KTM 640 ADVENTURE vs KTM 690 ENDURO

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχω κι εγώ μια απλή ερώτηση ... Ποιος θα μου χαρίσει ένα 690?
Βρε μια χαρά είσαι με τον Πήγασο...:ok:
Που πας να μπλέξεις τώρα με αυτά...:secret:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Παιδιά να ξεσηκώσω ενα θεμα με μια απλή ερώτηση προς τον πορτοκαλί κόσμο?

Ποιες οι διάφορες του 640 enduro και 640 adventure , εκτός από το ντεπόζιτο και την μάσκα?

Επίσης με το enduro και τα 12 λίτρα , δεν βγάζεις περί τα 200 χλμ?
Άλλο πράγμα φίλε το ένα από το άλλο .
Πολύ ποιο εξελιγμένο το 690 ποκυ ποιο δυνατό ποιο ελαφρύ νομίζω και ναι βγάζει 200χλμ
Βέβαια αν βρεις ένα καλοσυντηρημενο 640 adv θα κανείς μια χαρά την δουλειά σου. Εμένα ήταν από τα αγαπημένα μου μηχανάκια . Το κακό είναι ότι μερικοί ζητάνε τρέλα λεφτά όποτε ίσως με λίγα παραπάνω να πας σε 690


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Άλλο πράγμα φίλε το ένα από το άλλο .
Πολύ ποιο εξελιγμένο το 690 ποκυ ποιο δυνατό ποιο ελαφρύ νομίζω και ναι βγάζει 200χλμ
Βέβαια αν βρεις ένα καλοσυντηρημενο 640 adv θα κανείς μια χαρά την δουλειά σου. Εμένα ήταν από τα αγαπημένα μου μηχανάκια . Το κακό είναι ότι μερικοί ζητάνε τρέλα λεφτά όποτε ίσως με λίγα παραπάνω να πας σε 690


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρε Δήμαρχε !! το 690 ειναι τρελα το ξέρω άπλα ανεβαίνει σε χρήματα για δευτερο μηχανάκι των 2-3 βολτων το χρόνο !

Δεν ξερω τις διάφορες ανάμεσα το 640 adventure και 640 enduro?? :wacky::inlove::inlove:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ρε Δήμαρχε !! το 690 ειναι τρελα το ξέρω άπλα ανεβαίνει σε χρήματα για δευτερο μηχανάκι των 2-3 βολτων το χρόνο !

Δεν ξερω τις διάφορες ανάμεσα το 640 adventure και 640 enduro?? :wacky::inlove::inlove:
Η διάφορες είναι στην μάσκα το τεπόζιτο
Τα μοντέλα μετά το 4 έχουν το ίδιο μπροστινό με τα 990 με δίπλα δισκόφρενα και κάποιες αλλαγές στον κινητήρα . Και διαφορά στο βάρος φυσικά. Ότι πρέπει για τις βόλτες μας τα 640 adventure


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Και φορτώνεται και καλά και με βαλίτσες άμα γουστάρεις γενικά είναι μια καλή επιλογή για χωμάτινα ταξίδια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
O Αγ. Βασίλης τα Χριστούγεννα :D
Πουλάς το XR και το Πήγασο και παίρνεις ένα σκούτερ για την πόλη και ένα 690 για το βουνό, αλλά ξεχνάς τα advride.
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
O Αγ. Βασίλης τα Χριστούγεννα :D
Πουλάς το XR και το Πήγασο και παίρνεις ένα σκούτερ για την πόλη και ένα 690 για το βουνό, αλλά ξεχνάς τα advride.
Αυτό KTM 690 Enduro 690 ENDURO '08 - € 3.500 - Car.gr αν είναι καθαρό το δίνει σε καλά χρήματα.
Νομίζω πρέπει να ενημερωθείς άμεσα για το πώς απέκτησα το xr από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του που έγινε η ζωή του κόλαση επί 6 μήνες μέχρι να αποφασίσει πως δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από το να μου το πουλήσει... Είχε κάνει το μεγαλο λάθος και βρέθηκε στην ίδια βόλτα μαζί μου στο βουνό και με άφησε να καβαλήσω το μηχανάκι του...

Ετοιμάσου σιγά σιγά...! :p
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Νομίζω πρέπει να ενημερωθείς άμεσα για το πώς απέκτησα το xr από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του που έγινε η ζωή του κόλαση επί 6 μήνες μέχρι να αποφασίσει πως δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από το να μου το πουλήσει... Είχε κάνει το μεγαλο λάθος και βρέθηκε στην ίδια βόλτα μαζί μου στο βουνό και με άφησε να καβαλήσω το μηχανάκι του...

Ετοιμάσου σιγά σιγά...! :p
Ούπς :fun
Για κοίτα την αγγελία καλύτερα...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Όταν μία γυναίκα δεν ξέρει τι θέλει κοιταει παντού...! :p
Η γυναίκα νομίζω γενικότερα δεν ξέρει τι θέλει, όπως και με 3 γεμάτες ντουλάπες ρούχα, δεν έχει ρούχα να φορέσει!!!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Η γυναίκα νομίζω γενικότερα δεν ξέρει τι θέλει, όπως και με 3 γεμάτες ντουλάπες ρούχα, δεν έχει ρούχα να φορέσει!!!
Φαίνεται να μιλάς από εμπειρία...καθαρά προσωπική... Αλλά καλύτερα να μην αρχίσουμε τις γενικεύσεις γιατί κυκλοφορούν πολλές κ για το άλλο φύλο... Αναλόγως των εμπειριών του καθενός που τις βγάζει βεβαίως!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
@vaelsod Πως ανέβηκες εκεί πάνω βρε diabolo-κόριτσο ??? :eek:
Όταν μία γυναίκα δεν ξέρει τι θέλει κοιταει παντού...! :p
:ida:Γιατί δεν κάνετε μια τράμπα τα μηχανάκια σας? Xr & 690 εννοώ...;)
Αφ' ενός η Ελίνα θα κάνει τέστ το 690, αφ' ετέρου ο Κώστας θα πάει την βόλτα του σίγουρος πλέον ότι θα γυρίσει οδικώς μιας και θα καβαλάει :jp..?:ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:ida:Γιατί δεν κάνετε μια τράμπα τα μηχανάκια σας? Xr & 690 εννοώ...;)
Αφ' ενός η Ελίνα θα κάνει τέστ το 690, αφ' ετέρου ο Κώστας θα πάει την βόλτα του σίγουρος πλέον ότι θα γυρίσει οδικώς μιας και θα καβαλάει :jp..?:ok:
Ο Κώστας... Δεν έχει να πάει πουθενά, μέχρι να "ισιώσει" ο Γκάντι!!!
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Αλήθεια, μια κ κυκλοφορούν γενικεύσεις κ για τα ΚΤΜ... επί του θέματος επιστροφή τι βλάβες βγάζει το 690? Θέλει κάθε Τρίτη μάστορα?
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Ο Κώστας... Δεν έχει να πάει πουθενά, μέχρι να "ισιώσει" ο Γκάντι!!!

Ο Κώστας να φροντίσει να τελειώσει γρήγορα το παρτάλι εεεεε τον κυρίαρχο σου γιατί έχει κι άλλες δουλειές που τον περιμένουν από το καλοκαίρι!! :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
... επί του θέματος επιστροφή τι βλάβες βγάζει το 690? Θέλει κάθε Τρίτη μάστορα?
Βλάβες τα KTM...?:thumbsdown:
Που το άκουσες αυτό...
Λίγα νάζια κάνουνε αλλά όχι και βλάβες...:ok:
Με ένα καλό ξεμάτιαΖμα στρώνουν όλα...:)
Ρώτα το Γάτο περί αυτού...:fun
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μιας και πιασαμε(τε) αυτα τα μηχανακια ,να ρωτησω κ γω για ενα στη Πατρα που ειναι 1μιση χρονο + στο car... σε πολυ δελεαστικη τιμη και μετα ''ανακατασκευης'' μοτερ.Εχει ανοιχτει , οκ , αλλα η τιμη... Το εχει δει κανεις?
Αυτο ειναι :

KTM 640 LC4 Adventure R '00 - € 1.400 - Car.gr
 
Top Bottom