KTM 1190 / KTM 1190R / KTM 1290

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Επειδη ερχοταν απο το εργοστασιο με TKC80, που εχουν δεικτη ταχυτητας μεχρι 160, ηταν η επισημη εξηγηση. Απο την ΚΤΜ οταν το ειχα παρει μου ειχαν πει οτι μπορουσαν να το βαλουν στο διαγνωστικο και να αφαιρεσουν τον κοφτη , με χρεωση φυσικα.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Διότι παράγεται κ παραδίδεται με τακουνάτα ελαστικά ,τα οποία έχουν χαμηλότερο δείκτη ταχύτητας.

Ναι ,απενεργοποιείται ,μέσω διαγνωστικού.
Ευχαριστώ πολύ,
πάντως σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε θα έχει στα 170 max, την Τετάρτη συνεργείο λοιπόν!!
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Επειδη ερχοταν απο το εργοστασιο με TKC80, που εχουν δεικτη ταχυτητας μεχρι 160, ηταν η επισημη εξηγηση. Απο την ΚΤΜ οταν το ειχα παρει μου ειχαν πει οτι μπορουσαν να το βαλουν στο διαγνωστικο και να αφαιρεσουν τον κοφτη , με χρεωση φυσικα.
Χρέωση τύπου 10 ευρώ ή σα να λέμε ενεργοποίηση quick shifter (πατώ ένα yes στο διαγνωστικό) 200 ευρώ;;
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χρέωση τύπου 10 ευρώ ή σα να λέμε ενεργοποίηση quick shifter (πατώ ένα yes στο διαγνωστικό) 200 ευρώ;;
Κατι για 500αρικο μου ειχαν πει το μακρυνο 2017...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κατι για 500αρικο μου ειχαν πει το μακρυνο 2017...
Αυτό θυμάμαι και εγώ στο advrider, όπου έγραψε κάποιος ότι ζητούν υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη σχετικά με το θέμα ταχύτητας. Μπορεί να ίσχυε στην Αμερική που αγαπούν τις αγωγές μόνο.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Νομιζω οτι περνανε στον εγκεφαλο ολοκληρο το προγραμμα του στρηταδικου 1090 και απλα ξεκλειδωνουν μετα το offroad. Παιρνει καποιες εργατοωρες.

Αποψη μου, με τη γεωμετρια του 1090R, τις διαδρομες των αναρτησεων, το συνδυασμο 21/18 κτλ δεν θα ηθελα να παω πανω απο 200 φορτωμενος στην εθνικη ουτως ή αλλως.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Νομιζω οτι περνανε στον εγκεφαλο ολοκληρο το προγραμμα του στρηταδικου 1090 και απλα ξεκλειδωνουν μετα το offroad. Παιρνει καποιες εργατοωρες.

Αποψη μου, με τη γεωμετρια του 1090R, τις διαδρομες των αναρτησεων, το συνδυασμο 21/18 κτλ δεν θα ηθελα να παω πανω απο 200 φορτωμενος στην εθνικη ουτως ή αλλως.
Καλά και γώ ταξιδεύω με 140-150 και πάντα μονος, αλλά θα Ήθελα αν εχω την δυνατότητα να πάω και με 230 αμα μου την βιδώσει.
εντωνεταξυ ακούω κάτι τιμές τέτοιες όπως στο 790 που ήθελαν 250 ευρώ για να ενεργοποιήσουν απλά τον ρυθμιστή ταχύτητας ταξιδιού, χωρίς το hardware και μου φαίνεται πολύ εκμετάλλευση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είχαν δει πως χόρευε το 1190 σε αυτές τις ταχύτητες και έβαλαν όριο
Και καλά έκαναν.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Είχαν δει πως χόρευε το 1190 σε αυτές τις ταχύτητες και έβαλαν όριο
Και καλά έκαναν.
To ιδιο ακριβως πλαισιο και γενικο στησιμο ειχαν και τα 1290 2017-2020 και δεν ειχαν κανενα κοφτη , και δεν ειχαν 230 τελικη σαν το 1090 αλλα 270...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
To ιδιο ακριβως πλαισιο και γενικο στησιμο ειχαν και τα 1290 2017-2020 και δεν ειχαν κανενα κοφτη , και δεν ειχαν 230 τελικη σαν το 1090 αλλα 270...
Μήπως η αιτία δεν ήταν το πλαίσιο?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To ιδιο ακριβως πλαισιο και γενικο στησιμο ειχαν και τα 1290 2017-2020 και δεν ειχαν κανενα κοφτη , και δεν ειχαν 230 τελικη σαν το 1090 αλλα 270...
Δεν είχαν στην αρχή. Μετά είχαν και εξαγριωμένοι οι κάτοχοι που πήραν αναβάθμιση και κόψιμο δύναμης και τελικής ούρλιαζαν στο advrider.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Δεν είχαν στην αρχή. Μετά είχαν και εξαγριωμένοι οι κάτοχοι που πήραν αναβάθμιση και κόψιμο δύναμης και τελικής ούρλιαζαν στο advrider.
Ισχύει...τυχεροί όσοι δεν πάτησαν σε αντιπροσωπεία, όπως εγώ, και δεν πήραμε τα updates...και στο 1290 15-16 από ότι ξέρω έβαλαν κόφτη με update κάποια στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Καλο θα ηταν να ρωτησετε και εκτος αντιπροσωπιας, οποιοσδηποτε με ενα universal προγραμματιστικο θεωρητικα θα μπορεσει να κανει την αλλαγη στον χαρτη.
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Τα καινούργια δε ρυθμιζουν με tune ecu οπως τα 990? Ποια διαφορά έχουν;
 
Top Bottom