαν πας σε 1190 S, μπορουμε ανετα, με μια αλλαγη της πισω αναρτησης (μικρο κοστος) και με αλλαγη τις ταπες του μπροστινού (50 ευρω) να γινει η αναρτηση ρυθμιζομενη.
Η διαφορα θα ειναι στους τροχους και στην διαδρομη. Ετσι κι αλλιως δεν νομιζω πως θα δεις διαφορα , εκτος αν κανεις αλματα και βγαινει Ο Χαλατσης μεσα σου ας πουμε....

Αυτα απο μενα, και παω να βυθιστω στις σκεψεις μου και στο car γιατι με στοιχιωνει το EXC 350 R..............
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Γιαννη, για να σε βοηθησω λιγο...
Εαν πας σε 1190 S, μπορουμε ανετα, με μια αλλαγη της πισω αναρτησης (μικρο κοστος) και με αλλαγη τις ταπες του μπροστινού (50 ευρω) να γινει η αναρτηση ρυθμιζομενη.
Η διαφορα θα ειναι στους τροχους και στην διαδρομη. Ετσι κι αλλιως δεν νομιζω πως θα δεις διαφορα , εκτος αν κανεις αλματα και βγαινει Ο Χαλατσης μεσα σου ας πουμε....

Αυτα απο μενα, και παω να βυθιστω στις σκεψεις μου και στο car γιατι με στοιχιωνει το EXC 350 R..............
Spam on
#vriketinxaratoumetoexc#
Spam off
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Γιαννη, για να σε βοηθησω λιγο...
Εαν πας σε 1190 S, μπορουμε ανετα, με μια αλλαγη της πισω αναρτησης (μικρο κοστος) και με αλλαγη τις ταπες του μπροστινού (50 ευρω) να γινει η αναρτηση ρυθμιζομενη.
Η διαφορα θα ειναι στους τροχους και στην διαδρομη. Ετσι κι αλλιως δεν νομιζω πως θα δεις διαφορα , εκτος αν κανεις αλματα και βγαινει Ο Χαλατσης μεσα σου ας πουμε....

Αυτα απο μενα, και παω να βυθιστω στις σκεψεις μου και στο car γιατι με στοιχιωνει το EXC 350 R..............
Ευχαριστω πολύ, μου έσωσες ένα boost που χρειαζόμουν για να παω προς το s, μιας και το 1190 r που ειδα χθες σπο Σουηδία δεν με ενθουσίασε..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστω πολύ, μου έσωσες ένα boost που χρειαζόμουν για να παω προς το s, μιας και το 1190 r που ειδα χθες σπο Σουηδία δεν με ενθουσίασε..
Αυτό το 1190R εκ Σουηδίας αρκετούς δεν έχει ενθουσιάσει.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Να ρωτήσω πόσο είναι το budget γιατί χάθηκα λίγο?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ένα τενερέ 700 στον κύριο

+1 :eek:

ειναι γενικα αρκετα περιεργο το ποσο ψηλα μενουν οι τιμες των μεταχειρισμενων πλεον, κατι που σε καμμια περιπτωση δεν ισχυε μερικα χρονια πριν...δεδομενου οτι τα χρηματοδοτικα ειναι τοσο καλα πλεον, ισως ειναι καλυτερο να πας για καινουριο, ειτε με χρηματοδοτηση, αλλιως το Τ7 πλεον ειναι μια πολυ καλη επιλογη
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!
Τελικά η αγορά δεν έγινε για δυο λόγους... αρχικά οικονομικούς κάτι το οποίο με δόσεις το ξερνάγαμε αλλά κυρίως για τον λόγο της καθημερινότητας...
Το νησί είναι 9 χλμ όλο και όλο και τα ταξίδια θα είναι 2 καλά στην Ελλάδα και ένα Ευρώπη δλδ συνολο 30 μέρες ...όλο τον υπόλοιπο χρόνο θα το εχω στους χάλια δρόμους των Παξών...
Καθώς ήμουν Αθηνα εκανα ένα τεστ το Τ7 ...και τελικά ίσως κάνω κάποιες υποχωρήσεις στο θέμα ταξίδι για να ευχαρηστιεμαι πιο πολύ τη μηχανή στο νησί που έχει και Λίγο χώμα και το δουλεύω όλο τον χρόνο λόγο του όγκου του και των λιγότερων ίππων και μικρότερη ροπής ...Οπότε «αναγκάστηκα» πάω προς το Τ7 παρά το γεγονός προ δεν εχω προταιρεωτητα το χώμα αλλά περισσότερο λόγο ότι θα ευχαριστηθώ θεωρητικά περισσότερο...
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας καλή χρονιά , πολλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιοι!!!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!
Τελικά η αγορά δεν έγινε για δυο λόγους... αρχικά οικονομικούς κάτι το οποίο με δόσεις το ξερνάγαμε αλλά κυρίως για τον λόγο της καθημερινότητας...
Το νησί είναι 9 χλμ όλο και όλο και τα ταξίδια θα είναι 2 καλά στην Ελλάδα και ένα Ευρώπη δλδ συνολο 30 μέρες ...όλο τον υπόλοιπο χρόνο θα το εχω στους χάλια δρόμους των Παξών...
Καθώς ήμουν Αθηνα εκανα ένα τεστ το Τ7 ...και τελικά ίσως κάνω κάποιες υποχωρήσεις στο θέμα ταξίδι για να ευχαρηστιεμαι πιο πολύ τη μηχανή στο νησί που έχει και Λίγο χώμα και το δουλεύω όλο τον χρόνο λόγο του όγκου του και των λιγότερων ίππων και μικρότερη ροπής ...Οπότε «αναγκάστηκα» πάω προς το Τ7 παρά το γεγονός προ δεν εχω προταιρεωτητα το χώμα αλλά περισσότερο λόγο ότι θα ευχαριστηθώ θεωρητικά περισσότερο...
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας καλή χρονιά , πολλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιοι!!!
O κινητήρας v του 1090 είναι κάπως αλλεργικός στο μποτιλιάρισμα...έχετε στους Παξούς μποτιλιάρισμα; Γιατί να μην το ευχαριστηθεις το 1090R στο νησί;...είχα περάσει ενα μήνα στους Παξούς...πάρε αυτό που σου κάνει κέφι...ο μόνος περιοριστικός παράγοντας για μάρκες όπως η ktm Ducati BMW στα νησιά είναι η συντήρηση σέρβις αλλά πλέον έχουν μεγάλα διαστήματα συντήρησης όποτε πεταγεσαι μια Πτολεμαΐδα στον Πλακετα και είσαι μια χαρά...δηλαδή μηχανή πας να αγοράσεις...άμα ήταν να πας να πάρεις station wagon θα σου λεγα να πας να πάρεις το πιο άσχημο αλλά μπορείς να χτυπήσεις ΚΤΜαρα και το σκέφτεσαι;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
O κινητήρας v του 1090 είναι κάπως αλλεργικός στο μποτιλιάρισμα...έχετε στους Παξούς μποτιλιάρισμα; Γιατί να μην το ευχαριστηθεις το 1090R στο νησί;...είχα περάσει ενα μήνα στους Παξούς...πάρε αυτό που σου κάνει κέφι...ο μόνος περιοριστικός παράγοντας για μάρκες όπως η ktm Ducati BMW στα νησιά είναι η συντήρηση σέρβις αλλά πλέον έχουν μεγάλα διαστήματα συντήρησης όποτε πεταγεσαι μια Πτολεμαΐδα στον Πλακετα και είσαι μια χαρά...δηλαδή μηχανή πας να αγοράσεις...άμα ήταν να πας να πάρεις station wagon θα σου λεγα να πας να πάρεις το πιο άσχημο αλλά μπορείς να χτυπήσεις ΚΤΜαρα και το σκέφτεσαι;

Πάνω που πάει να καταλήξει ο άνθρωπος ξανά απ' την αρχή. Ρε δεν αφήνετε κανέναν να αγιάσει εδώ μέσα :laugh::laugh::roflmao:
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Χαχαχαχα...εδώ είσαι 1-2-3-4 και πολλά στροφιλίκια πάρα πολλά όμως...και πιστεύω σαν ποιο ελαφρύ και με χαμηλότερη ροπή θα με βολέψουν περισσότερο τα 75 από τα 125 αλόγατα....το Τ7 που το οδήγησα μετά από 10 λεπτά νόμιζα ότι το εχω μήνα....το 1090 το απλό όχι το R που το πήρα κερκυρα ένιωθα ότι δεν μπορούσα να του δώσω ούτε τα μισά από αυτά που έχει να δώσει...τα σέρβις είναι το τελευταίο που σκέφτομαι καθώς θα βγαίνει η μηχανή από το νησι...ίσως με φοβίζουν κατά βάθος λιγότερο τα ελάχιστα ηλεκτρονικά του Τ7....Ξέρω βέβαια ότι το Τ7 δεν θα είναι ταμάμ για τα 100 κιλά μου και το 1,90 υψος ....με τι μηχανή ήσουν στο νησι;;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To T700 με την ράλι σέλα, πιθανώς και με την απλή είναι απίθανα καλό τόσο για το ύψος όσο και για τα κιλά σου. Για την θέση οδήγησης του 1090R επίσης μόνο καλά έχω να πω.
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
To T700 με την ράλι σέλα, πιθανώς και με την απλή είναι απίθανα καλό τόσο για το ύψος όσο και για τα κιλά σου. Για την θέση οδήγησης του 1090R επίσης μόνο καλά έχω να πω.
Το Τ7 το δοκίμασα με ραλλυ πακέτο άκρα και σελλα ...το ύψος με αυτή την σελλα η αλήθεια είναι ταμάμ...και χωρίς ρύθμιση αναρτήσεων να αλλάξω sag και λοιπά...
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Όποτε το μπλέξαμε πάλι...θέμα αξιοπιστίας θεωρητικά δεν υπάρχει καθώς δεν ξέρουμε αν το Τ7 έχει κάποια κουσούρια ακόμα , επίσης και το 1090 δεν έχει βγάλει κάτι σοβαρό ....οπότε γυρνάμε στα ίδια...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παιδιά συγγνώμη, το μοτέρ του mt-07 υπάρχει αρκετά χρόνια δεν έχει ακουστεί το παραμικρό ποτέ από κανέναν. ποια ακριβώς αξιοπιστία είναι αυτή την οποία συζητάμε ότι ίσως και να μην υπάρχει;

Γενικά ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι όντως υπάρξει οποιοδήποτε θέμα ένα καινούργιο μηχανάκι με 2 χρόνια εγγύηση γιατί πρέπει να το θεωρούμε προβληματικό σε σχέση με ένα μεταχειρισμένο έστω με λίγα χιλιόμετρα έστω εξίσου αξιόπιστο το οποίο είναι εκτός εγγύησης;

εκεί δηλαδή που ο άνθρωπος πήρε μία απόφαση και σου λέει πάω να ψωνίσω ξαφνικά προσπαθούμε όλοι να του πούμε ότι όχι αυτό που αποφάσισε είναι λάθος;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τρώγοντας έρχεται η όρεξη...παρε τα 125 άλογα εσύ και θα δεις ότι θα βρεις τρόπο να τα εκμεταλλευτείς...
Δεν ήταν ποτέ πρόβλημα τα πολλά αλογα
 
Top Bottom