ktm 625 sxc κοντερ

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC 2006
KTM 625 SXC 2006
KTM EXC 125 2004
Voge300 Rally
Καλησπερα και παλι παιδια, αντιμετωπιζω καινουργιο προβλημα, αλλαξα την δισκοπλακα, πριν λιγες μερες μαζι με τακακια κτλπ, εβαλα μια μεγαλυτερη! Το προβλημα μου ειναι οτι το μαγνητακι του κοντερ δεν εχει καπου να πιασει στη καινουργια δισκοπλακα. Στην παλια κουμπωνε καπως επανω και ειχε μια ασφαλεια η οποια ητανε κοντρα, και ετσι εμενε πανω της. Στην καινουργια δεν βρισκω τροπο να τον στερεωσω,και εχω μεινει χωρις κοντερ. Καποια λυση?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα και παλι παιδια, αντιμετωπιζω καινουργιο προβλημα, αλλαξα την δισκοπλακα, πριν λιγες μερες μαζι με τακακια κτλπ, εβαλα μια μεγαλυτερη! Το προβλημα μου ειναι οτι το μαγνητακι του κοντερ δεν εχει καπου να πιασει στη καινουργια δισκοπλακα. Στην παλια κουμπωνε καπως επανω και ειχε μια ασφαλεια η οποια ητανε κοντρα, και ετσι εμενε πανω της. Στην καινουργια δεν βρισκω τροπο να τον στερεωσω,και εχω μεινει χωρις κοντερ. Καποια λυση?
Eγω το έχω φθάσει με λόγκο (στην κυριολεξία όμως) σε μηχανάκι που κάνω μόνο χώμα και δεν έχει πάει πουθενά ...

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Τρύπα την δισκόπλακα και βάλε τον μαγνήτη.
Αν δεν έχεις μέταλλο σε αυτό το σημείο βρες κάποιο άλλο
που βολεύει και άλλαξε τη θέση του αισθητήρα.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Καλησπερα και παλι παιδια, αντιμετωπιζω καινουργιο προβλημα, αλλαξα την δισκοπλακα, πριν λιγες μερες μαζι με τακακια κτλπ, εβαλα μια μεγαλυτερη! Το προβλημα μου ειναι οτι το μαγνητακι του κοντερ δεν εχει καπου να πιασει στη καινουργια δισκοπλακα. Στην παλια κουμπωνε καπως επανω και ειχε μια ασφαλεια η οποια ητανε κοντρα, και ετσι εμενε πανω της. Στην καινουργια δεν βρισκω τροπο να τον στερεωσω,και εχω μεινει χωρις κοντερ. Καποια λυση?
παρε μια καλη κολλα 2 συστατικων η υγρο μεταλλο και εφοσον σιγουρευτεις για τη θεση του μαγνητη , κολλα τον .
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC 2006
KTM 625 SXC 2006
KTM EXC 125 2004
Voge300 Rally
Τρύπα την δισκόπλακα και βάλε τον μαγνήτη.
Αν δεν έχεις μέταλλο σε αυτό το σημείο βρες κάποιο άλλο
που βολεύει και άλλαξε τη θέση του αισθητήρα.
Υπερβολικο μου φαινεται να τρυπησω δισκοπλακα... Το εκανα το απογευμα με κολλα ισχυρη και οντως φαινεται σαν να μη πηγαινει πουθενα.. Τωρα αμα φαει κανα νερο η χωμα θα δουμε αν θα αντεξει. Μπορει να το ψαχνω στα βουνα.
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
" Μπορει να το ψαχνω στα βουνα. "
Θα το ψάχνεις, αλλά δεν θα το βρίσκεις.
Απλά σκέψου γιατί τα εργοστάσια τρυπάνε,βολτάρουν και παξιμάδι,
ενώ θα μπορούσαν να βάλουν κόλλα.
 
Top Bottom