KTM 1090-1090R

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Βλέπω πχ αυτό το s KTM 1190 Adventure '14 - 11.999 € - Car.gr
Που είναι ταμάμ με όλα τα κομφόρ και που για να τα φορτώσω αυτά εγώ στο 1090 θέλω συνολο 15.500 στο νερό και ίσως λίγα λέω (χωρίς εξάτμιση) από την άλλη έχουμε τα θεματάκια με τα 1190 που από ότι εχω κατάλαβει τα προσπέρασε το 1090 ζάντες κτλ...
Όσο για το 1090 r δεν θεωρώ ότι δεν θα με καλύψει στο ταξίδι ίσως όχι όσο το 1190 αλλά το θεωρώ ίσως και λόγο βάρους πιο «εύκολο» στα καθημερινά...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Γιατί στρωμένο από το εργοστάσιο;
Γιατι δεν ειμαστε πια στο σωτηριον ετος του 1980 και η τεχνολογια , η μεταλουργια , η κατασκευη με καλυτερες ανοχες εχει προχωρησει... Αρκει πια ενα dyno engine test.

 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Βλέπω πχ αυτό το s KTM 1190 Adventure '14 - 11.999 € - Car.gr
Που είναι ταμάμ με όλα τα κομφόρ και που για να τα φορτώσω αυτά εγώ στο 1090 θέλω συνολο 15.500 στο νερό και ίσως λίγα λέω (χωρίς εξάτμιση) από την άλλη έχουμε τα θεματάκια με τα 1190 που από ότι εχω κατάλαβει τα προσπέρασε το 1090 ζάντες κτλ...
Όσο για το 1090 r δεν θεωρώ ότι δεν θα με καλύψει στο ταξίδι ίσως όχι όσο το 1190 αλλά το θεωρώ ίσως και λόγο βάρους πιο «εύκολο» στα καθημερινά...
Τα λιγότερα κιλά του 1090 οφείλονται στον λιγότερο εξοπλισμό που έχει (απουσία διπλού σταντ, άλλη σχάρα κτλ) επίσης έχει άλλη μονάδα ABS δεν έχει cornering, άλλα φρένα
Οι βελτιωμένες ζάντες μπήκαν και στα 1190 αλλά το 2016 αν θυμάμαι καλά
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
μιά που το πιάσατε με τα κιλά, motomag μετρήσεις από τεστ, 1190 ήταν 235 κιλά και το 1090R ήταν 240,5

Ποιος εισαι ; η Δομη ;
 

jean21

Μέλος
Όνομα
jean philippe
Μοτό
vespa 150
Δεν εχω καμία ιδιαίτερη έγνοια αν θα είναι καινουριο αυτό που με απασχολεί είναι να εξυπηρετεί τις ανάγκες μου για καινουριο θα πήγαινα στο τ 700 αλλά είναι πολύ χώμα όχι ταξίδι και σαμπρέλα ή ακόμα σε πιο οικονομικό μτχ 990 αλλά συζητάμε για άλλη τεχνολογία και συμπεριφορά ... τώρα ταιγκερ και gs 800 θεωρώ ότι είναι πιο χαμηλά όχι μόνο σε ίππους αλλά και αναρτήσεις κτλ( πέρα από τις ζάντες του 800 που οι μισοί τις έχουν αλλάξει) για αυτό εχω στραφεί στα πορτοκάλια διότι έχουν το σύνολο εξ αρχής...μεταξύ μας εγώ για 990 ξεκίνησα αλλά δεν βρήκα κάτι από 09 (έβγαιναν ψηλα σε τιμή)και μετά είπα για το βήμα παραπάνω..
Όποτε για μεγαλύτερη χρήση σε δρόμο 1190;;βέβαια 16 και μετά είναι ελάχιστα και τα παλιότερα βρίσκονται με πιο πολλά έξτρα..
Και 1090 πιο χωμάτινο και χωρίς παιδικές ασθένειες του 1190
συγνώμη για το σπόιλερ...!!
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Οι παιδικές ασθένειες του 1190 τις έχουν πληρώσει οι προηγούμενοι κάτοχοι,οπότε μην φοβάσαι τπτ!!!

Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Στο 1090 s ή στο 1190 s έχει δοκιμάσει κανεις να του βάλει χωμάτινα και και να το πάει χωμα; Θέλω το 1090 r αλλά κανείς δεν το πουλάει, όποτε καλόβλέπω το s..θα μπει όμως χωμα;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στο 1090 s ή στο 1190 s έχει δοκιμάσει κανεις να του βάλει χωμάτινα και και να το πάει χωμα; Θέλω το 1090 r αλλά κανείς δεν το πουλάει, όποτε καλόβλέπω το s..θα μπει όμως χωμα;
Το 1190S το είχε ο Αλέξανδρος achalatsis και το έβαζε στο χώμα.
Πήρε όμως την πίσω ανάρτηση στο χέρι, και την αντικατεστησε με αυτήν του 1190R.
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Μπαινει κανονικά και μάλιστα με αξιωσεις.
Γνωσεις για το τι κανεις χρειαζεται και αποφασιστικότητα
Ναι δεν είναι 1090r αλλά θα πάει όπου και αυτό και μάλιστα πολύ καλύτερα από αλλά της ίδιας κατηγορίας
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Γιατί δεν πρόλαβα το δικο σου!!
Υπάρχουν λιγα στο car αλλά τα 13500 δεν τα φτάνω, κάποια είναι από εξωτερικό που Λεω να το αποφύγω, ένα από Χαλκίδα σκέφτομαι αλλά με λίγα λιγότερα χρήματα έχω βρει ένα 1090 s σαν καινούργιο τριβαλιτσο και πολλά αξεσουάρ..για αυτό ρωτάω αν με το s θα μπορώ να μπω χωμα..με το gs ας πούμε που είχα έμπαινα σούπερ..θα ηθελα τωρα να μπαίνω ακομα πιο άνετα..
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μπορεις.
Και λυση για τις αναρτησεις , δηλαδη να βγουν τα ηλεκτρονικα υπαρχει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στο 1090 s ή στο 1190 s έχει δοκιμάσει κανεις να του βάλει χωμάτινα και και να το πάει χωμα; Θέλω το 1090 r αλλά κανείς δεν το πουλάει, όποτε καλόβλέπω το s..θα μπει όμως χωμα;
μετά απορώ αν μας παρακολουθούν από την γκουγκ (sic) και τι διαβάζουμε στο ίντερνετΣ, δες τι είχα προτεινόμενο...

 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Το 1190S το είχε ο Αλέξανδρος achalatsis και το έβαζε στο χώμα.
Πήρε όμως την πίσω ανάρτηση στο χέρι, και την αντικατεστησε με αυτήν του 1190R.
Περίπου.. Η αντικατάσταση ήταν έτσι κι αλλιώς στο πρόγραμμα γιατί δεν με κάλυπτε.
Το "πήρα στο χέρι" ήταν ότι ξέρασε τα λάδια, όπως μπορεί να συμβεί με όλες τις αναρτήσεις.
Έγινε ένα τυπικό σέρβις (δεν έσπασε κάτι κλπ) και πουλήθηκε κανονικά μαζί με το μηχανάκι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
τι κάγκελα είπες ειναι αυτά τα πάνω?
Δεν ειναι το δικο μου αυτο, ανταλλακτικα εχω βαλει στο σαλονι, μηχανακι δεν τολμαω...

Παρ'όλα αυτα φοραει τα ιδια που εχω κι εγω, απο Outback Motortek
 
Top Bottom