KTM 1190 / KTM 1190R / KTM 1290

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τι ακριβώς βλέπουμε?
Τον Λεωνίδα, καινούργια αγάπη!!!
:)
Δίπλα στην θάλασσα.
Απέναντι το Λουτράκι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τον Λεωνίδα, καινούργια αγάπη!!!
:)
Δίπλα στην θάλασσα.
Απέναντι το Λουτράκι
Μιλάς με γρίφους γέροντα....δεν φταις εσύ βέβαια, αλλά η παλιοσκατεμ που τα κάνει όλα ίδια
Μολογα μαρή τι ακριβώς εγινε
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αφου το βλεπεις...παχυνε, πηρε 200 κυβικα αλλα παρεμεινε R. Πολυ ομορφο Θαναση, καλοταξιδο :friendship:
Το βαφτισες κιολας?
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μιλάς με γρίφους γέροντα....δεν φταις εσύ βέβαια, αλλά η παλιοσκατεμ που τα κάνει όλα ίδια
Μολογα μαρή τι ακριβώς εγινε
Μου πήραν από τα χέρια το 1090 και επειδή πέρασα τα 50 θέλω υπερβολές!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν ξέρω τι γίνεται εδώ στην Κόρινθο!
Το άφησα στην θάλασσα και πρήστηκε :inlove:
Έχεις πορτοκαλί καρδιά ρε αλάνι γι'αυτό σε λατρεύω, καλοτάξιδοι και αγρατζούνιστοι να είσαστε!

Ο άλλος από πάνω ο onroad είπε 9 μήνες...
Α ρε Κωστάκη...φτωχό μου παιδί...
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Μου πήραν από τα χέρια το 1090 και επειδή πέρασα τα 50 θέλω υπερβολές!
Δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα

Καλορίζικο Θανάση, καλά χιλιόμετρα να έχεις!!

Μην αγχώνεσαι πάντως, το 1090 δεν έχει πρηστεί!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Χάθηκες Πάνο! Εξαφανίστηκες:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν ξέρω τι γίνεται εδώ στην Κόρινθο!
Το άφησα στην θάλασσα και πρήστηκε :inlove:
Είσαι μεγάλη μουχρίτσα...
Μα να μην περάσεις από τις αγγελίες να τρολάρουμε λιγάκι...?
Τέλος πάντων αφού είσαι καλό παιδί σε συγχωρώ... :p
Καλοτάξιδοι Θανασάκη...!:inlove:
 

makis-rr

Μέλος
Όνομα
μακης
Μοτό
ktm adventure 1190 r
καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα. ειμαι εδω και 6 μηνες πανευτυχης κατοχος ενος adventure 1190r και θα ηθελα τα φωτα σας.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μηχανη με μοναδικο προβλημα οτι ειμαι 176cm και οταν ειμαι στατικος ζορίζομαι λιγο στο ανεβα κατεβα και στο μπρος πισω. προς στιγμην εχω την ενιαια σελα που φορουσε και μπορω να πω οτι μεχρι 500χλμ σε μια μερα δικαβαλος δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα. παρολα αυτα σκεφτομαι να βαλω τις διπλες powerparts για ταξιδι γιατι διαβαζω οτι ειναι πολυ πιο ανετες και ρυθμιζουν σε θεση. μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι υψος σελας θα εχω με εκεινες στην κατωτερη θεση? και αν με τις απλες διπλες καταφερω να χαμηλωσω και αλλο το υψος σελας?
ευχαριστω εκ των προτέρων
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Νομίζω πως είναι 2εκ ψηλότερες από τις "μαμίσιες". Σίγουρα θα σε ζορίσει παραπάνω δηλαδή, εκτός κι αν η μαμίσια του R είναι ψηλότερη από αυτές του S.
Η ρύθμιση στο ύψος γίνεται και με την απλή (δυο κομματιών βέβαια) σέλα, ουσιαστικά κουμπώνει σε 2 διαφορετικές εσοχές της μοτοσυκλέτας και έτσι κάθεται χαμηλά ή ψηλά.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα. ειμαι εδω και 6 μηνες πανευτυχης κατοχος ενος adventure 1190r και θα ηθελα τα φωτα σας.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μηχανη με μοναδικο προβλημα οτι ειμαι 176cm και οταν ειμαι στατικος ζορίζομαι λιγο στο ανεβα κατεβα και στο μπρος πισω. προς στιγμην εχω την ενιαια σελα που φορουσε και μπορω να πω οτι μεχρι 500χλμ σε μια μερα δικαβαλος δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα. παρολα αυτα σκεφτομαι να βαλω τις διπλες powerparts για ταξιδι γιατι διαβαζω οτι ειναι πολυ πιο ανετες και ρυθμιζουν σε θεση. μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι υψος σελας θα εχω με εκεινες στην κατωτερη θεση? και αν με τις απλες διπλες καταφερω να χαμηλωσω και αλλο το υψος σελας?
ευχαριστω εκ των προτέρων
η πιο κοντές σέλες είναι του S οι powerparts είναι ψηλές αν είναι να αλλάξεις την μαμά μόνο για το ύψος δεν αξίζει. Αν είναι για την άνεση ίσως αξίζει!!!
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα. ειμαι εδω και 6 μηνες πανευτυχης κατοχος ενος adventure 1190r και θα ηθελα τα φωτα σας.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μηχανη με μοναδικο προβλημα οτι ειμαι 176cm και οταν ειμαι στατικος ζορίζομαι λιγο στο ανεβα κατεβα και στο μπρος πισω. προς στιγμην εχω την ενιαια σελα που φορουσε και μπορω να πω οτι μεχρι 500χλμ σε μια μερα δικαβαλος δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα. παρολα αυτα σκεφτομαι να βαλω τις διπλες powerparts για ταξιδι γιατι διαβαζω οτι ειναι πολυ πιο ανετες και ρυθμιζουν σε θεση. μπορει καποιος να μου πει αν ξερει τι υψος σελας θα εχω με εκεινες στην κατωτερη θεση? και αν με τις απλες διπλες καταφερω να χαμηλωσω και αλλο το υψος σελας?
ευχαριστω εκ των προτέρων
Αν εισαι Αθήνα και θες να δοκιμάσεις την μαμα του S πες μου, τις έχω στην κούτα.

Εγω εχω βαλει την Powerparts που ειναι 20mm πιο ψηλή απο την μαμα.
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge

makis-rr

Μέλος
Όνομα
μακης
Μοτό
ktm adventure 1190 r
η πιο κοντές σέλες είναι του S οι powerparts είναι ψηλές αν είναι να αλλάξεις την μαμά μόνο για το ύψος δεν αξίζει. Αν είναι για την άνεση ίσως αξίζει!!!
Εγώ έχω την ενιαία μαμά του r. Αν οι απλές του s είναι πιο άνετες και λίγο πιο χαμηλές θα μου ήταν ιδανικές. Απλά απότι έχω διαβάσει για τις powerparts ergo όλοι λένε ότι είναι απίστευτες σε άνεση και με βάλανε σε δίλημμα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω τις ergo στο 1290 και είναι όντως σέλες που μπορείς να είσαι όλη μέρα πάνω τους. Έχω κάνει και 1000 km σε μια μέρα και δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τη σέλα. Αξίζει η αγορά τους.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Εγώ έχω την ενιαία μαμά του r. Αν οι απλές του s είναι πιο άνετες και λίγο πιο χαμηλές θα μου ήταν ιδανικές. Απλά απότι έχω διαβάσει για τις powerparts ergo όλοι λένε ότι είναι απίστευτες σε άνεση και με βάλανε σε δίλημμα...
Έτσι είμαι και εγώ τις ειχα δοκιμάσει κιόλας από τον αδερφό μου και είναι αρκετά άνετες! Αλλά να ξέρεις είναι σε ύψος ψηλότερες από του s σίγουρα δεν ξέρουν από το R

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Top Bottom