KTM 390 adv για καθημερινή χρήση

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Κάνει?
Ή οι Ινδοί τα έχουν κάνει σκ.... και τα είμαστε κάθε Τρίτη και Τετάρτη μάστορα.
Στα χαρτιά μια χαρά ΧΤ δείχνει !
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
ειμαι 1,87 75 κιλα και η κοπελα μου 1,78 60 κιλα και καθομαστε μια χαρα!βεβαια δεν εχουμε κανει καμια τρελη αποσταση αλλα σπετσες 2 βδομαδες το καλοκαιρι ηταν μια χαρα,εμενα μονος μου μετα τις 2 ωρες αρχιζω να εχω ενοχλησεις αλλα το αλλο μου μοτο ειναι R1 οποτε η γνωμη μου ειναι παγιδα!
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Κι εγώ ίδιο ύψος αλλά βάρος όσο εσύ και η κοπέλα σου.
Πολύ καλή σέλα για το μέγεθος του.
Σε Ανοιχτό δρομο έχω 6000 χλμ με ταχύτητες από 130 έως 150.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καπου ειχα διαβασει μαλλον στο advrider.com οτι τα πρωτα μοντελα ειχαν καποιο θεμα με καποια αντλια ή κατι τετοιο που προκαλουσε σβησίματα. αλλά γενικά φαίνεται ότι δεν εχει θεματα ουτε με φιλτρα ουτε με αλλα ποτυ μπορει να ειχαν αλλα και παλιοτερα μοντελα. ολοι λενε καλα λογια...και οι ρουμανοι φαινονται ενθουσιασμένοι, εννοείται βεβαια διοτι τους καλεσαν στην επισημη παρουσιαση...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και από ο,τι εχω διαβασει γιατι δεν ειχα την ευκαιρια να το οδηγησω πρεπει να ειναι καλυτερο από τα αντιστοιχα της κατηγορίας του δηλαδη g310gs cb500x royal enfield κτλ. Αμα εβγαινε και η εξατμιση ψηλα θα ηταν ακομα πιο μαχιμο...Και εχουν βγαλει και τροχους με ακτινες αλλά μονο ως εξτρα. Δεν μπορεις να το παραγγειλεις μονο με τους ακτινωτους.
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Καπου ειχα διαβασει μαλλον στο advrider.com οτι τα πρωτα μοντελα ειχαν καποιο θεμα με καποια αντλια ή κατι τετοιο που προκαλουσε σβησίματα. αλλά γενικά φαίνεται ότι δεν εχει θεματα ουτε με φιλτρα ουτε με αλλα ποτυ μπορει να ειχαν αλλα και παλιοτερα μοντελα. ολοι λενε καλα λογια...και οι ρουμανοι φαινονται ενθουσιασμένοι, εννοείται βεβαια διοτι τους καλεσαν στην επισημη παρουσιαση...
Μαρκουτσι ήτανε
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αμαν αμαν αρχίσανε τα όργανα. και τι έχει να γίνει όταν βγει και το δικυλινδρο 490...αλλά το 390 δεν ειναι για ολους...τουλάχιστον οι Ρουμάνοι ενθουσιάστηκαν σε αντιθεση με τον Fortnine που κοροϊδευει τους Αυστριακούς...και το μαρκετινγκ τους...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δεν έχω δει τα βίντεο ακόμα αλλά γενικά οι Ρουμάνοι είναι λίγο "διαφημιστές", από άλλα τους που έχω δει...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
θεμα με την αντλια ειχε το 790
το 390 adv εχει αγοραστει απο φιλο που ειχε gs1200 και ηθελε καθημερινο..
το ευχαριστιεται καθε μερα και προβληματα μηδεν
μοτερ 390 παιζουν εδω κατω 3 αυτη τη στιγμη σε ολες τις εκδοσεις και προβληματα μηδεν..
η πρωτη γενια duke390 ειχαν καποια θεματα...

υποψιν δεν καιει τιποτα..μα τιποτα
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ο fort9 παντως καπου στη μέση του βίντεο παραδέχεται ότι το 390 είναι μαλλον το καλύτερο της κατηγορίας του. Στο advrider διαφοροι κατοχοι αναφερουν σβησίματα με δευτέρα στο κιβωτιο οταν κοβουν. δηλαδη σε χαμηλές ταχύτητες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αμαν αμαν αρχίσανε τα όργανα. και τι έχει να γίνει όταν βγει και το δικυλινδρο 490...αλλά το 390 δεν ειναι για ολους...τουλάχιστον οι Ρουμάνοι ενθουσιάστηκαν σε αντιθεση με τον Fortnine που κοροϊδευει τους Αυστριακούς...και το μαρκετινγκ τους...
Η πρόταση που λέει στο τέλος, ότι "είναι street bike με adventure πλαστικά"..... :laugh: , πρέπει να είναι και η καλύτερη πρόταση που έχω ακούσει ποτέ :ok: σε τέτοιου είδους βιντεάκια!!!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Νομίζω οτι ειναι το καλυτερο του βιντεο ,οχι για την αξιολογηση της μηχανης , αλλα.....οι ατακες του ειναι κανονικο σεναριο. Εκει με τη καντινα ,εκλαψα,οπως επισης με το περασμα της ζουγκλας στο παρκινγκ. Κοροιδευει τους ντεμεκ, να τον σβησω ή ειναι ιδεα μου?
 

doctoras

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Chris
Μοτό
GSX250R
Η πρόταση που λέει στο τέλος, ότι "είναι street bike με adventure πλαστικά"..... :laugh: , πρέπει να είναι και η καλύτερη πρόταση που έχω ακούσει ποτέ :ok: σε τέτοιου είδους βιντεάκια!!!
170mm διαδρομής WP, ground clearanse 200mm, συνολικό βάρος 175kg, διαστάσεις ελαστικών για να φιλοξενήσει 50/50 λάστιχα και γεωμετρικό σχεδιασμό ανάλογο δε το λες streetbike
Διαφωνών με το σχόλιο του Ryan

το εργονομικό που λέει έχει ένα δίκιο γιατί χωράνε καλύτερα μέσα μικρότερα αναστήματα (εώς 175cm). Και μινιμαλιστικά εφόσον προέρχεται αυτούσιο απο το duke 390 δεν θα μπορούσε να γίνει μεγαλύτερο και αν γινόταν αυτό θα έχανε σε δυναμισμό λόγω του αυξανόμενου βάρους

οι αναπόφευκτες συγκρίσεις με τα υπόλοιπα μηχανάκια σε αυτή την κατηγορία (crf250rally, versys300), είναι λίγο άστοχη, γιατί το κάθε ένα υστερεί εκεί που υπερτερεί το αλλο. Συνεπώς είναι εντελώς υποκειμενική η επιλογή. Και το 390adv φαίνεται μια πολύ καλή επιλογή
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νομίζω οτι ειναι το καλυτερο του βιντεο ,οχι για την αξιολογηση της μηχανης , αλλα.....οι ατακες του ειναι κανονικο σεναριο. Εκει με τη καντινα ,εκλαψα,οπως επισης με το περασμα της ζουγκλας στο παρκινγκ. Κοροιδευει τους ντεμεκ, να τον σβησω ή ειναι ιδεα μου?
Ήδη του έχουμε στείλει εξώδικο.
 
Top Bottom