KTM 390 adv για καθημερινή χρήση

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Οσο μεγαλώνω πιστεύω οτι ειναι πολυ δύσκολο πράγμα το μεράκι .καλα τα λες, η το χεις η δεν...

Το μοτερ σε αυτο το 950 μάλλον ειναι απο τρανσαλπ 650 , δεν χρειάζεται ρύθμιση βαλβίδων ,μην πω για τον αισθητήρα λαδιου που κανει κατω απο 10€ και θελει ολο το μηχανακι λύσιμο για να αλλαχθεί λύνεται και πιο εύκολαμε μπόλικη ταχυδακτυλουργια το κανα , αλλα οταν το ειχε βιδες , δεν τον αλλαξε .

Θα τον ηθελα συμπαρουσιαστή σε εκπομπή με τον κοκκινα φεγγαρια

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έχω το γνήσιο τιμόνι που φοράνε τα 950 από το εργοστάσιο.
Μόνο που έχει κάποιο πρόβλημα...
Έχει ένα σκίσιμο στο δεξί άκρο μάλλον από υπερβολικό σφίξιμο του αντίβαρου.
Εάν νομίζεις ότι μπορείς να το φτιάξεις να στο στείλω και δικό σου... ;)
Κάπου πρέπει να έχω και φωτογραφία...
Όταν τη βρω θα σε ενημερώσω...
Σημερα πηρα το μηχανακι ,το τιμονι ειναι ελαχιστα στραβο το σκ θα ερθει ο φιλος να το φτιαξουμε ,ισως το αφησω και οπως ειναι θα δω,ευχαριστω πολυ παντως
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σημερα πηρα το μηχανακι ,το τιμονι ειναι ελαχιστα στραβο το σκ θα ερθει ο φιλος να το φτιαξουμε ,ισως το αφησω και οπως ειναι θα δω,ευχαριστω πολυ παντως
Εάν το χρειαστείς να ξέρεις ότι είναι διαθέσιμο... :ok: (προς επισκευή...:happy:)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σημερα πηρα το μηχανακι ,το τιμονι ειναι ελαχιστα στραβο το σκ θα ερθει ο φιλος να το φτιαξουμε ,ισως το αφησω και οπως ειναι θα δω,ευχαριστω πολυ παντως
Δες μήπως απλά έχουν γυρίσει τα καλάμια, συνήθως αυτό γίνεται, για αυτό δεν σφίγγουμε πολύ τις τιμονόπλακες.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ανέβηκα στο 390 Adventure στο χώρο έκθεσης αντιπροσωπείας και το ένα πόδι ήταν στον αέρα. Γιατί ρε παιδιά το κάνατε πιο ψηλό από το απλό 790 Adventure; Το 790 έχει ψηλότερες διαδρομές και ίδια απόσταση από το έδαφος αλλα η σέλα του εμφανώς πιο χαμηλά.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ανέβηκα στο 390 Adventure στο χώρο έκθεσης αντιπροσωπείας και το ένα πόδι ήταν στον αέρα. Γιατί ρε παιδιά το κάνατε πιο ψηλό από το απλό 790 Adventure; Το 790 έχει ψηλότερες διαδρομές και ίδια απόσταση από το έδαφος αλλα η σέλα του εμφανώς πιο χαμηλά.
Γιόμισε Χόμπιτ το forum.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γιόμισε Χόμπιτ το forum.
Αν και το σχόλιο πήγαινε σε άλλο μέλος θα επαναλάβω εκείνο που είχα απαντήσει στο μέλος που απευθυνόταν το παραπάνω σχόλιο...στο τέλος το δαχτυλίδι το κατέστρεψαν τα χόμπιτ...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η καθημερινή εμπειρία έχει αποδείξει ότι όταν οδηγείς το μηχανάκι κάθε μέρα ως μεταφορικό μέσο και όχι για αναψυχή αυτά τα βίντεο είναι για να μαζεύουν views...οκ στον ίσιο δρόμο όλοι μπορούν να οδηγήσουν τα πάντα ανεξοδα...αλλά στη ζωή ο δρόμος δεν είναι πάντα ίσιος...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εντάξει ας μην ξεχνάμε οτι το 390 adv ειναι entry level...σιγουρα αν καποιος εχει χρονια εμπειρια σε εντουρο και γενικοτερα σε ψηλα μηχανακια δεν εχει θεμα. επισης αμα εχεις κανει μερικα σχολεία οκ...αλλιώς η εναλλακτική σου είναι τα κιτ χαμηλώματος. στο βουνο όμως με το X κανεις το χομπυ σου. σκεψου να επρεπε να πηγαινεις με αυτο στη δουλεια και να ειναι το μοναδικο σου μεταφορικο μεσο. Το 390 ειναι σχετικα ελαφρύ...σε καθε περιπτωση ενα test ride θα το κανω χαλαρώνοντας την προφόρτιση μιας και οταν ανεβηκα πανω μου φανηκε ότι το μηχανακι δεν καθισε καθολου. μπορεί να ηταν προφορτισμένο για κορμιά άνω των 100κιλών...Προσωπικά δε θελω στην καθημερινότητα μου να πρεπει να σκεφτομαι πού θα παρκάρω πώς θα ξεπαρκάρω κτλ οταν ζεις σε πολη και περιοχη με ανηφορες κτλ δεν πειράζει να πατάει το μισό πέλμα κάτω...ειναι αργα για να γινουμε μπαλαρίνες...
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Χαιρεται, πήγα και έκανα και εγώ ένα τεστ στην ΚΤΜ το 390.Εμενα για καθημερινή χρήση μου φάνηκε γενικά εύκολο στη χρήση, αλλά με χάλασε η ζέστη που έβγαζε το μοτέρ και ένιωθα στα μαρσπιε τράνταγμα (τρίξιμο δεν ξέρω πως να το πω) που ερχόταν από το μοτέρ.Μονοκυλιδρο βέβαια.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ο "Ρουμάνος"* της Αυστραλίας...


















*όπου "Ρουμάνος" ή "Ρουμάνοι" βλέπετε όλους αυτούς τους vlogger που, ενώ έχουν βγει "διθυραμβικές" κριτικές για ένα μηχανάκι, έρχονται και μας προσγειώνουν συνήθως στην πραγματικότητα...o νεολογισμός πήρε το όνομά του από τους πραγματικούς Ρουμάνους του drivemagRiders που έκαναν βίντεο για το Tenere 700...και ήταν οι πρώτοι που δεν ενθουσιάστηκαν όσο οι υπόλοιποι...
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λέει λίγο μλκιες για την εργονομία, δεν είναι "στριμωγμένο". Γιατί τον λες Ρουμάνο όμως, είπε ότι το προτιμάει από όλα της κατηγορίας.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Λέει λίγο μλκιες για την εργονομία, δεν είναι "στριμωγμένο". Γιατί τον λες Ρουμάνο όμως, είπε ότι το προτιμάει από όλα της κατηγορίας.
Γιατί είπε για τον άλλο Αυστραλό του MADtv ότι τα παραλέει "overstate" και νομίζω καπου λεει ότι βαζει το CB500x της Honda πιο ψηλά.
Αυτό ηταν το βίντεο για το οποίο είπε ότι τα παραλένε...
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ένα από τα πιο αποθανα πράγματα που έχω δει και έχω διαβάσει για το 390. Ένα αυτό και ένας σπασμένος κινητήρας κυριολεκτικά.

 
Top Bottom