KTM 1290 super adv ...2021

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οχι, 21/18 ειναι. απλα φοραει λαστιχα μεγαλου προφιλ με γρηγορη καρινα ή κατι τετοιο και δειχνουν πιο μικροι οι τροχοι.

Οι ζαντες ειναι πλεον Alpina tubeless...
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν είναι το αλουμινάκι στο ψυγείο, "BMW GS/Ducati MS tribute" με ίδιο σχήμα με αυτό του GS. Το οποίο δεν μου χαλάει καθόλου την όψη της μοτοσικλέτας φυσικά, είναι άχρηστα ηλίθια κίνηση εκ μέρους στούντιο Κίσκα. Εκτός αν έχουν τόσο πολύ χιούμορ και είναι σχεδιαστική τρολιά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν είναι το αλουμινάκι στο ψυγείο, "BMW GS/Ducati MS tribute" με ίδιο σχήμα με αυτό του GS. Το οποίο δεν μου χαλάει καθόλου την όψη της μοτοσικλέτας φυσικά, είναι άχρηστα ηλίθια κίνηση εκ μέρους στούντιο Κίσκα. Εκτός αν έχουν τόσο πολύ χιούμορ και είναι σχεδιαστική τρολιά.
Ρε συ η εκτροπη του ψυγειου ειναι, εμ γκρινιαζατε τοσα χρονια οτι σας καιει τη γουρουνοτριχα στα ποδια εμ παλι γκρινιαζετε που το λυσανε το θεμα, τισαστεσειςωρε
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ώπα μισό λεπτό περιπτερά. Οι γκρίνιες έλεγαν ότι τους καίει τα @@ και το κοτομπουτάκι KFC η πίσω εξάτμιση των 1Χ90 για τα ψυγεία δεν θυμάμαι να έχει γραφτεί τόσο έντονα κάτι.
Και καλά έκαναν και την έφτιαξαν, το υλικό και το σχήμα είναι "κάπως". Αλουμινάκι σε σχήμα C είναι το νέο ρύγχος στα ADV μηχανάκια;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Κακο στο χωμα δεν θα ειναι, του φουστη, κτμ ειναι, αλλα ειναι τοσο ασχημο που δεν εχει σημασια.
Το χαμηλο 1290, αυτο μαλιστα. Τα 1x90 χασαν εντελως οπτικα τον χωματινο χαρακτηρα.

Με το κακο στο χωμα, εννοω χειροτερο απο το προηγουμενο μοντελο, ειδικα σε πιο τεχνικη οδηγηση οπως λασπες και αμμο και κακοτεχνιες που ο μπροστινος τροχος θα πρεπει να ειναι στον αερα. Σε απλη διελευση απο χωμα δεν θα εχει καποια διαφορα. Χωρις βεβαια να σημαινει πως το οτι θυσιασαν κατι απο τις εκτος δρομου δυνατοτητες για να κερδισουν στην ασφαλτο ειναι κακη ιδεα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πάντως, έχει πάρει (πάλι) φωτιά η κατηγορία.
Multi V4, Σουπερ ντούπερ 1290, να σου το Harley (άκουσον, άκουσον, η λέξη Χάρλευ μαζί με όλα τα άλλα τούμπανα), θα βγει και το νέο Explorer της Triumph (που αν κρίνω από το Speed Triple, θα είναι πραγματική αναβάθμιση), δεν θα ξέρω τι μηχανάκι να επιλέξω...




....για την φανταστική μου αγορά :ha
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ώπα μισό λεπτό περιπτερά. Οι γκρίνιες έλεγαν ότι τους καίει τα @@ και το κοτομπουτάκι KFC η πίσω εξάτμιση των 1Χ90 για τα ψυγεία δεν θυμάμαι να έχει γραφτεί τόσο έντονα κάτι.
Και καλά έκαναν και την έφτιαξαν, το υλικό και το σχήμα είναι "κάπως". Αλουμινάκι σε σχήμα C είναι το νέο ρύγχος στα ADV μηχανάκια;
Δεν ξερω σε ποιους λελους εκαιγε @@ ή μπορει τα δικα μου να ειναι πυραντοχα, εμενα στη γαμπα με ενοχλουσε το καλοκαιρι σε κινηση στοπ εντ γκο, για τον ιδιο λογο που με ενοχλουσε και το ΤΑ600 και για τον ιδιο λογο που δεν με ενοχλουσε καθολου το βουστρομ = απουσια ροης αερα πανω απο τον πισω λαιμο εξατμισης , τους κυλινδρους κτλ. Το σκεπτικο για τη διαιρεση των ψυγειων ηταν αυτο, η καλυτερη ροη αερα απο μπροστα εως πισω στο μοτερ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζω ρόλο έπαιξε και το ότι ήθελαν να μεταφέρουν βάρος μπρος, άρα έπρεπε να γίνει χώρος και να φύγει το ψυγείο από την μέση. Όπως και να 'χει, το αποτέλεσμα είναι σούπερ οπτικά (ανώμαλο εξωγήινο μυγάκι αλλά σούπερ), οι υποσχέσεις είναι καλές για τα μηχανικά και αν ζούσαμε σε πραγματική χώρα θα είχα κλείσει ένα σήμερα το πρωί.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Συμφωνώ με τον σύντροφό που έγραψε ότι βαραντεριζει .....
Κατά τα άλλα δεν μου λέει τίποτα
Έχω βαρεθεί πλέον με την.κατεμ κάθε χρόνο ένα μοντέλο άλλο αλλά το ίδιο
(Προσωπική γνώμη εκφράζω και σεβομαι όλες τις διαφορετικές γνώμες )
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βρε αγόρι μισό γιατί... θα μας τρελάνετε εσείς οι προπελάτοι. Το 1290R (και S) πότε παρουσιάστηκε και έμεινε χωρίς αλλαγές ως σήμερα; To 2017. Tέσσερα χρόνια.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βρε αγόρι μισό γιατί... θα μας τρελάνετε εσείς οι προπελάτοι. Το 1290R (και S) πότε παρουσιάστηκε και έμεινε χωρίς αλλαγές ως σήμερα; To 2017. Tέσσερα χρόνια.
Γλυκό μου παιδί ( αυτό είναι παρενόχληση.....)
Ο χρόνος είναι κάτι υποκειμενικό ....
Και δεν είμαι προπελατος είμαι λαλαλα
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Συμφωνώ με τον σύντροφό που έγραψε ότι βαραντεριζει .....
Κατά τα άλλα δεν μου λέει τίποτα
Έχω βαρεθεί πλέον με την.κατεμ κάθε χρόνο ένα μοντέλο άλλο αλλά το ίδιο
(Προσωπική γνώμη εκφράζω και σεβομαι όλες τις διαφορετικές γνώμες )
Γιατί η ducati πάει πισω;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βρε αγόρι μισό γιατί... θα μας τρελάνετε εσείς οι προπελάτοι. Το 1290R (και S) πότε παρουσιάστηκε και έμεινε χωρίς αλλαγές ως σήμερα; To 2017. Tέσσερα χρόνια.
Εσυ, το πας λάου λάου, να αρχιζει να μαζευει υπογραφες για να διωξει και εσενα!!!!! :laugh:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εσυ, το πας λάου λάου, να αρχιζει να μαζευει υπογραφες για να διωξει και εσενα!!!!! :laugh:
Τώρα που το λες .......
Δεν είναι κακή ιδέα ....
Το θέμα είναι ότι έχει ένα τρόπο που τα γράφει και τα λέει ο οποίος είναι πολύ ενδιαφέρον και αλλιωτικος κατεμε
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω βαρεθεί πλέον με την.κατεμ κάθε χρόνο ένα μοντέλο άλλο αλλά το ίδιο
(Προσωπική γνώμη εκφράζω και σεβομαι όλες τις διαφορετικές γνώμες )
Nαι μωρε

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
GS 2004:

Nαι μωρε

Δνε θέλω να ανακατεύουμε την προπελα σε όλες τις κουβέντες, αλλά 8 ολόκληρα χρόνια κράτησε το 1200... Το καλό.
7 ολόκληρα χρόνια το 1200 το lc
Έχει καμμια σχέση με τους Αυστριακούς, που έκοψαν 1190,1050 με συνοπτικές???
Ειναι μειονέκτημα Κωστή, για όποιον σκέφτεται την μεταπώληση και όχι μονο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμ εμ εμ σόρι σόρι σόρι

8 χρόνια με πόσα φέισλιφτ ενδιάμεσα; Κάθε διετία είπες; Το 1200 το καλό ξεκίνησε με σέρβο, μετά έφυγε το σέρβο, μετά άλλαξαν τα πλαστικά και μετά άλλαξαν οι κεφαλές αλλά ΟΚ, το μηχανάκι είναι ίδιο. Το LC μήπως επίσης κάθε διετία κάτι αλλάζει; Α, ναι, έτσι είναι. Λίγη τσίπα δεν έχετε πιά, βαυαρικά φάνμποιζ.
 
Top Bottom