KTM 1290 super adv R...2017

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
αυτες οι σκεψεις με βασανιζουν συχνα! προσπαθω να σκεφτομαι σοφοτερα , και με βαση το δευτερο θελω ενα κλασσικο (για να ακουω πιστονιες)
και να καλυψω το θεμα μοτοσυκλετα........

Κάτι τέτοιο δηλαδή :

 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
εισαι πολυ μερακλης! και εισαι μεσα στο μυαλο μου! εχω αδυναμια στον μποξερ κινητηρα (μιας και ειχα bmw)

αλλα δεν θελω να αποχωριστω το 990 με τιποτα! ειναι ενα καρτ με endoyro μαζι !

εψαχνα λοιπον για ducati και βρισκω πολυ φθηνα αλλα με θεματα σοβαρα . και επειδη ξερω οτι οι ιταλοι δεν εχουν μπεσα
και ανταλλακτικα , και λογω μποξεροερωτα ψαχνω ! αν κατσει καλως!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με αρέσουν οι φιλοσοφικές σας ανυσηχίες:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γιατί βγάζουν 160 αλόγατα? Ποιος τα θέλει...?:D:D:D:D

Τα βγαζουν γιατί μπορούνε ρεεεεε:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Και τα θέλει όποιος μπορεί να τα κάνει καλά, να τα ταΐσει και να τα αγοράσει (με όποια σειρά θέλετε...)

Τι θέμε δηλαδής?

Να υπήρχαν μόνο 600αρια???? (η χρυσή τομή/τα κάνω όλα και συμφέρω?)


ΥΓ: Και μην αρχίσει η κολοκυθιά...."και τα 250 μια χαρά είναι, όοοοοχι! τα 800 είναι καλά , όοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι! τα 1000 μας έφταναν.....:D:D:D)
Καταλαβαίνετε τι λέω ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με αρέσουν οι φιλοσοφικές σας ανυσηχίες:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γιατί βγάζουν 160 αλόγατα? Ποιος τα θέλει...?:D:D:D:D

Τα βγαζουν γιατί μπορούνε ρεεεεε:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Και τα θέλει όποιος μπορεί να τα κάνει καλά, να τα ταΐσει και να τα αγοράσει (με όποια σειρά θέλετε...)

Τι θέμε δηλαδής?

Να υπήρχαν μόνο 600αρια???? (η χρυσή τομή/τα κάνω όλα και συμφέρω?)


ΥΓ: Και μην αρχίσει η κολοκυθιά...."και τα 250 μια χαρά είναι, όοοοοχι! τα 800 είναι καλά , όοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι! τα 1000 μας έφταναν.....:D:D:D)
Καταλαβαίνετε τι λέω ;)
και ελεγα ποτε θα πεταχτεις !!!!!
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Σχετικα με τα αλογα θα πω το εξης.Τελικα ειναι τι θελεις να κανεις και πως..Γυρισα απο ενα τελειο ταξιδη για 10 ημερες Ιταλια και 2500 χιλιαδες χλμ ημουν δικαβαλος με γυναικα και φορτωμενος με 2 βαλιτσες τανκ βνκ και 2 πλαινες .Σε τετοιες συνθηκες το μονο που θελεις ειναι ανεση!!Με τη gel τη σελα ολα τελεια ,ταξιδευαμε με 130-155 χωρις κουνηματα και χωρις κανενα προβλημα γενικα!!Αυτο που καταλαβα ειναι πως αν κανεις τετοια ταξιδια τα 150 -160 αλογα δεν σου χρειαζονται πουθενα.( Ελα ομως που ειμαστε και λιγο γκα@@@@ζοι ) Παντως εχω μπει σε σκεψεις!!!!!!!:thinking::thinking:
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Σχετικα με τα αλογα θα πω το εξης.Τελικα ειναι τι θελεις να κανεις και πως..Γυρισα απο ενα τελειο ταξιδη για 10 ημερες Ιταλια και 2500 χιλιαδες χλμ ημουν δικαβαλος με γυναικα και φορτωμενος με 2 βαλιτσες τανκ βνκ και 2 πλαινες .Σε τετοιες συνθηκες το μονο που θελεις ειναι ανεση!!Με τη gel τη σελα ολα τελεια ,ταξιδευαμε με 130-155 χωρις κουνηματα και χωρις κανενα προβλημα γενικα!!Αυτο που καταλαβα ειναι πως αν κανεις τετοια ταξιδια τα 150 -160 αλογα δεν σου χρειαζονται πουθενα.( Ελα ομως που ειμαστε και λιγο γκα@@@@ζοι ) Παντως εχω μπει σε σκεψεις!!!!!!!:thinking::thinking:
Ρε καπτεν τι ειπες τώρα;
Το έφερες με εισαγωγή ξεκινας "σχετικά με τα άλογα κλπ", φορτίο χιλιόμετρα τετραβαλιτσα κλπ και λεω θα μας πει για ανηφόρες και δρομαρους που ήθελαν άλογα, ή ότι τα 150 άλογα σε ξελάσπωσαν και μου λες δε σου χρειάστηκαν πουθενά....
Πλάκα μας κανεις;;;;;;
Γιατί δεν πήγαινες με κανένα τιμάξ λοιπόν, που είναι και άνετο για το κωλαρακι σου;

ΥΓ με τέτοιες μπονατσες έπρεπε να ειμαστε άλλου εμείς αλλά...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στους περισσοτερους αναβατες που προσωπικα γνωριζω υπαρχει η πεποιθηση οτι το γκαζι συνηθιζεται και παντα ζητας το κατι παραπανω.
 

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Εχθές κάνοντας σέρβις έμαθα από τον μάστορα μου ότι στο 1290r η ktm έβαλε κόφτη στα 200 .Για να ανοίξει πληρώνεις 250€ και υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι υπεύθυνος εσύ!!





Στάλθηκε από το Hisense C30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εχθές κάνοντας σέρβις έμαθα από τον μάστορα μου ότι στο 1290r η ktm έβαλε κόφτη στα 200 .Για να ανοίξει πληρώνεις 250€ και υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι υπεύθυνος εσύ!!
Αυτό το διάβασα και σε ξένο φόρουμ, βέβαια εκεί έγραψαν ότι αφορά τα μοντέλα 2018, αν πωλούνται με χωμάτινα λάστιχα και όχι με "ασφάλτινα" και ότι βγαίνει απλά ζητώντας το, χωρίς συμβόλαια και χρέωση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Iσχυει και εδω απο περσυ, και για τα 1090R και για τα 1290R, που ερχονται απο εργοστασιο με TKC80, με οριο μεγιστης ταχυτητας 190. Κι εμενα για 250ευρω και υπευθυνη δηλωση μου ειπαν για το 1090.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Iσχυει και εδω απο περσυ, και για τα 1090R και για τα 1290R, που ερχονται απο εργοστασιο με TKC80, με οριο μεγιστης ταχυτητας 190. Κι εμενα για 250ευρω και υπευθυνη δηλωση μου ειπαν για το 1090.
Να σας πω την αλήθεια πολύ λογικό μου ακούγεται και σωστά έπραξαν εφόσον βγαίνει από το εργοστάσιο με χωμάτινα λάστιχα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε παίδες, εγώ μπορεί να θέλω να έχω 2 σετ ζάντες και να πηγαίνω και ταξίδια, γιατί να πρέπει να χρεωθώ έξτρα για πράγματα αυτονόητα? Το μηχανάκι δεν είναι αυστηρά χωμάτινο.....ούτε enduro θεωρείται ούτε motocross.....on-off είναι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρε παίδες, εγώ μπορεί να θέλω να έχω 2 σετ ζάντες και να πηγαίνω και ταξίδια, γιατί να πρέπει να χρεωθώ έξτρα για πράγματα αυτονόητα? Το μηχανάκι δεν είναι αυστηρά χωμάτινο.....ούτε enduro θεωρείται ούτε motocross.....on-off είναι.
Σωστο κι αυτο, αλλα γενικα μηχανακια με τετοια δυναμη, μεγαλες διαδρομες αναρτησεων και 90/90-21 λαστιχο μπροστα ειναι επιρρεπη στην ασταθεια, ποσο μαλλον και με τακουνατα λαστιχα με δεικτη Τ. Αν σκεφτεις οτι υπαρχει και η Autobahn και ειχαν γινει κανα δυο ατυχηματα με 1190... θελουν να εχουν τον πωπουδακο τους καλυμμενο. Δεν τους αδικω. Παντως κι εμενα με χαλανε τα 250ευρω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σωστο κι αυτο, αλλα γενικα μηχανακια με τετοια δυναμη, μεγαλες διαδρομες αναρτησεων και 90/90-21 λαστιχο μπροστα ειναι επιρρεπη στην ασταθεια, ποσο μαλλον και με τακουνατα λαστιχα με δεικτη Τ. Αν σκεφτεις οτι υπαρχει και η Autobahn και ειχαν γινει κανα δυο ατυχηματα με 1190... θελουν να εχουν τον πωπουδακο τους καλυμμενο. Δεν τους αδικω. Παντως κι εμενα με χαλανε τα 250ευρω.
Οκ, βάλε κοφτη στα 190.
Μη μου ζητάς όμως έξτρα χρήματα για να τον βγάλεις.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Οκ, βάλε κοφτη στα 190.
Μη μου ζητάς όμως έξτρα χρήματα για να τον βγάλεις.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιατί το πήραμε τώρα εμείς, το έχουμε στο γκαράζ μας και μας χαλάνε τα 250 ευρώ. Χαχα
 
Top Bottom