KTM 390RC

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είναι πρωτοεμφανιζόμενο μοντέλο, είναι το τελευταίο της σειράς 390RC και ξυπνάει τον boy racer μέσα μας. Σε μια εποχή που τα 600άρια δεν υπάρχουν πρακτικά και τα 1000άρια είναι άπιαστα για τους περισσότερους, τέτοιες προτάσεις κρατάνε το όνειρο ζωντανό. Μετά τα πολύ καλά λόγια που έχω διαβάσει για το adv, θα ήθελα μια βόλτα με ετούτο.




















Μεγαλύτερο μέγεθος για καλύτερη εργονομία και αεροδυναμική, περισσότερη δύναμη και ροπή από τον 390 κινητήρα, ελαφρύτερο, με ρυθμιζόμενο μπροστινό (ένα καλάμι συμπίεση ένα επαναφορά) και πίσω προφορτιση και επαναφορά. Το ότι είναι μελετημένο για να λύνεται πιο εύκολα δεν το σχολιάζω :p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ωραίο μοτοσυκλετάκι.
Το κοίταγα κι εγώ ,αναπολώντας όμορφες παρελθούσες στιγμές πίστας.
Μου χει λείψει πολύ αυτού του είδους η μοτο-εκ-Τόνωση.
Τελευταία ,κοιτάω "πιστάδικα" 10+ετίας ,κάνοντας σκέψεις.

AMA έχανα 20 κιλά ,το χτύπαγα χαλαρά.

Κάτσε να πάρω το μπώλ με το παγωτό από την κατάψυξη ,κι επανέρχομαι να το χαζέψω
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μετα απο 20' οδηγηση ειχα αρχισει τις χαιρετουρες, για να καταλαβω αν ειναι μουδιασμενα τα χερια μου ή οχι. :roflmao::roflmao:


 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δεν είναι πρωτοεμφανιζόμενο μοντέλο, είναι το τελευταίο της σειράς 390RC και ξυπνάει τον boy racer μέσα μας. Σε μια εποχή που τα 600άρια δεν υπάρχουν πρακτικά και τα 1000άρια είναι άπιαστα για τους περισσότερους, τέτοιες προτάσεις κρατάνε το όνειρο ζωντανό. Μετά τα πολύ καλά λόγια που έχω διαβάσει για το adv, θα ήθελα μια βόλτα με ετούτο.και μόλις ανέβω επάνω θα δω ότι δε διπλώνουν ντιπ τα γόνατα και θα ξανακατεβω




















Μεγαλύτερο μέγεθος για καλύτερη εργονομία και αεροδυναμική, περισσότερη δύναμη και ροπή από τον 390 κινητήρα, ελαφρύτερο, με ρυθμιζόμενο μπροστινό (ένα καλάμι συμπίεση ένα επαναφορά) και πίσω προφορτιση και επαναφορά. Το ότι είναι μελετημένο για να λύνεται πιο εύκολα δεν το σχολιάζω :p
Fixed :p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλά ρε 'συ.... το 3 πήγες και το έκρυψες με 3 δάχτυλα;;;
8 λεει.
Με 10 δαχτυλα σου κρυβω και την 3η ροδα στο niken αμα θελεις!! :secret:
:ha
 
Reactions: STF

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ωραίο μοτοσυκλετάκι.
Το κοίταγα κι εγώ ,αναπολώντας όμορφες παρελθούσες στιγμές πίστας.
Μου χει λείψει πολύ αυτού του είδους η μοτο-εκ-Τόνωση.
Τελευταία ,κοιτάω "πιστάδικα" 10+ετίας ,κάνοντας σκέψεις.

AMA έχανα 20 κιλά ,το χτύπαγα χαλαρά.

Κάτσε να πάρω το μπώλ με το παγωτό από την κατάψυξη ,κι επανέρχομαι να το χαζέψω
Μεγάλη κουβέντα αυτή, με βασανίζουν κι εμένα τέτοιες σκέψεις, έχω και ένα φιλαράκι που το σκέφτεται και αυτός.

Γα μένα, το "πρόβλημα" δεν είναι στη μηχανή, εξάλλου με 2-3 χιλιάρικα αγοράζεις κάτι πολύ αξιόλογο για πίστα, αλλά στο πόσο εύκολα κάνεις την πλάκα σου, την μοτοεκτόνωση που λες κι εσυ. Φυσικά και το κόστος χρήσης δεν είναι αμελητέο, ειδικά αν έχεις και άλλα δίκυκλα.

Καταλήξαμε ότι το καλύτερο και ευκολότερο είναι κάποιου είδους μινιμότο. Εκτός από τα μικρότερα γενικά κόστη συντήρησης της μηχανής, αυτό που θεωρώ ότι είναι σημαντικό είναι ότι μπορείς να το χώσεις σε κάποιο βανάκι και να πας (θεωρητικά) σε αρκετά πιστάκια να ξεδώσεις. Ακόμα και να κάνεις αποθήκευση του σε κάποιο πιστάκι (πχ Ασπρόπυργο). Δεν το έχουμε ακόμα προχωρήσει, υπάρχει και θέμα χωροταξικό :ha
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μεγάλη κουβέντα αυτή, με βασανίζουν κι εμένα τέτοιες σκέψεις, έχω και ένα φιλαράκι που το σκέφτεται και αυτός.

Γα μένα, το "πρόβλημα" δεν είναι στη μηχανή, εξάλλου με 2-3 χιλιάρικα αγοράζεις κάτι πολύ αξιόλογο για πίστα, αλλά στο πόσο εύκολα κάνεις την πλάκα σου, την μοτοεκτόνωση που λες κι εσυ. Φυσικά και το κόστος χρήσης δεν είναι αμελητέο, ειδικά αν έχεις και άλλα δίκυκλα.

Καταλήξαμε ότι το καλύτερο και ευκολότερο είναι κάποιου είδους μινιμότο. Εκτός από τα μικρότερα γενικά κόστη συντήρησης της μηχανής, αυτό που θεωρώ ότι είναι σημαντικό είναι ότι μπορείς να το χώσεις σε κάποιο βανάκι και να πας (θεωρητικά) σε αρκετά πιστάκια να ξεδώσεις. Ακόμα και να κάνεις αποθήκευση του σε κάποιο πιστάκι (πχ Ασπρόπυργο). Δεν το έχουμε ακόμα προχωρήσει, υπάρχει και θέμα χωροταξικό :ha
Καλά...εσύ το τερμάτισεςo_O...είσαι κ 2μετρο παλικάρι...εδώ λέμε θα φαινόμαστε σα βουνό πάνω σε υπόθετο στο 390 ,κ συζητάς για μίνι μότο...:hh:


Ζω για να δω live ,Αμυρού + Πσηλό ,καβάλα σε μίνιμότο. :ha
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλά...εσύ το τερμάτισεςo_O...είσαι κ 2μετρο παλικάρι...εδώ λέμε θα φαινόμαστε σα βουνό πάνω σε υπόθετο στο 390 ,κ συζητάς για μίνι μότο...:hh:


Ζω για να δω live ,Αμυρού + Πσηλό ,καβάλα σε μίνιμότο. :ha
Διατάξτε!


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom